ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

İlesam Roman, Hikaye, Masal Yarışması Birincisine 1.500’er lira Ödenecek

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------

2018 YILI 9.İLESAM-AKÇAĞ ÇOCUK EDEBİYATI ROMAN-HİKÂYE VE MASAL (KİTAP DOSYASI) YARIŞMASI BİRİNCİLERİNE 1.500’ER LİRA ÖDENECEK. (SON KATILIM TARİHİ.31 ARALIK 2018 PAZARTESİ)…

Gazeteci şair yazar Kerim Özbekler

 

 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Akçağ Yayınevi, Türk Edebiyatına yeni eserler ve isimler kazandırmak, Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla ÇOCUK EDEBİYATI Roman, Hikâye ve Masal alanında (KİTAP DOSYASI) 2018 yılında yapılacak bir yarışma düzenleyecektir.

YARIŞMANIN AMACI;

 • Sanata ve edebiyata karşı bir heves oluşturmak, genç kuşaklar arasından yeni yetenekler çıkmasına vesile olmak,

-İnceleme ve araştırmayı teşvik etme-Türk Edebiyatına yeni eserler kazandırmak,

-Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek,

-Türkçemizin güzel örneklerle zenginleşmesini sağlamaktır.

ORGANLAR;

A- YARIŞMA YÜRÜTME KURULU:Yarışma ile ilgili tüm kurumsal işler İlesam adına Mine Tokyürek ve Salih Koska; Akçağ Yayınevi adına Emel Yalçın’dan oluşan Yürütme Kurulu tarafından düzenlenip yürütülür.

B- YARIŞMA SEÇİCİ KURULU: Yarışmaya katılan eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilir. 2018 yılı “İlesam-Akçağ Roman, Hikâye ve Masal Seçici Kurulu: Mehmet Nuri Parmaksız, Ahmet Hikmet Ünalmış, Prof. Dr. Nurullah Çetin, İlter Yeşilay, Pehlivan Uzun, Bilal Dilsiz, Ayhan Nasuhbeyoğlu, Nurhayati İnanç, İbrahim İlkyaz ve Durak Turan Düz’den oluşmaktadır.

C- SEKRETARYA:“İLESAM-AKÇAĞ ÇOCUK EDEBİYATI ROMAN-HİKÂYE VE MASAL KİTAP DOSYASI YARIŞMASI”nın her tür iletişim ve yazışma hizmetleri Yarışma Sekretaryası tarafından yürütülür. Yarışma Sekretaryası İlesam Genel Merkezi’dir.

ADRES;

İlesam Genel Merkezi-İzmir 1. Cad. No.33/16 Aydın Apartmanı, K.4 Kızılay-Ankara

Tel.0-312-4194938 veya 0-312-4175265

Faks.0-312-4194939

www.ilesam.org.tr

KATILIM ŞARTLARI;

 1. Yarışmanın son başvuru tarihi, 31 Aralık 2018’dir. Bu tarihten sonra gelecek eser dosyaları kabul edilmeyecektir.
 2. Yarışmaya, yayınlanmamış hikâye, roman ve masal dosyası ile yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
 3. Yarışmaya katılacak dosyalarda konu ve uzunluk serbesttir. Eserlerin içeriği millî ve manevî değerlerimize aykırı olmayacaktır. Eserlerde kullanılan dil Türkiye Türkçesi olacaktır.

04.Eser dosyaları bilgisayarla 12 punto yazılacak ve A4 kağıda 1 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eser dosyaları kitaplaşacağı için, eser dosyasının, Word formatında hazırlanmış CD’ye yüklenmiş haliyle de gönderilmesi gerekmektedir. Eserler, Türk Dili ve imla kurallarına uygun olacaktır. Yarışmacılar eser dosya metnini belirtilen iletişim adresine göndermelidir.

 1. Eserin üzerinde (herhangi bir sayfasında) kimlik bilgileri yer almayacaktır. Bunun yerine, rumuz yazılacaktır. Yarışmacının adı, soyadı, telefonu (cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgileri, kapalı bir zarf içinde gönderilecektir.
 2. Yarışmanın sonuçları 2019 yılı Şubat ya da Mart ayı içinde açıklanacaktır.
 3. Yarışmaya katılan dosyalardan Hikâye ve Roman türlerinde sadece 1. olan eserler Akçağ Yayınevi tarafından yayımlanacaktır. Yarışmaya gönderilen eser dosyalarından birinci olan eserlerin ilk baskısı için telif ücreti olarak dosya sahibine 1.500 TL ve 50 hediye kitap verilecektir. (Daha sonraki baskılar için yazarla yayınevi arasında farklı bir telif anlaşması yapılabilir). Yarışmaya gönderilen hiçbir eser dosyası iade edilmeyecektir.
 4. Yarışmanın ödülleri; Mart-Haziran ayı içinde (2019) düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
 5. Yarışmaya katılacak eser dosyaları hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
 6. Yarışmaya eser dosyası ile katılanlar eserin bütünüyle kendilerine ait olduğunu ve bugüne kadar düzenlenen hiçbir yarışmaya göndermediklerini, eser dosyalarına hiçbir şekilde basılması için izin vermediklerini, İlesam-Akçağ işbirliğinde düzenlenen yarışma şartnamesini aynen kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı Ek-1 belgeyi İlesam Genel Merkezi’ne göndermekle/vermekle yükümlüdürler.
 7. Yarışmaya gönderilen eserlerin, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, söz konusu eserler yarışma dışı bırakılır.
 8. İlesam ve Akçağ Yayınevi, roman, hikâye ve masal dosyası üzerinde yazarına bilgi vererek kısaltma yapabilir. Yarışmaya katılanlar baştan bu maddeyi kabul etmiş olurlar.
 9. Yarışma Seçici Kurulu İlesam-Akçağ Roman, Hikâye ve Masal 2018 Kitap Dosyası yarışmasında ödüllerden, biri, birkaçı veya tamamına değer eser bulamadığı takdirde ödül vermeyebilir.

ESERLERİN TESLİMİ;

Yarışmaya katılacak dosya sahipleri eserlerini kendileri veya bir yakınları aracılığı ile:

İlesam Genel Merkezi-İzmir 1. Cad. No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay-Ankara adresine elden teslim edecek veya ettireceklerdir. Posta ile de gönderebilirler. Ancak, postayla ya da başka bir yolla gönderilen eserlerde evrakların korunması ve yarışma şartlarına uygun olarak ulaştırılması hususunda İlesam ve Akçağ yayınevi sorumluluk kabul etmez.

YARIŞMA TAKVİMİ;

01) Bu şartnamenin yayımlandığı, yarışmaya davet niteliğindeki afiş, billboard haber, v.s gibi unsurların kamuoyuna duyurulduğu tarihten itibaren yarışma başlamıştır.

02) 31 Aralık 2018 Başvuruların bitiş tarihi.

03) Sonuçların Açıklanması ve Ödül Törenleri.

Yarışmaya gönderilen eserler arasından Seçici Kurul tarafından ödül kazandığı tespit edilen eserler 2019 yılı Şubat ya da Mart ayı içinde basın açıklaması ile duyurulacaktır. Ödül Töreni, 2019 Mart-Haziran ayları içinde sonradan duyurulacak bir tarihte yapılacaktır.

ÖDÜLLER;

ROMAN DOSYASI;1. Olan Eser 1.500 TL. Para Ödülü ile ödüllendirilecektir.

HİKÂYE DOSYASI;1. Olan Eser 1.500 TL. Para Ödülü ile ödüllendirilecektir.

MASAL  DOSYASI;1. Olan Eser 1.500 TL. Para Ödülü ile ödüllendirilecektir.

(EK-1)

Her Yarışmacının imzalaması ve yarışmaya göndermesi zorunludur. Her eser dosyası için bir tane hazırlanması yeterlidir.

ROMAN, HİKÂYE ve MASAL 2018 KİTAP DOSYASI ESER KATILIM DİLEKÇESİ…

İlesam Genel Merkezi’ne,

İlesam-Akçağ Yayınevi Roman, Hikâye ve Masal 2018 Kitap Dosyası yarışmasına gönderdiğim eser dosyası……………………………kategorisinde değerlendirilmek üzere…………….…….rumuz/rumuzlarını taşıyan eser/eserler bütünüyle kendime aittir.

İlesam-Akçağ Yayınevi Roman, Hikâye ve Masal 2018 Kitap Dosyası Yarışması Şartname hükümlerini aynen kabul ve taahhüt ettiğimi arz ederim.

… /… / 2018

ESER SAHİBİ ADI–SOYADI.

İMZA.

ESER SAHİBİNİN RUMUZU/RUMUZLARI.

ESER SAHİBİNİN ADRESİ.

T.C. KİMLİK NOSU.

E POSTA.

TELEFON.

SABİT.

CEP.

FAKS.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.