ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

8 Mart Projesi ile Yayımlanan “24 Kadın 24 Öykü” Adlı Kitap Raflarda

8 Mart Projesi ile Yayımlanan “24 Kadın 24 Öykü” Adlı Kitap Raflarda

 Kadın Öyküleriyle Her Yıl Çoğalan 8 Mart Projesi 24 Kadın 24 Öykü Kitabı ile 4. Yılında…

KADIN ÖYKÜLERİ SERİSİ DEVAM EDİYOR! SERİNİN 4. KİTABI 24 KADIN 24 ÖYKÜ RAFLARDA YERİNİ ALDI.

2021 senesinde 21 Kadın 21 Öykü ile başlayan yeni kadın edebiyat geleneği, bu sene dördüncü yılında ve 24 Kadın 24 Öykü isimli dördüncü kitabıyla aranızda.

 Her yıl bir artarak çoğalan kadın öyküleri 2021 senesinde 21 Kadın 21 Öykü kitabı ile kadın gözü ile kadını anlatmış, 2022 senesinde 22 Kadın 22 Öykü kitabı ile kadın gözüyle erkeği ve 2023 senesinde ise 23 Kadın 23 Öykü kitabı ile kadın gözüyle çocuğu anlatan öykülerle aramızda yer almıştır. Dördüncü senesinde 24 Kadın 24 Öykü ile devam eden kadın öyküleri geleneği, bu sene de kadın ve doğa teması ile yazılmış keyifli öykülerle sizlerle buluştu.

 Heyecan verici projenin fikir annesi olan Funda Ergenekon, yıllarca sürecek bir geleneğin dördüncü yılında kadınların bir arada ne kadar güçlü olduklarını göstermeyi amaçlıyor. Aynı zamanda da her bir kitap ile daha çok kadını yazmaya teşvik ederek edebiyat alanında kadınların gücünü göstermeyi hedefliyor.

 24 Kadın 24 Öykü kitabında kelimeleriyle bir araya gelen 24 kadın, kadınların öykülerinin unutulmaz seslerini duymak ve edebiyatta kadın sesini desteklemek için çalışan yazarlar. Bu emeklerin sesi olan 24 Kadın 24 Öykü kitabı 8 Mart 2024 tarihinde sizlerle birlikte olacak. Artshop Yayıncılık tarafından basılan bu kitap aynı zamanda modern öykücülüğün de arşivini tutacak bir çalışma.

 Kadın Dayanışmasını Edebiyatta Görünür Kılan Müthiş Proje

 Kadınlar için kayda değer bir 8 Mart armağanı olan bu gelenekle, nesilden nesile aktarılacak bir dayanışma başladı. İsimleri ve öyküleri her yıl değişen bu kitaplar serisi ile kadınların dayanışması yıllara meydan okuyacak bir zaman kırılmasını sağladı.

2024 yılında 24 Kadın 24 Öykü kitabıyla aramızda olan bu müthiş proje ile siz de kadınların edebiyattaki sesini destekleyebilirsiniz. Editör ve fikir annesi Funda Ergenekon’un başvurular arasından seçerek kitaba aldığı birbirinden güzel 24 öyküyle kadınların yanında gizemli bir edebiyat yolculuğuna çıkmaya davetlisiniz.

Kitapta öyküleri ile A.Mehtap Sağocak, Aybüke Çolakoğlu, Aysu Sevtekin, Aysun Eliş, Berrin Yelkenbiçer, Burçin Kaya, Cemile Kurtaş, Dilek İşcen Akışık, Dursaliye Şahan, Elif Yalçın, Esra Sungun, Feride Bozkurt Yıldız, Funda Ergenekon, Gülnar Kandeyer, İlknur Aydın, İlknur Özcan Çakıner, Mehtap Alpak, Meltem Akhan, Neşe Doster, Özlem Barlok, Pelin Gezeryel, Sema Güler, Şebnem Özbay ve Tuğba İnceoğlu yer aldı.

 Edebiyatta kadın dayanışmasının eşsiz bir örneği olan bu projeyi desteklemek için 24 Kadın 24 Öykü kitabını almayı ve okumayı unutmayın…

 24 Kadın 24 Öykü

 Derleyen ve Düzenleyen: Funda Ergenekon

Artshop Yayınları, Mart 2024

@kadinoykuleri

 

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.