ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

COŞKU VE ÖZGÜRLEŞME

03.06.2024
116
A+
A-
COŞKU VE ÖZGÜRLEŞME

Coşkulu olmak için an’da kalmak, geçmiş ve gelecekten özgürleşmek gerekmektedir. Coşku, şu an’da kalmakla ilgilidir. An’da kalınca coşkulu olmayı deneyimleyeceksiniz. Coşkulu olduğunuzda farkındalık yükselir ve gerçeği deneyimlersiniz.

Coşku fiziksel veya zihinsel düzeye ait değildir; duygusal ve ruhsal düzeye aittir. Yani coşku denilen olgu ruhtan gelir ve duygular aracılığıyla ortaya çıkar. Coşkuyu hissetmek ve yaşamak gerekir. Coşkuyu hissetmek için an’da kalmak gerekir. Oysa düşünce an’da gerçekleşmez çünkü her düşündüğünüz an düşünce geçmişe aittir. Tüm düşünceler geçmişe aittir.

Coşkunun doğası coşkudur yani coşku var olmak demektir. Olduğunuz şey olduğunuzda varoluşu deneyimleyecek ve varoluşla uyum içinde olduğunuzu deneyimleyeceksiniz. Coşkulu olmak için var olmak gerekmektedir.

“Coşkulu Olma Sanatı”  Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program sekiz çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika  sürüyor.  Her çalışmada coşkuya nasıl ulaşılabileceği ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Aslında herkes coşkuyu içinde taşımaktadır. Coşkunun filizlenmesi için doğal olmak, kendin olmak, olmadığın şey olmamak gerekir. Bu koşullar sağlandığında coşku çiçekleri açmaya başlar. Dünya Değişim Akademisi’nde “Coşkulu Olma Sanatı” Değişim Programı sayesinde negatif düşüncelerden arınacak ve onları pozitife dönüştürerek mutlu ve coşkulu olacaksınız.

Her gün uygulanan değişim ve tekâmül teknikleri sayesinde düşüncelerden özgürleşerek coşkulu olabileceksiniz. Öz varlığınızı deneyimleyerek tüm ikilikleri alacaksınız. ‘Gerçek’le temasa geçerek egoyu aşacaksınız. Böylece bencillik de buharlaşacaktır. Tüm acılardan özgürleşmenin yolu coşkulu olmaktır; bu hale de ancak ve ancak değişim sayesinde ulaşılır.

Neval Kütük
Değişim Uzmanı
Dünya Değişim Akademisi
www.dunyadegisimakademisi.com.tr
nevalkutuk77@gmail.com
0530 877 06 04

Neval Kütük
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SELVA ARI dedi ki:

    Coşkunun anahtarlarını sunduğunuz için teşekkür ederiz.