ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Mutlak Gerçek | Neval Kütük

15.06.2022
564
A+
A-
Mutlak Gerçek | Neval Kütük

Yaşamın ebedi olması mutlak gerçekliktir fakat insanlar bu gerçeği unutup, yaşamın ölümle son bulacağına inanıyor. Böylece illüzyon dünyasına girip, gerçekten uzaklaşıyor. Gerçekle bağlantı kurmak için ilk yapılması gereken, öz varlıkla temasa geçmektir. Gerçeği keşfetmek için ebedi, ölümsüz, ruhi varlık olduğunuzu bilmeniz ve bu gerçekliğe göre hareket etmeniz gerekir.

Mutlak gerçeğe ulaşmak için yorumlar, yargılar bırakılmalı ve zihin boşalmalıdır. O zaman her şeyi yorum yapmadan dışardan gözlemleyebilirsiniz. Zihnin ötesine geçtiğinizde size zarar veren negatif düşünceler de ortadan kaybolur ve her şey daha net ve şeffaf görünür. Düşünceler ve sözler gerçeği tam olarak aktaramaz çünkü onlar sadece bir yorumdur.

Mutlak gerçek bilinen ve bilinmeyenin ötesindedir çünkü bilinemeyendir. O yüzden gerçeği bilmekten ziyade deneyimleyebilirsiniz. Mutlak gerçek üzerine kafa yorulmaz ve düşünce üretilmez aksi halde gerçekten uzaklaşılır. Mutlak gerçeği beklentisizce ararsanız, özünüzün gözü açılmaya başlar. O zaman birey özün gözüyle mutlak gerçeği görebilir. Mutlak gerçeği özün gözüyle görmek için duygular ve düşünceler aşılmalıdır. O yüzden mutlak gerçek düşünülemez sadece yaşanır ve deneyimlenir.

Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla uygulanan ‘’Gerçeği Keşfet Değişim Programı’’ sayesinde  ‘düşünür’ olmaktan ziyade ‘görünür’ olacaksınız. Yani gerçeği düşünmeyeceksiniz, göreceksiniz. İçsel sessizliğe erişecek ve gerçek bütünlüğü yaşayacaksınız. O sessizliğin içinde öz varlığınızın mutlak gerçeğin bir parçası olduğunu deneyimleyeceksiniz.

‘’Gerçeği Keşfet Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada ‘’gerçek’’ hakkında yeni bir görüş açısı ortaya koyan derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Gerçek önce bilinir, sonra görülür, sonra da deneyimlenir. İşte Değişim Sanatı sayesinde gerçeğin her geçen gün daha da içinde olacak ve gerçeği keşfedeceksiniz. Kendinizle ilgili gerçeğin farkına varacaksınız. ‘’Gerçek’’ olanı her an hatırladığınızda gerçek mutluluğu da tadacaksınız. Zihinsel olmaktan çıkarak, varoluşsal olacaksınız. ‘’Gerçek insanı’’ olarak çevrenize de gerçeğin tohumlarını yayacaksınız.

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

0530 877 06 04

 

Neval Kütük
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.