ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 28°C
Az Bulutlu

Tarihte yaşanmış korkunç olaylar

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
http://www.radikal.com.tr/radikalist/gercekten-yasanan-bu-yuzden-iyice-korkunc-olan-16-olay-1222353/
Bu korkunç olaylar için gerçekten yaşanmış kelimesini özellikle belirttik çünkü paylaşacağımız olaylardan bazıları gerçeküstü gibi görünebilir, kimi korkunç olaylar ise öyle acı ki gerçekten insanın tüylerini diken diken ediyor.
1

Delphine LaLaurie’nin Korkunç Hikayesi

Delphine LaLaurie’nin hikayesi tarihin en korkunç ve en sinir bozucu hikayelerinden birisidir.  Louisiana vatandaşı olan Delphine LaLaurie sosyetenin tanıdığı kişilerden birisiydi ve oldukça zengindi. Köşkünde çalışan kişilere işkence yaptığı ve onları sakat bıraktığı kanıtlandı. Bir gün Delphine LaLaurie’nin evinde çalışan aşçılardan biri bir yangın çıkardı ve polis eve ulaştı. Polisin sorgulamasında köle olarak çalıştırıldığını, defalarca işkence gördüğünü detaylarıyla anlattı. Delphine LaLaurie onu yanmakta olan bir sobaya zincirlerle bağlamış ve onun acı çekmesini zevkle izlemişti. Bu ve bunun gibi olaylar sıklıkla başına gelen köle en sonunda evi yakarsam kendimi ve diğer köle arkadaşlarımı kurtarabilirim diye düşündü ve yangın çıkardı. Evde yapılan aramalarda evde çalışan tüm kölelerin vücutlarında yanık ve kırıklıklar görüldü ve kimileri sakat kalmıştı.  LaLaurie çalışanlarının üzerinde çeşitli deneyler yapmaktan çekinmiyor, onların vücutlarına zarar vermekten zevk alıyordu. Bölgede yaşayan insanlar bu olayı görünce şoka uğradı çünkü LaLaurie toplumda saygın bir kişiydi ve kimse ondan böyle bir şey beklemiyordu.
2

Acımasız Deniz İnsanları

3000 yıl önce yaşadıkları tahmin edilen Deniz İnsanları Akdeniz bölgesinden insanları ordularına katarak kıyı bölgelerine saldırıyorlardı. O dönemde zengin olan Mısır bölgesi Deniz İnsanları’ndan çok çekti, öyle ki bugün bile Mısır bölgesinde Deniz İnsanları kelimesi insanlarda bir korku hissi uyandırır. Yaklaşık 100 yıl boyunca bölgenin en güçlü askeri ordusu onlardı ve gelmiş geçmiş en büyük uygarlıkları sona erdirdiklerine inanılıyor. Aralarında Hititlerin de bulunduğu uygarlıkların çöküşünde büyük rol oynamışlardır. Dünya’da hiç kimse onların nereden geldiğini, nerede yaşadıklarını veya nereli olduklarını bilmiyor ve bu güne kadar bu sır gibi kalmıştır. İşgal ettikleri yerlerde insanlara sayısız işkence yapan acımasız ordu tarihten bir anda silinmiştir ve bir daha onlardan hiç kimse haber alamamıştır.
3

Avusturyalı Josef Fritzl Olayı

İnsanın midesini bulandıran bu olay Avusturya’da geçiyor. Avusturyalı Josef Fritz kendi kızına hasta bir şekilde bağlanmış ve onu 24 yıl boyunca evindeki bir odaya hapsetmiştir. 24 yıl boyunca 3000’in üzerinde tecavüz ettiği kızından 7 çocuğu olmuştur. Çocuklardan 6’sı halen hayattadır. Ömür boyu hapis cezası alan Josef Fritzl Avusturya’nın Sankt Poelten hapishanesinde cezasını çekmektedir.

Bu olayı daha da iğrençleştiren ise Avusturya halkı;

Avusturya Polisi Josef Fritzl’e yalnız kadınlardan 200’e yakın aşk mektubu geldiğini bildirdi, yalnız olan kadınlar onun ” iyi ” bir kalbi olduğuna inanıyorlarmış.

4

Genie – Vahşi Çocuk

1957 yılında doğan Genie Wiley sadece 20 aylıkken babası Clark Wiley tarafından bir odaya kapatılmıştır. Babasının onu odaya kilitlemesinin gerekçesi ise onun zihinsel engelli olduğunu düşünmesidir. Evin arka kısmında bulunan odanın pencereleri güneşin içeri girmesini engellemek ve komşuların sesini duymasını engellemek için için alüminyum folyo ile kaplanmıştı. Odada bulunan tek eşya tellerle kaplı bir kümes ve bir lazımlıktı. Neredeyse 11 yıl boyunca Genie hiç sesini çıkaramadı ve kelime haznesi 15-20 kelime ile kısıtlandı. Genie her ses çıkardığında koca bir tahta ile cezalandırıldı. Genie yürümeyi, konuşmayı ve diğer motor yeteneklerini kullanmayı öğrenemedi.

Ailesinden çektiği işkence 13 yıl sonra son bulan Genie şuan 50’li yaşlarında ve hala çok iyi konuşamıyor, insanları net olarak anlamakta güçlük çekiyor.

Hakkında yapılan belgeseli izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/220924/genie-wiley-yabanii-cocuk

Genie’nin son hali

https://media.bizarrepedia.com/images/genie-wiley-today.jpg

5

Edward Mordrake – İki Yüzlü Adam

Edward Mordrake doğduğunda doktorlar çok şaşırmıştı. Edward Mordrake’in kafasının hem ön hem de arka tarafında yüzü vardı. Kafasının arka kısmında bulunan yüz konuşamıyordu fakat Edward’ın hal ve hareketlerine göre, duygu ve düşüncelerine göre tepkiler veriyordu. Edward üzüldüğünde şeytani bir çığlıkla ağlıyor, Edward mutlu olduğunda ise korkunç bir kahkaha atıyordu.

Edward ikinci yüzünü ” şeytan ikizim ” olarak adlandırıyordu. Kafasının arkasında bulunan bu ikinci yüzle 23 yıl boyunca yaşadı. 23 yaşında doktora gitti ve ameliyatla onun alınmasını, bu durumun psikolojisini olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Doktorlardan olumsuz yanıt alan Edward Mordrake 23 yaşında kendi canına kıydı.

6

1885 yılında, bir adam 13 yıl önce ölmüş olan erkek kardeşinden bir mektup aldı. Mektupta kardeşinin akli dengesinin yerinde olmadığı ve yakın bir zamanda onu ziyarete geleceği belirtiliyordu. Mektubu okuduktan sonra korku içinde kardeşinin mezarına giden adam büyük bir sürprizle karşılaştı, kardeşinin mezarı boştu. Kardeşinden tekrar haber alamadı ve korkuyla yaşamaya devam etti…
Kaynak: kafanrahat.com

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.