ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Ülkemin Vatandaşı Olun, Huzuru Bulun | İbrahim Ülger

Ülkemin Vatandaşı Olun, Huzuru Bulun | İbrahim Ülger

Aslında her insan bir ülkedir. Sizin beyniniz kimin işgali altındaysa onun vatandaşısınız. Bu sebeple “Her birey özgürdür.” sözünü pek ciddiye almayın. Birey özgün değilse özgür değildir. Böyle olunca da vatanı toprak parçası olarak almayın.

Diyorum ki ülkeme iltica edin, kendiniz olun. kendiniz olabilmenizin bazı şartları var. Başkasına göre kendinize yön belirlemeyin, başkasına benzemeyin. İnsan icadı okulların değil, hayat okulunun öğrencisi olun. Algıları değil, olguları temel alın, büyük çoğunluğa benzemek adına kimliksiz kişiliksiz olmayın.

Her şeyden önce ölümle barışın, kendinizi sevdiğiniz kadar ölümü sevin. Hata yapmaktan korkmayın ama hatanızı gördüğünüz an da değişmekten korkmayın. Kimin size ne dediği değil, sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü temel alın, başkasından saygı beklemeyin, siz kendinize saygı duyun. Yaşadığınız her olumsuzluğu, ıstırabı bir ders deneyim olarak görün. Buna sevinin, kaygılardan, gelecek korkusundan kurtulun, anı yaşayın. Her kışın peşinde yaz geleceğini asla unutmayın.

Hiç bir ayrıcalığınızın olmayacağını düşünerek hareket edin. İlle de bir canlıyı örnek alacaksanız, köpeğin sadakatini, eşeğin sabrını, karıncanın çalışkanlığını, aslanın kendine güvenini, kedinin, güvercinin sevimliliğini örnek alın.

Cehennemi yaşamayı göze almadan, cenneti hayal etmeyin.

Aklınızı kalbinize, kalbinizi vicdanınıza teslim edin. Üçünün ortak kararı olmayan konularda dikkatli olun, sabrı öğrenin, zamanın çözüm gücü olduğunu unutmayın.

Bu şartları yerine getirin, ülkemin vatandaşı olun…

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.