ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Hitay Vakfı Mardin Bienali’nin Altıncı Edisyonunu Destekliyor

Hitay Vakfı Mardin Bienali’nin Altıncı Edisyonunu Destekliyor
Kurulduğu 2019 yılından beri Türkiye’de sanat ve eğitimi desteklemeyi amaçlayan Hitay Vakfı10 Mayıs-10 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Mardin Bienali’nin altıncı edisyonunu destekliyor.
Sanat, kültür ve eğitim çalışmalarına uzun yıllardır iş insanı ve sanat koleksiyoneri Emin Hitay’ın kişisel destekleri ile devam eden Hitay Vakfı, bu katkılarını kurumsal bir yapıda güçlendiriyor. Hitay Holding‘in kurumsal sosyal sorumluluk projelerini de destekleyen yapısı ile Emin Hitay tarafından kurulan Hitay Vakfı, eğitim, kültür ve sanat alanında; sanat üretimi, yayın, eğitim ve burs, sanatçıların yaşamı ve üretimi konusunda sürdürülebilirlik katkıları sağlıyor. Vakıf bu yıl itibariyle Mardin Bienali’nin de uzun soluklu destekçileri arasında konumlanıyor.
Emin Hitay’ın kişisel girişimi ve Hitay Vakfı’nın kurumsal desteği ile Mardin Bienali’nin çalışmalarına katkı ve devamlılık açısından önemli destekler sağlayacak olan iş birliğinin temelleri atıldı. Hitay Vakfı6. Mardin Bienali ile birlikte başlayan bu destek sürecini gelecek yıllarda da büyüterek, bölgenin önemli bir kültür sanat programı olan bienale güçlü bir destekçi olarak katkılarını sürdürmeye devam edecek.
Hitay Vakfı’nın sanat, kültür ve eğitime olan bakış açısı ile birlikte 6. Mardin Bienali’nin sürdürülebilir kılınması amacıyla verilen bu destek bienalin bölgedeki etken çalışma yapısında daha da bağımsız bir yapı kurması yönünde önemli bir teşvik olarak planlandı. Vakfın katkıları ile 6. Mardin Bienali’nin çalışmaları sanat, kültür ve eğitim alanında çok bakışlı değerler üretmeyi sürdürecek.
Direktörlüğünü Döne Otyam ve Hakan Irmak’ın yaptığı, Ali Akay küratörlüğündeki bienal “Daha Uzaklara” başlığı altında günümüzde yaşamakta olduğumuz tüm sanatsal, siyasi ve sosyolojik sorunların ötesine nasıl geçebileceğimiz hakkında sorular soruyor.
Hitay Vakfı hakkında: Hitay Vakfı, 2019 yılında iş insanı ve sanat koleksiyoneri Emin Hitay tarafından Türkiye’de sanat ve eğitimi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Vakıf, görsel sanatlar alanında çalışan ve üreten sanatçılara, küratörlere ve yazarlara alan açmayı hedeflemektedir. Çeşitli sanat projelerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunarak, sanat alanında çalışan kişi ve kurumlarla iletişim ve üretim ağlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencileri ve sanatçıları burslar ve projeler aracılığıyla aktif olarak destekleyen ve eğitim-öğretim gelişimine katkıda bulunan vakıf, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek için çalışmaktadır. Vakıf, bugüne kadar verdiği burs destekleri, düzenlediği sanat yarışmaları ve yurtdışı sanat gezileri aracılığıyla Türkiye’nin her yerinden öğrencileri desteklemeye devam etmektedir. Vakfın kurucusu Emin Hitay, yerli ve yabancı modern ve çağdaş sanat eserlerinden oluşan koleksiyonuna özellikle genç sanatçıların birçok eserini de katmıştır.
 
Hitay Vakfı Websitesi: hitayvakfi.com
Hitay Vakfı Instagram: www.instagram.com/hitayvakfi/
Mardin Bienali Websitesi: https://www.mardinbienali.org
Mardin Bienali Instagram: https://www.instagram.com/mardinbiennial/
Detaylı bilgi ve söyleşi talepleri için lütfen iletişime geçiniz:
 

2/2
Burcu Dimili
burcudimili@gmail.com
+90 (554) 458 33 13

….
Sanatçı : ALBAN MUJA
Eser İsmi: “Benim Adım Onların Kentleri “fotoğraf, değişebilir boyutlarda, 2012
Bienal : 3.Mardin Bienali ‘’Mitolojiler’ 2014
Fotoğraf: Mehmet Çimen
———————————
Fotoğraf
Sanatçı : E.B. Itso
Eser İsmi: Allotria, Mardin #1 2022. Kumaş üzerine baskı, değişken boyutlar.
Bienal: 5.Mardin Bienali ‘’Çimen’in Vaadi’’ 2022
Fotoğraf: Mehmet Çimen
————————————
Fotoğraf
Sanatçı: Gülsün Karamustafa
Eser 1 İsmi: Dört Panter, İki Seccade, Bir İsa, Bebek Kemancı, Yıldızlar ve Tüller, 1980 – 2022.
Tekstil kolajı, 240 cm x 260 cm.
Eser 2 İsmi : Melankolik Şahmaran, 1980-2022.
Tekstil kolajı, 120 cm x 160 cm.
Bienal: 5.Mardin Bienali ‘’Çimen’in Vaadi’’ 2022
Fotoğraf: Mehmet Çimen

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.