ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitabı | Bul Beni Aanne | Dursaliye Şahan

Günün Kitabı | Bul Beni Aanne | Dursaliye Şahan

Bir avuç gül döksen çamura…. Kim sorar o narin yaprakların hesabını… (Gazeteci Yazar Dursaliye Şahan)

 Kitap değerlendirme yazarı: Hüseyin Deniz

Bu Beni Anne kitabı, toplam da 250 sayfadan oluşuyor.

Fatih Camisi avlusuna bırakılmış sonradan yetiştirme yurduna verilmiş bir çocuğun hayatı anlatılıyor. Annesini bulmak için gösterdiği dirençle çektiği acıları yeniyor. ..Yokluk yoksulluk ötesi girdiği cendereden kurtulamadığından, annesini bulmak için hiç bir planını gerçekleştiremiyor..

Kitap size dilencilere sokaklarda yaşayan yoksullara evsiz parasızlara karşı bakış açınızı değiştirecek bir ruh edinimini sağlayacak zihninizde bir alan yaratacak..

Parklarda yaşayan yoksullarla dilencilerin, yetiştirme yurtlarında yaşayan annesini hiç görmemiş bir insanın bilemediğimiz bizden saklı iç dünyalarını bu kitap okuyucuya farkettiriyor.

nasıl yaşadıklarını yoklukta yaşamayı nasıl becerebildiklerini o bize görünmeyen gizli sır gibi saklanan kurdukları dünyadan anlıyoruz

Mutluluğun eşittir özgürlük olduğunu güzel bir insanla karşılaştığınızda hayatınızda bir boşluk olduğunu ancak onunla farkettiğinizi, onun gidişi ile ardından yine o boşluğun gitmediğini bir biçim yarattığını anlıyoruz. Yani hayatınızın boşluklarını fark ediyorsunuz. Hayatınıza giren her nesnenin girdiğinde bir boşluğu doldurduğunu anlıyorsunuz.

Belki de benim gibi artık cebinizde sürekli onlar için bozuk para bulundurup, parça parça derin yaralarına küçük sıvalar yapacağınızı düşünmeye başlarsınız.

Nasıl varlığın sınırları yoksulluğun sınırlarına değince fark ediliyorsa varlık…

Yoksulluğun sınırları varlıkla temas ettiğin de yoksulluk farkediliyor…

“Mutluluk, eşittir özgürlük” diye yazmış yazar…

Hep onun peşinde gitmiş, ama yaşamamış mutluluğu ..

Bana göre ise Ralph Waldo Emerson’ın dediği gibidir…

Yani;

Mutluluk varılacak bir yer değil, yolculuğun kendisidir.

Kitap, Oldukça sürükleyici…

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.