ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Bursa Tabip Odası’nın Düzenlediği Pandemi Öykü Yarışması Başladı

06.02.2021
4.184
A+
A-
Bursa Tabip Odası’nın Düzenlediği Pandemi Öykü Yarışması Başladı

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, pandemi döneminde duygulandıran, düşündüren ve dünyaya yeni bir bakış açısıyla bakmamızı sağlayan öykülerin yer alacağı bir yarışma başlatıyor. Herkese açık olan yarışmaya başvurular 20 Şubat 2021’e kadar devam edecek. Sonuçlar ise 10 Mart 2021 tarihinde açıklanacak.

BURSA TABİP ODASI 14 MART 2021 TIP BAYRAMI

ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1-AMAÇ

14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında; dünyayı sallayan, silkeleyen, uyaran pandemiyle, başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm insanlık birlikte mücadele ederken, bizi duygulandıran, düşündüren, insana, dünyaya ve sağlığa yeni bir bakış yaratan öykülerle sağlık kavramını çoğaltmak.

2-KAPSAM

 “14 Mart Tıp Bayramı Öykü yarışması” Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenir. Yarışmanın organizasyonundan ve başvuru sürecinden Bursa Tabip Odası Kültür-Sanat ve Spor Komisyonu sorumludur.

3-YARIŞMANIN TÜRÜ

Öykü

4-KONU

Pandemi

5-KATILIM KOŞULLARI

 Yarışma Türkiye çapındadır.

 Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.

 Yarışma herkese açıktır.

 Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

 Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz.

 Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.

 Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

 Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.

6-YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK ESERLERDE ARANACAK KOŞULLAR

Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır.

Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi).

Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı.

Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.

Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır.

Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.

7-TAKVİM

Başvuru kabul tarihleri: 20 ŞUBAT 2021’e kadar

Sonuçların ilan tarihi: 10 MART 2021

Ödüle layık bulunan öyküler, https://www.bto.org.tr Adresinden duyurulacaktır. 

8-ÖDÜLLER

Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

9-SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

Engin Demiriz

Gönül Malat

Ömer Levent Soydinç

Dilek A. Yeğin

Şule Akköse Aydın

10-BAŞVURU

Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mh. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/BURSA adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır. İletişim numaraları 

Telefon: 0 224 453 52 10 E-posta: bto@bto.org.tr

Katılım Formunu indirmek için tıklayınız:

tabip-odasi-katilim-formuİndir

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.