ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitabı | Bahar Esintileri | Ali Rıza Malkoç

Günün Kitabı | Bahar Esintileri | Ali Rıza Malkoç

Ali Rıza Malkoç’un 19. kitabı, “Bahar Esintileri” adıyla “Akıl Fikir Yayınları’ndan çıktı ve raflarda yerini aldı. 

Sayın Prof. Dr. Hasan Aydın Hocanın da sunuş yazısı yazdığı kitap; 104 sayfa olup, özdeyiş, deneme, hece şiiri ve güzel sözler içermektedir.

İlgi duyanlar, öncelikle tercih ettikleri yerel kitap satış noktaları ve kitap satış sitelerinden sipariş verebilirler. Yurt içi/yurt dışı satış noktaları için www.arm.web.tr/kitaplari adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yayınevi kitap bağlantısı: https://www.akilfikiryayinlari.com/bahar-esintileri web adresidir.

Doğru seçilmiş her kitap; okuyanında farklı dünyalara kapı aralar. Duygu ve düşüncelerdeki endişelerini giderir, tozunu alır, fazlalık varsa törpüler. Noksan varsa tamamlar. Yeni dostluk köprüleri kurar.

Bilim, kültür, sanat, edebiyat, kitap ve düşünce dünyasında buluşmak dileğiyle…

 

KİTAP BÜLTENİNDEN

Kelimeler ve kavramlar vardır; duyunca, okuyunca yüreğinizi hoplatır. Cümleler vardır; düşündürür, sorgulatır, güven verir, bilgilendirir. Birbirini tamamlayan üç-beş cümle yan yana geldiğinde ise; düşünsel yolculuğumuz, kavrayışımız, muhakememiz, coşkumuz, duygusal derinliğimiz daha olgun bir kıvama erişir. Ayaklarımız fiziksel bir âlemde bedenimizi taşırken; zihinsel yolculumuz, metafizik alemlerde dolaşır durur.

Şekiller, işaretler, harfler; tüm insanlığa hayranlık uyandıran, olağanüstü kültürel miras taşımışlardır. Birçoğunu okuruz ama anlamlandıramayız. Örneğin nota bilgimiz yoksa, bir eserin notaya dökülmüş hali, bizim için bir şey ifade etmeyecektir.

Sanatta dil / anlam sorunu böyleyken; sosyal ve fen bilimlerinde de benzer bir gerçeklik bizi bekliyor. “Okuyorum ama fazla bir şey anlayamıyorum” diyen bir okur adayı; öncelikle dil, felsefe, mantık, muhakeme, bilimsel literatür bilgisi ve yetisini geliştirmesi gerekiyor.

İşte bu kitaptaki kısa ve öz anlatımlarımız; sizleri madde ve mânâ ikliminde dolaştıracak, düşünce atmosferinde nefes aldıracak, felsefe, mantık, edebiyat, hukuk, iletişim ve muhakeme alanında pratik donanımlar kazandıracaktır.

Kısa kısa anlatımlarla; dilden dile, gönülden gönüle, âlemden âleme gezintiler yapacağız. Amacımız ve ar­zumuz; yazılı metinleri anlamlandırma, temellendirme, gerekçelendirme, ilişkilendirme, mecaz, metafor, üslup ve yorumlama hatalarını azaltmaya, bilinç tabanlı katkı sağlamaktır.

 

Yayın Tarihi:   16.11.2022

ISBN:   9786257497800

Dil:      TÜRKÇE

Sayfa Sayısı:    104

Cilt Tipi:          Karton Kapak

Kağıt Cinsi:      Kitap Kağıdı

Boyut:  13 x 19.5 cm

 

Samsun, 18.11.2022

*Ali Rıza Malkoç*

arm.web.tr

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.