ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Sosyal ağlar kullanım istatistikleri ve aktiviteler

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------

Gelişen teknoloji ve internet erişiminin kolaylaşmasıyla beraber dünyada internet ve sosyal medya kullanımı gitgide artıyor. Araştırma sonuçlarına göre; dünya nüfusunun yüzde 53’ünü oluşturan 4 milyar 200 bin kişi internet kullanıyor. Sosyal medya kullanıcılarının toplam nüfus içerisindeki payı ise yüzde 42’si 3 milyar 190 bin kişi sosyal medya kullanıcısı oldu. 2017 yılı sosyal medya istatistiklerinde 3 milyar 20 milyon olan sosyal medya kullanıcı sayısı 2018’de 3 milyar 200 milyona yükselmiş durumda.

Dünya İnternet kullanım istatistiklerine baktığımızda genel kullanıcı sayısı toplamda 4.38 milyar kişi ki bu oran dünyanın yarısından fazlası anlamına geliyor. Mobil internet kullanıcı sayısı ise 3.98 milyar. Bu oran dünya internet kullanıcı sayısının neredeyse yarısının mobil kullanıcı olduğunu göstermektedir. 2017 yılı sosyal medya istatistikleri verilerine göre dünyada 3.2 milyar

WordPress Kullanıcı Sayısı: WordPress.com tarafından yayınlanan istatistiğe göre 395 milyondan fazla insan her ay 3.8 milyar sayfa görüntülüyor.
————

En çok kullanılan Blog (Günce vb) yazma sitesidir. Ücretli sunucu verdiği kadar, ayrıca ücretsiz web sitesi kurmanıza da imkan verir.

Blogger : Türkiye’de en çok kullanılan Blog servisidir. Dilediğiniz her konuda dilediğinizi yazabilir en önemlisi blogunuza Adsense ile reklam alabilir para kazanabilirsiniz.
————-

Facebook
Türkiye’de ise 36 milyon aktif Facebook kullanıcısı bulunuyor.

Sosyal medya konusu geçtiğinde akla ilk gelen mecra Facebook. En fazla kullanılan sosyal medya platformu da doğal olarak Facebook oluyor. Her ay 1.35 milyardan fazla kişi aktif olarak Facebook’u kullanıyor.

1.35 milyar kullanıcının 864 milyonu ise her gün en az bir kez Facebook’a bağlanıyor. Bu kişilerin, 228 milyonu Asya’dan, 206 milyonu ise Avrupa’dan. Canada ve Amerika’dan bağlananların sayısı ise 152 milyon.,
————

Google‘ın Facebook’a rakip olarak çıkarttığı ve çok güvendiği bir projeydi. Ancak, diğer sosyal ağ denemeler istenilen sonucu vermemiş durumda.

Buna rağmen hala 300 milyon kullanıcıya sahip.
———-

Twitter’: Ülkemizde en aktif kullanılan 2. sosyal medya platformu olan Twitter’ın dünya genelinde aylık 284 milyon aktif kullanıcısı var.

————

Tumblr: Genellikle gençler tarafından kullanılan Tumblr, son zamanlarda görsel içeriklerin daha fazla paylaşıldığı bir platform oldu. Şu anda aylık 230 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

————

Linkedin :Çalışan profesyonellere yönelik en büyük sosyal ağ olan Linkedin’in 332 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor.

31 Ocak 2019 tarihi ile yayınlanan We Are Social ve Hootsuite’in birlikte yayınladığı “Digital in 2019” raporunda en güncel dünya İnternet kullanım istatistikleri ve sosyal medya istatistiklerini bu yıl da sizler için derledik. Bakalım Dünya’da 2018’de İnternet ve sosyal medya istatistikleri ile ilgili istatistikler nelerdir?

· .11 milyar mobil kullanıcısı, dünya nüfusunun %67’si

· 25 milyar mobil sosyal medya kullanıcısı,dünya nüfusunun %42’sini ifade etmektedir.

2018 verilerle karşılaştıracak olursak en büyük artış internet kullanıcı sayısında olmuştur.

· 02 milyar internet kullanıcısı, dünya nüfusunun %53’ü

·.19 milyar sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %42’ si

· .13 milyar mobil kullanıcısı, dünya nüfusunun %68’ i

· 2.95 milyar mobil sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %39’unu ifade etmektedir.

sosyal medya kullanıcısı bulunmaktaydı. 2018 sosyal medya istatistiklerinde bu sayı 3.48 milyara ulaşmış durumda. Dünya genelinin %45’i sosyal medya kullanıcı ve mobil sosyal medya kullanıcı sayıları ise 3.2 milyara ulaşmış durumdadır.

En güncel sosyal medya uygulaması Instagram’ın kaç milyon kullanıcısı olduğu açıklandı. Türkiye, üst sı

Son yıllarda Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarına olan ilginin azaldığını görmeye başladık. Bu ilgi ise, fotoğraf ve hikayelerin ön planda olduğu Instagram’a doğru kaymaya başladı. Snapchat’in hikayeler özelliğini aldıktan sonra çok ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmaya başlayan Instagram, hızlı büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Yayınlanan rapora göre Türkiye, Instagram kullanıcı sayısında 5. sırada yer alıyor. Türkiye nüfusunun yüzde 45’inin Instagram kullanıcısı olduğu açıklanan rapora göre ülkemizde 37 milyon insan Instagram’ı kullanıyor. Toplamda 1 milyar kullanıcısı olduğu düşünülen Instagram, Türkiye’de son derece popüler olmaya devam ediyor.

WhatsApp günlük 1 buçuk milyar kişi kullanıyor!

AÇIKLAMAYA GÖRE UYGULAMA GÜNLÜK 1 BUÇUK MİLYAR AKTİF KULLANICI SAYISINA ULAŞTI.

Kullanıcılar bir günde 55 milyar mesaj, 4,5 milyar fotoğraf ve 1 milyar video gönderiyor. WahstApp, şu anda telefonların normal mesaj uygulamasından çok daha fazla kullanılıyor. Bu kadar mesajın atılmasında tabiki insanların arkadaş ve iş ortamları için oluşturdukları grupların etkisi oldukça fazla.

Facebook’un diğer mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger‘ın Nisan ayında açıklanan rakamlara göre aylık 1,2 milyar aktif kullanıcısı var. Instagram ise Haziran ayı itibari ile günlük 250 milyon aktif kullanıcıya sahip. Instagram’ın en büyük rakibi Snapchat’in Mayıs ayında ilan edilen son rakamlara göre günlük 166 milyon aktif kullanıcısı var.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.