ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

ŞİİRİNİ AL DA GEL! | Hüsamettin Tat

05.01.2020
1.164
A+
A-
ŞİİRİNİ AL DA GEL! | Hüsamettin Tat

DENİZLİ ŞİİR GÜNLERİ 28. KEZ YAPILDI.

YAZ-AR-BİR’in Denizli Türk Ocakları Salonu’nda “Şiirini Al da Gel!” slagonuyla gerçekleştirdiği, geleneksel Denizli Şiir Günleri’ne şairler 28.inci kez şiirlerini aldı götürdü.
Sunuculuğunu Şair Sadık Dağdeviren’in yaptığı programda açış konuşmasını YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu yaptı. Her ay yapılan bir etkinliğin bu kadar uzun süre devam ettirilmesinin büyük bir başarı olduğunu belirterek. “Sizlerin katkılarıyla geldiğimiz bugünlere geldik. Bugün, 28.incisini gerçekleştiriyoruz inşallah birlikte daha nice 28 kereler daha gerçekleştireceğiz.”dedi. Denizli dışındaki benzer etkinliklere katıldıklarını belirten Abdülkadir Uslu, Denizli dışında da bazı etkinlikler düzenleyeceklerini bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Genel Başkan Abdülkadir Uslu her ayın ilk haftası yapılan bu etkinliğin dışında ayın diğer cumartesi günleri de programlar yapacaklarını anlattı.
YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu: “Atölye çalışmalarına ‘Edebiyat Atölyeleri’ ile başlayacağız. Ayrıca her ayın önümüzdeki günlerde belirleyeceğimiz bir cumartesi gününde de ‘Oku-Anlat’ ve ‘Konuk Sanatçı’ başlıkları altında önceden belirlediğimiz kitabı okuyan arkadaşlarımız yorumlarını paylaşacaklar. “Konuk sanatçı” gününde de konuk ettiğimiz bir yazar, şair, sanat adamını kendi ağzından dinleyeceğiz. Sunumlarını izleyeceğiz.”dedi.
Konuşmadan sonra; İzmir’den katılan fotoğraf sanatçısı Emine Çoruk “Fotoğraf ve Fotoğraf Sanatçısı” konulu bir sunum yaptı. Emine Çoruk fotoğrafın bir sanat dalı olarak insan üzerindeki etkilerini anlatarak, fotoğraf çeşitlerini özetledi ve örnekler verdi. Fotoğraf ve fotoğraf çekimi ile ilgili anılarını da paylaşan Çoruk, yaşadığı an’ı farklı bir bakış açısıyla yansıtmaya ve geleceğe aktarmaya çalıştığını ifade ederek, “Ben, fotoğraflarımı; iç dünyam ile dış dünyanın kaynaşması olarak bakıyorum.”dedi.
Program şiirler ve türkü dinletisiyle devam etti. Her şairin kendi şiirini yorumladığı 28. Şiirini Al da Gel etkinliğinde Türk halk müziği sanatçıları da anonim türkülerin yanında kendi besteledikleri türküleri de çalıp söylediler.
Programa şu şairler yer aldı: Abdülkadir Uslu, Hüsamettin Tat, Hüseyin Çomak , Musa Soyuçok, Mehmet Aslan, Ali Tuluk, Ali Tuluk, Ahmet Özdağ, Mehmet Akdağoğlu, Ünal Şahinler, Mehmet Dağal, Ahmet Sarı, Mesut Aldağ, Sami Şimşek, Musa Akın, Şerif Ulu, İsmail Gökçe, Serdar Gedizlioğlu, Muharrem Özçelik, Yusuf Kabukçu, Hasan Eren, Bayram Çakal, Sadık Dağdeviren
Türküleriyle programda yer alan sanatçılar ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Dağal, Şerif Ulu, Gümüşdereli Mehmet Yamalı, Tuncay Bay.
Program sonrasında katılımcılara katılım ve teşekkür belgelerini YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu ve Buldan Belediye Başkanlarından Temel Başbuğ birlikte verirken; YAZ-AR-BİR Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Tat, Fotoğraf sanatçısı Emine Çoruk’a YAZ-Ar-BİR Şilti takdim etti.
Tüm şair, sanatçı ve izleyicilere açık olan “29. Denizli Şiir Günleri-Şiirini Al da Gel!” Etkinliği 1Şubat Cumartesi günü yapılacak.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.