ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 24°C
Çok Bulutlu

Yayfen Yayından Antakyalı Çocuklara 2500 Kitap Armağan Edildi | Nebih Nafile

Yayfen Yayından Antakyalı Çocuklara 2500 Kitap Armağan Edildi |  Nebih Nafile

Yayfen Yayınları sahibi ve yöneticisi Nurullah Hatipoğulları ile Söyleşi…

Yaşamını yayıncılığa adayan, zihni hep yeni projelerle dolu olan Yayfen Yayınları sahibi ve yöneticisi Nurullah Hatipoğulları dostuma ve Türk edebiyatına 300 kitaptan fazla kitap kazandırmış yazar Erdal Çakıcıoğlu Ağabeyime ilgilerinden dolayı Antakya’daki çocuklar adına çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

YAYFEN YAYINDAN ANTAKYALI ÇOCUKLARA 2500 KİTAP ARMAĞAN EDİLDİ

Yaşamını yayıncılığa adayan, zihni hep yeni projelerle dolu olan Yayfen Yayınları sahibi ve yöneticisi Nurullah Hatipoğulları, Bütün dünyayı etkisi altına alan koronovirüs salgını nedeniyle evlere kapanan çocuklarımızın hayal dünyaları gelişsin, öğrenirken eğlensin diye toplamda 2500 kitaptan oluşan Yayfen Yayınları kitap setlerini Hatay’da yaşayan çocuklara armağan etti. Kitapların dağıtılması konusunda eğitimci dostu, şair-ozan Nebih Nafile’den yardım istedi. Bu konuda isteğini geri çevirmeyen Nebih Nafile’ye kitaplar koliler dolusu şeklinde ulaştı.

ANTAKYA’DAKİ ÇOCUKLARA KİTAP ARĞAĞANI

Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı yazar-şair, radyo programcısı Nebih Nafile, yaptığı açıklamada; “Çoğunluğu Erdal Çakıcıoğlu imzasıyla Yayfen Yayınlarından yayınlanan 2500 kitap Hatay’da yaşayan çocuklara armağan edildi. Çocuklar aydınlığımız, geleceğimizdir. Öncelikle Yayfen Yayınları yöneticisi Nurullah Hatipoğulları dostuma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Böylesi güzel bir paylaşımda yardım etmemek söz konusu bile olmazdı. Gelen kitap setlerini, ihtiyaç sahibi ve kitap sever çocuklarımıza ulaşması için titizlikle gruplara ayırdım. Çocuk okurların severek okuduğu yazar Erdal Çakıcıoğlu kitapları Antakyalı çocukların da evlerine girdi. Çocukların okuyarak öğrenmeleri, hayal güçlerinin çoğalmasını sağlayan, sevgi, saygı, hoşgörü ve insana dair güzel duyguları besleyen ve geliştiren kitaplar çeşitli dernek başkanları, doktor ve eğitimci dostlarımın aracılığı ile kitap okumayı seven, ancak kitap almakta zorluk çeken çocuklara ulaştırıldı. Bu konuda emek veren; Dr. Serdal Kanuncu, Affan Derneği Başkanı Kemal Arıbaş, Aknehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zekeriya Yunus, Çekmece Sosyal Yardımlaşma Derneği (ÇEKDER) Başkanı Kerim Gençoğlu, Antakya Sanat Derneği yöneticilerinden Edip Yeşil, Defne Belediyesi Meclis Üyesi ve Umut Olmak platform kurucusu Ahmet Bilgin, Defne Gönüllüler Derneği Başkanı Alper Öztürk ve üyeleri, Gazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Ekşi, Hacı Ali Nurlu Lisesi Okul Aile Birliği üyesi Nevziye Neccar, edebiyat tutkunu Sebahat Aslanyürek, Cengiz Topel İlkokul Öğretmeni Metin İntizamoğlu, Nilgün Karasu, Zülüflühan Muhtarı Semir Taşkın, Okul Yöneticileri Mahmut Fatmaoğulları, Sedat Doğan, İsmail Kar, Defne Belediyesi Meclis Üyesi Nazmi Altınöz, Nursel Göl, Okyanus Bilgiç, Hüseyin Bal, Safi Duran, sevgili oğlum Merih’e ve eşim Sibel Nafile’ye teşekkür ediyorum.” Dedi.

YAZAR ERDAL ÇAKICIOĞLU;

Her çocuğun kitap okumaya hakkı vardır.

Türk edebiyatına 300 kitaptan fazla kitap kazandırmış yazar Erdal Çakıcıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kitabın insan yaşamındaki, özellikle de çocukların yaşamındaki rolü konusunda herkes hemfikirdir. Kimse kitabın aydınlatıcı, geliştirici rolünü yadsımıyor en azından. Ve bu konuda konuşan hemen herkes, başta çocuklar olmak üzere hepimize “kitap okumamız” gerektiğini söylüyor. Kuşkusuz doğru bir söz, haklı bir öneri bu. Amaaa… Ama o kitaplara nasıl ulaşacağımız konusunda kayda değer bir önerisi, fikri olan var mı? Çok az…

Oysa her aydının görevi, sırça köşklerde öğüt vermek yerine, okumak istedikleri halde kitaplara ulaşma olanağı olmayan çocukların da var olduğunu bilerek çözüm üretmek olmalı bence. Sayıları az da olsa, bu yolu seçen aydınlara selam olsun. Ben de çocukluğunu kitap yoksunluğu içinde geçiren, bana okumam için kitap veren herkese minnet duyan biriyim.

Şimdi de bir yazar olarak ülkemin her köşesindeki çocuklar, gençler, yetişkinler okusunlar diye durmaksızın öyküler, romanlar yazıyorum. Ve istiyorum ki geçmişte benim olduğum gibi, olanağı olmayanlar da okuyabilsinler kitaplarımı. Bunun için, kendi çapımda elimden geleni de yapıyorum. Kendi çapımda… Kısıtlı olanaklarla.

İşte benim bu hayalimi, kurulduğu tarihten beridir Yayfen Yayınları gerçekleştiriyor. Kendini ülkesine ve ülkesinin çocuklarına karşı borçlu sayan Nurullah Hatipoğulları gerçekleştiriyor. Çocuk Esirgeme Kurumlarına, köy okullarının kütüphanelerine, yardım kuruluşlarına koli koli kitaplar gönderiyor. Hem de sessizce, reklamını yapmadan…

Son olarak da Hatay’ın gururu, eğitimci-şair-yazar- müzisyen Nebih Nafile kardeşimle birlikte, Hataylı güzel çocukları sevindirmiş kitapla, kitaplarımızla.

Başta bu iki güzel kardeşim olmak üzere, bu yolda emeği geçen bütün dostları sevgiyle, minnetle selamlıyorum. Ve kendini aydın olarak tanımlayan herkesi, bu kutlu koşuya katılmaya çağırıyorum. Her çocuğun kitap okumaya hakkı vardır.” dedi.

Nebih Nafile
Nebih Nafile
Nebih Nafile Kimdir? Yazar, Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladı. 1992’de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya İçmimarı ve Dekorasyon bölümünden mezun oldu. Aynı yıl öğretmen olarak göreve başladı. Bir süre Mustafa Kemal Üniversitesi ikinci öğretimde ergonomi, maliyet hesapları, üretim teknolojisi gibi derslerde eğitmenlik görevinde bulundu. Kültür Kentler Birliği Hatay İl Temsilcisi, Çukurova Edebiyatçılar Derneği üyesidir. Yerelde ve ulusalda sevilen birçok edebiyat dergilerinde şiir ve yazıları yayımlandı. 2006 yılından bu yana düzenli olarak Antakya’da Özyurt Gazetesi’nde “Güneş Hepimiz İçin” adıyla köşe yazarlığı yapmaktadır
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.