ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Okunması gereken kitaplar

29.08.2018
1.048
A+
A-
Okunması gereken kitaplar

YAZARIN KİTAPLAR

Benekli Vak Vak / Sola Yayınları

Dürsaliye Şahan 

SOLA KIDZ 

Hiç göç eden bir kuşla tanıştın mı? Göç eden kuşlar güzel bir yerden başka güzel bir yere uçarlar. Peki, bir gün uçabilecek durumda olmazlarsa, ne olur?
 
Dursaliye Şahan, paylaşmanın, fedakârlığın ve sevdiklerinden ne olursa olsun vazgeçmemenin önemini “Benekli Vakvak” ile anlatıyor.

Yayın Tarihi2018-10-15
ISBN6052250556
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı48
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut22 x 22 cm


—————–

Ayarsız Kadınlar Cemiyeti / Sola Yayınları

Dürsaliye Şahan 

SOLA UNITAS 

Aşk kural tanır mı? Köşelere sığdırmaya çalıştığımız ilişki biçimlerinin düştüğü trajikomik hâllerine bakınca sanki hayır…
Peki, onca dayatılan kural niye dersiniz?
Gerçek aşktan, aslımızdan uzaklaştıkça köreliyoruz. Her türlü dibe vuruyoruz. Uyumsuz, kötücül, verimsiz varlıklara dönüşüyoruz. Tam istedikleri gibi!
Duygularımızı ve sevdiklerimizi korumazsak yoksunlaşıyoruz. Yaşam sevgisinin olmadığı yerde aşk olmuyor. Hayatımızda aşka ne kadar yer açıyoruz?
Şu dünyada aklınıza gelebilecek tüm kötülüklerin panzehri sevgi.
Bahar, Zahide, Neriman, Ebru, Şaheste, Zilşan ve diğerleri…
Bu kitapta aşkın değişik yüzlerine ayna tutan naif kadınlar var…

Yayın Tarihi2018-07-09
ISBN6052250310
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı168
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

—————–

Tottenham Çocukları / Sola Yayınları 

Dürsaliye Şahan 

SOLA UNITAS 

Gazetecilerin ömrü çabuk tükenir. Çünkü onlar 7/24 çalışır. Oysa bir gazeteyle kebapçı arasında, işletme bakımından hemen hiç fark yoktur. Her ikisi de müşterinin isteğine göre servis yapar. Hâliyle ben de o çarkın en anlamsız haberlerini yapan muhabir ordusundan sadece biriydim.
 
Gelen istihbaratın değeri yüksekse -ki bunun anlamı okuyucu sayısı demekti- Şef’ten duyduğumuz ilk sözcük bu olurdu. Haber bitene kadar da kıpır kıpır yerinde duramazdı. Son noktayı koyup teslim ettiğimizde biz rahatlardık ama o başka bir boyuta geçerdi. Hangi sayfada çıkacak? Ne kadarı kırpılacak? Kaç fotoğraf kullanılacak? Hele de haber siyasî bir nitelik taşıyorsa, akıbeti yazarına dahi tam bir muammadır.
“Sahneden dansöz indirdi” olayı, pekâlâ baskıda “İngiltere’deki Türk dansözlere çalışma yasağı geldi” manşetine dönüşebilirdi.
 
Okuyucu bilmez ama genelde muhabirler, yazı işlerinin insafına kalmış bir nevi etkisiz elemanlardır. Kariyerlerinin kaderini, çalışmaktan barut fıçısına dönen medyanın bu gizli elleri belirler. Onların karşısında habercilerin boynu kıldan incedir. “Bu ortaçağ ilişkisine niye katlanırlar?” derseniz, hemen her basın emekçisi için imzasını manşette görmek müthiş bir duygudur. Yazdıkları her satırı, Amazon ormanlarındaki yerliler dâhil bütün dünyanın okuduğunu ve isimlerini ezberlediğini düşünürler. Oysa ülkenin onda dokuzu, en yetkin gazetecinin adını bile bilmez. Ayrıca gazetecilik, 24 saatlik bir iştir. Kalemi bıraktığınız gün ölürsünüz. Çünkü o güne kadar yaptığınız bütün haberler çoktan tarihin tozlu yaprakları arasına gömülmüş demektir.

Yayın Tarihi2016-11-24
ISBN6059692304
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı288
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

—————–

Parantez Aşklar / Sola Yayınları

Dürsaliye Şahan 

SOLA UNITAS 

‘yasak’ aşklar üzerine…
“İnsanların, üzerinde en çok kafa yorduğu şey nedir? deseler, muhtemelen ilk üç sıradan birini aşk alır. Bu en çok konuşulan kavramın elli bin yıl içinde binlerce tarifi yapıldı. Cinsel kimliklerin arttığı günümüzde 8 milyara yaklaşan bunca insandan aynı algıları ve tepkileri beklemek, en hafifinden saflık olur elbette. Elinizdeki öykülerin ortak teması, ‘yasak’ aşklar üzerine. Bir anlamda, parantez içine hapsedilen aşklar.”
 
Aşk bir tutkuysa, hangi yasak onu durdurabilir ki! Gönülde olmayan bir aşkı, hiçbir kâğıt parçası var edemez. Düzen, töre, yasa yüreklere hükmedemez. Aşka parantez açılır mı, elbette açılamaz; açılmamalı da! Bazen yaşayamadıklarımız, geride bıraktıklarımız; geçmiş sayılamıyor. Aksine, onlara hep gelecekmiş gibi bakıyoruz. Bu kitaptaki öykülerde aşkına parantez açmak zorunda kalanlar kaleme alınmış ve onların pişmanlıkları, uzaklıkları, kayıpları…

Yayın Tarihi2017-10-30
ISBN6059692779
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı112
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

—————–

Ah O kadınlar / Akademisyen Kitapevi

Dürsaliye Şahan 

AKADEMİSYEN KİTABEVİ 

Elinizdeki kitapta sekiz kadının kısa öyküsünü bulacaksınız.
Farklı dünyaların insanları gibi duran bu ‘sıradan’ kadınların, aslında bileşik kaplar misali, nasıl birbirlerinin kaderine dokundu­ğunu göreceksiniz.
Elbette iki satırla insanı yorumlamak mümkün değil ama, yaşam da göründüğü kadar karmaşık değil.
Dünya bir tutam gül kokusu, insan da kâh gül suyu, kâh baldıran zehri olmuş.
Bu âlemde kayıp yok. Dokunduğumuz her yürekte mührümüz ka­lıyor.
Varsa bir sorgu sual; o bıraktığımız izlerden başka tanığımız yok.
Belki de işin sırrı bu hayata güzel dokunabilmekte… 

Yayın Tarihi2016-04-19
ISBN6056354080
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı92
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm

—————–

Hikaye Hırsızı / Layla Yayınları

Dürsaliye Şahan 

Güvercin öyküsü; adı değiştirilerek maruz kaldığı intihal ile popüler bir diziye dönüşmüştü.
İnsanlarımızın gönlünün ve düşüncelerinin odaklandığı hikâye; kazanılan hukuk savaşı sonucunda; yazı sanatında hukukta ilk kez “Sembol “ olma kimliğini de kazandı. Elinizdeki kitap, önemli bir öyküler güldestesidir. Benden söylemesi.
Ayla Kutlu

Dürsaliye Şahan’ın öyküleri tam da Haldun Taner’in öykü tarifine uygun. Yapay değil, açık seçik; söz cambazlıkları taşımıyor ve sade.
Kitapta neredeyse son yılların Türkiye’sini buluyorsunuz. “Düşük yoğunluklu iç savaş’’… bu ortamın yarattığı göç… kaçak göçmen işçiler… işçi kadınlar… kadınlar… kadınlar ve çocuklar… işçi kadınların sigorta sorunları… Ne kadar kenarda kıyıda kalmış, sıradan insan varsa Şahan’ın öykülerinde toplanmışlar sanki.
Kerim Dönmez

Yayın Tarihi2011-09-23
ISBN6058807525
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı224
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm

—————–

Zabit Londrada / LAYLA YAYINLARI 

Dürsaliye Şahan , Semih Bulgur

Yeryüzünde yaşayan 6.5 milyar insanın yaklaşık 250 milyonunu göçmenler oluşturuyor. 
Önemli bir kısmı kaçak, yani kayıt dışı. Yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine sızarak yeni bir sayfa açmak isterken, sürpriz sayfalara kaymış, istatistiklere sığmayanlardan biri de Zabit.
Londra’nın göçmen cenneti Hackney’in Türkiyeli kahramanı Zabit “Ah bir Avrupa’ya gitsem” diyenlere önerilecek eğlenceli bir kitap.
Londra sokaklarının en sevimli karakterlerinden biri Zabit. 
Onsuz ‘Hackney Cumhuriyeti’ni düşünmek mümkün değil.
O kırsaldan gelmiş iyi kalpli, sempatik bir karakter.
Maceralarını keyifle okuyacaksınız.

Yayın Tarihi2011-10-06
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

Fakir Cennet / Crea Yayınları

Dürsaliye Şahan 

Yayın Tarihi2007-10-23
ISBN9944098533
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı172
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt Cinsi3. Hm. Kağıt
Boyut13.5 x 21 cm

—————–

Ve Tanrı Aşkı Yarattı / Layla Yayınları

.. Ya aşk olmasaydı Alev Öksüz Sağaltıcı, Ayda Bercis Kırbeci, Ayten Storry, Bircan Ünver, Dürsaliye Şahin, Esra Ünal, Fatma Çetin Kabadayı, Gülnaz Kavvas, Hatice Elveren Peköz, İkbal Kaynar, İlnur Bektaş, Leyla Fidanay, Necla Karataş, Nevra Çağlayan, Nurhan Sağlar, Oya Tekin, Sevim Bergin Salmanoğlu, Sevim Yunus Habip, Sibel Unur Özdemir, Süha Kayık, Süreyya Köle, Şahnaz Yılmaz, Zeynep Alanç’ın Dünya Sevgililer ve Öykü Gününe Özel Aşk Hikâyeleri’nin bulunduğu muhteşem bir kitap. 

———————-

Görmezlerden Uçan Halı Kitabı

Antakya Atatürk İlköğretim Okulu Görme Engelliler Sınıfı&39;ndaki 7 görme engelli öğrencinin yazdığı hikayeler kitaplaştırıldı.

Öykü yazarı Dürsaliye Şahan&39;ın yönettiği beş oturumluk yazı atölyesinde; öğrenciler yazdıkları hikayeleri bir kitapta topladı. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş&39;ın katkılarıyla oluşturulan kitap “Uçan Halı” adını taşıyor. Kitap, renkli olarak basılırken, görme engellilerin kullığı sesli kütüphaneye de alındı. “Uçan Halı”nın Türkiye Görme Engelliler Derneği&39;nce Braille alfabesinde basılarak diğer görme engelli çocuklara ulaştırılması planlanıyor.

Belediye Başkanı Savaş, çocukları ve engelli vataşları yürekten desteklediklerini ifade ederek, “Dünyaya sesimizi duyurmanın, marka kent olmanın en etkili ve kalıcı yolunu, yazıyı kullanıyoruz. Bu nedenle engelli çocuklarımızın da birlikte hikaye yazma çalışmasını takdirle karşılayarak destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

30.10.2010 – ANKA

SHÇEK (Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu) Hatay Çocuk

Yuvası Hikâye Yazıyorum Atölyesi (Aralık 2008 – Ocak 2009)

——————-

Asiden Taşan Öyküler / KİŞİSEL YAYINLAR

Dürsaliye Şahan 

Yayın Tarihi2009-12-01
ISBN9944761888
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı171
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt Cinsi1. Hm. Kağıt
Boyut13.5 x 19.5 cm

—————–

Londra’dan Bir Kadın Döndü / Halkevleri Yayınları

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.