ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Dünyası’ndan Kısa Duyurular

09.03.2018
685
A+
A-
Edebiyat Dünyası’ndan Kısa Duyurular

Hazırlayan, Kerim Özbekler

 

10 Mart 2018 Cumartesi günü, saat.13.30-16.30 arasında;İl Halk Kütüphanesi-Sakarya adresinde, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği (SAY-ŞAD) Başkanı Çetin Elveren ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından organize edilen ”Şiir Etkinliği” düzenlenmiştir. Bu şiir etkinliği sırasında ”08 Mart Dünya Kadınlar Günü” ve ”18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma” şiir ve konuşmaları yapılacaktır. 123.kez yapılacak olan bu şiir etkinliği, her ayın 2.Cumartesi günü gerçekleştirilmektedir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

&&&&&

11 Mart 2018 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Hoca Ahmed Yesevi Vakfı-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul Tel.0-532-2654708 E Posta.yesevidergisi@gmail.com adresinde Bülent Ertem’in ikram edeceği ”Sabah Kahvaltısı” eşliğinde Dr.Latife Kabaklı Çimen ”İlk Kadın Hükümdar Raziye Sultan” konusunda 1 konferans verecektir. 15 günde 1 yapılan ve 180.kez yapılacak konferans sonrası Yazar İsmail Tokalak okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

&&&&&

ARKADAŞ Z.ÖZGER ŞİİR ÖDÜLÜ 23.KEZ VERİLECEK… (SON KATILIM TARİHİ.15 MART 2018 PAZAR)…

Bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin, aday olabilecekleri ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2018 Pazar.

Adayların;Kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır şiirlerinden oluşturacakları adres-telefon ve özgeçmişlerini de içeren 6 adet dosyayı ”Mayıs Yayınları-  Sakarya Caddesi, Özkanlar 35 Apt. A Blok, No.36/20, Manavkuyu-Bayraklı–İzmir”  adresindeki Ödül sekreterliğine APS-kargo  ya da taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

Mayıs Yayınları yetkilileri, ödül alacak dosyayı 2018 yılı içinde telif karşılığını ödeyerek kitap halinde yayımlayacaklarını açıkladılar.

Özger’in ölümünün 45. yıldönümünde, 05 Mayıs 2018 tarihinde verilecek Ödülün seçici kurulu Sina Akyol-Orhan Alkaya-Gökhan Arslan-Suat Çelebi- Fatih Kök ve Narin Yükler’den oluşuyor. Ödül töreni ise 06 Mayıs 2018 Cumartesi günü ”Buca Protestan Baptist Kilisesi-Erdem Caddesi, No.86 Buca-İzmir adresinde gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için;
Tel.0-232-3487191
Web Sitesi.www.mayisyayinlari.com

&&&&&

Şair Behçet Necatigil Şiir Ödülü Yarışmasını Kazanan Şaire 4.000 Lira Ödül Verilecek. (Son Katılım Tarihi.15 Mart 2018 Perşembe)

Şair Behçet Necatigil’in ailesi tarafından adını yaşatmak için 1980 yılından bu tarafa her yıl verilen ”Behçet Necatigil Şiir Ödülü” yarışması başladı, seçiciler kurulunda Eray Canberk, Cevat Çapan, Refik Durbaş, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan’ın yer aldığı ödüle Mart 2017 ile Şubat 2018 arasında yayımlanan şiir kitapları aday olabilecek. Ödül tutarı, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın da katkılarıyla 4.000 (Dörtbin) lira olarak belirlendi. Başvurmak isteyenler, 6 (Altı) adet kitabı. İletişim bilgileriyle birlikte, 15 Mart 2018 Perşembe gününe kadar ”Necatigil Şiir Ödülü Seçiciler Kurulu Sekreterliği-P.K.109 34349 Beşiktaş-İstanbul adresine gönderebilirler.

&&&&&

Sennur Sezer Emek-Direniş-Şiir Ve Öykü Ödülü’nü Kazanan Şair Ve Yazarın Kitabını Manos Kitap Basacak. (Son Katılım Tarihi.16 Mart 2018 Cuma)…

Sennur Sezer’in anısına bu yıl ikincisi düzenlenen, “Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri”ne başvurular başladı. Sennur Sezer’in anısını ve mücadelesini yaşatmak için düzenlenen ödüller, Manos Kitap ve Gıda-İş Sendikası tarafından düzenleniyor. Bu yılki ödüllere katılım koşulları ise şöyle;

-Ödül için daha önce dergilerde yayımlanmış olsa da kitap olarak yayımlanmamış ve daha önce herhangi bir ödül almamış öykü ve şiir dosyaları katılabilir.

-Şiir dalında jüri üyeleri: Şükrü Erbaş, Orhan Alkaya, Nalan Çelik, Gülce Başer ve C. Hakkı Zariç

-Öykü dalında jüri üyeleri: Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Zeynep Uzunbay, Türker Ayyıldız ve Jaklin Çelik

-Ödül için başvuran eser sahipleri dosyanın herhangi bir yerine açık kimliğini belli edecek isim, rumuz ve işaret kullanmamalıdır. Katılımcılar dosyalarıyla birlikte iletişim bilgilerini bir zarfın içinde ayrıca göndermelidir.

-Ödül için başvuracak şiir ve öykü dosyalarının kitap oylumunda olmaları, şiir dosyalarında 64 sayfa (4 forma), öyküde 128 sayfa (8 forma) olması gerekmektedir.

-Öyküler ve şiirler 1.5 satır boşluğu bırakılacak şekilde 12 punto ile bilgisayarda yazılmış olmalıdır.

-Dosyalar A-4 formatında 5 nüsha olarak aşağıda verilen adrese kargo ya da postayla ulaştırılmalıdır. Elden ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

-Şiir ve öykü dalında yalnızca birincilik ödülü verilecek, kazanan dosyalar Manos Kitap tarafından yayımlanarak kitaplaştırılacaktır. Jürinin gerek görmesi durumunda “Jüri Özel Ödülü” verilebilir.

-Ödül alanlara bir plaket verilecek ayrıca basılacak kitapların telifi Manos Kitap ile yapılan sözleşme sonucunda şair ve yazarına ödenecektir.

Seçici kurul üyeleri ve onların birinci derecedeki yakınları, Manos Kitap çalışanları ve birinci dereceden yakınları, Gıda-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları ödüle katılamazlar.

-Ödül için 16 Mart 2018 Cuma gününe kadar başvurulabilir. Katılmak için başvurmak isteyenler eserlerini son başvuru tarihine kadar göndermelidir.

-Ödül sonuçları 1 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak ve ödüller Sennur Sezer’in doğum yıl dönümü olan 12 Haziran 2018 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine verilecektir, ayrıntılı bilgi ve iletişim için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Zeliş Irmak
Tel.0-546-4245751
E Posta.sennursezerodulleri@gmail.com

&&&&&

17-25 Mart 2018 tarihleri arasında, ”16.Bursa Kitap Fuarı” Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi-Bursa adresinde faaliyete geçmiş olacak. 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Söyleşi, panel ve çocuk etkinliklerinden oluşan 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Aşağıda ki yazar ve şairler fuarda olacak, Gülten Dayıoğlu, Ahmet Ümit, Canan Karatay, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Yılmaz Özdil, Canan Tan, Uğur Dündar, Yekta Kopan, Müjde Ar, Ataol Behramoğlu, Cemil Kavukçu, Arif Keskiner, Cemre Birand, Onur Saylak, Hikmet Anıl Öztekin, Ahmet Şimşirgil, Kemal Hamamcıoğlu, Aytül Akal, Murat Yetkin, Mete Yarar, Şükrü Erbaş, Behiç Ak, İbrahim Kaboğlu, Talha Uğurluel, Haydar Ergülen, Sinan Canan, İlkay Marangoz, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz, Mine Soysal, Enver Aysever, İhsan Eliaçık, Hamdi Tuncer, Sinan Meydan, Kahraman Tazeoğlu. Fuarla ilgili daha fazla bilgiyi, aşağıdaki web sitesinden takip edebilirsiniz. www.bursakitapfuari.com

 

&&&&&

 

Niğde’de yayınlanan Akpınar Edebiyat ve Şiir Dergisi’nin Ocak-Şubat 2018 tarihli 73.sayısı elime ulaştı, bu dergi adresine yazı ve şiir iletmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 

İsmail Özmel (Avukat-Gazeteci-Yazar-Şair)

Akpınar Dergisi

Yeni Çarşı İş Merkezi, B Blok, No.1/5

Niğde

Tel.0-388-2131250

Fax.0-388-2333545

E Posta.ismailozmel@hotmail.com

 

&&&&&

 

Manisa’nın Salihli İlçesi’nde yayınlanan Bizim Ece Edebiyat ve Şiir Dergisi’nin Mart-Nisan 2018 tarihli 195.sayısı elime ulaştı, bu dergi adresine yazı ve şiir iletmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 

Ahmet Otman

Bizim Ece Yazı ve Şiir Dergisi

PK.16

Mithatpaşa Caddesi, Kızılay İş Hanı, Z-13

45300 Salihli-Manisa

Tel.0-532-4726857

E Posta.bizimece@mynet.com

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.