ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitabı | İçimden Geçmeyen Başımdan Geçti  | Nurettin Korkmaz

Günün Kitabı | İçimden Geçmeyen Başımdan Geçti  | Nurettin Korkmaz

KİTAP / YAZAR /TANITIM BÜLTENİ

Ben bir anlatıcıyım. Eskinin deyimiyle masalcı. Yaşanmış hayat hikâyelerini anlatıyorum kitaplarımda.

Benim kaleme aldığım eserlerde de iyiler var, kötüler var, adaletsizlik var ama bunlar soyut değil yaşanmışlık olarak var.

İsim yok anlattığım yaşanmış hikâyelerde. Kim yaşamış, nerde yaşamış önemsiz çünkü. Yazmaya değer olan yaşanan olaylar ve yaşanan duygular benim için.

Masallardaki mekânlar tümüyle hayal gücüyle yaratılır. Anlattığım hikâyelerde yerel şive olsa da yer ve mekân yok sayın ki hepsi Kaf dağının arkasında yaşanmışlar.

Ben olayların nerde yaşandığından çok nasıl yaşandığını aktarmaya çalışıyorum okuyucuya.

‘’İçimden Geçmeyen Başımdan Geçti’’ adlı yeni kitabı okuyanlar ‘’olamaz bu kadar, bu kadarı da çok fazla’’ diyecek.

Hiçbirimizin içinden geçmeyenler kitabın kahramanı kadının başından geçiyor.

Her şeye rağmen dayanıyor, direniyor ve yıkılmadan yaşam mücadelesini sürdürüyor kahramanımız.

Kız kardeşi ve kocasının ihanetine katlanmak zorunda kalan kahramanımız genç yaşta bir evladını da aşk cinayetine kurban veriyor.

Tüm acılara rağmen hayata sarılıp evlatları için ayakta durmayı başaran bu insan huzur için hayatını bir dağ başı köyünde devam ettirmeye karar veriyor.

Bazen kızarak, bazen duygulanarak okunacağından eminim bu kitabın.

Nurettin Korkmaz Kimdir?   

1962 yılında Kırklareli / Babaeski ilçesinin küçük bir köyünde topraksız bir köylü ailesinin çocuğu olarak doğdu.

Topraksız bir köylü ailesinin iki çocuğundan biri…

Köy ilkokulu sonrası ortaokulu Kepirtepe Öğretmen okulunda, liseyi Kırklareli Endüstri Meslek Lisesinde okudu.

Maddi koşullarımın yetersizliği nedeniyle üniversite okumak yerine lisenin bittiği gün çalışmaya başladı.

İki yıl sonra Açıköğretim sistemiyle yüksek okul imkânı bulduğunda Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırarak dört yıllık İş İdaresi bölümünü bitirdi.

Askerliğimi yedek subay (asteğmen) olarak yaptı.

Emekli olana kadar özel sektörde orta seviye yönetici pozisyonlarında görev yaptı.

Emeklilik sonrası yeniden üniversiteye kaydolup, iki yıl İş Sağlığı ve Güvenliği dalında ön lisans okuyarak devamında aynı konuda Yüksek Lisans yaptı.

Halen İşletme Danışmanı ve İş Sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak bilgi birikimi ve deneyimlerimi kullanarak topluma, insanlara faydalı olmaya çalışıyor.

En büyük hobisi okumak, araştırmak, öğrenmek ve yazmak…

 

AŞKTAN ROMANLARI

Aşktan Kaçtım ve Aşktan Kaçtım adlı kitaplarda aynı olay kadının ve erkeğin gözünden ayrı ayrı anlatıldı.

Bildiğim kadarıyla da bu tür bir deneme daha önce yapılmamış. En azından ben okumadım. Aynı hikayeyi aynı konuşmalar ve olaylar bağlamında ama farklı duygu ve düşünceleri katarak ayrı ayrı yazarak her iki kahramanın duygu ve düşüncelerine de saygı gösterildi.

Aşktan roman serisi Aşktan Bittim adıyla ayrılık sonrası yaşananların anlatıldığı kitapla sonlanırken seriye bağlı olarak ta Ayrılık, hasret, özlem şiirlerinden oluşan şiir seçkisi Aşktan Yazdım adıyla yayınlandır.

NURETTİN KORKMAZ
NURETTİN KORKMAZ
Nurettin Korkmaz Kimdir? 1962 yılında Kırklareli / Babaeski ilçesinin küçük bir köyünde topraksız bir köylü ailesinin çocuğu olarak doğdu. Topraksız bir köylü ailesinin iki çocuğundan biri... Köy ilkokulu sonrası ortaokulu Kepirtepe Öğretmen okulunda, liseyi Kırklareli Endüstri Meslek Lisesinde okudu. Maddi koşullarımın yetersizliği nedeniyle üniversite okumak yerine lisenin bittiği gün çalışmaya başladı. İki yıl sonra Açıköğretim sistemiyle yüksek okul imkânı bulduğunda Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırarak dört yıllık İş İdaresi bölümünü bitirdi. Askerliğimi yedek subay (asteğmen) olarak yaptı. Emekli olana kadar özel sektörde orta seviye yönetici pozisyonlarında görev yaptı. Emeklilik sonrası yeniden üniversiteye kaydolup, iki yıl İş Sağlığı ve Güvenliği dalında ön lisans okuyarak devamında aynı konuda Yüksek Lisans yaptı. Halen İşletme Danışmanı ve İş Sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak bilgi birikimi ve deneyimlerimi kullanarak topluma, insanlara faydalı olmaya çalışıyor. En büyük hobisi okumak, araştırmak, öğrenmek ve yazmak… … İletişim: nurettink@windowslive.com 0532 617 8268
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.