ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 28°C
Az Bulutlu

Edebiyat Yarışmaları

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  

Edebiyat Yarışmaları, Öykü, Şiir, Masal, Roman. 2019

QTurkey Kuantum Hikaye Yarışması

Son başvuru tarihi: 25 Aralık 2019

Toplam para ödülü: 2 Bin 250 TL’dir

Katılım Şekli: Web sitesi.

Kısıtlar: 18- 30 yaş aralığında Teknolojik gelişmelere ve bilime ilgi duyan her Türkiye vatandaşı genç başvurabilir.

Başvuru devam ediyor…Türkiye’nin Kitap Kurtları Yarışıyor

Yarışmanın Amacı: Kuantum teknolojileri dünya çapında hızla gelişen ve önem kazanan bir konu. Türkiye’de de gündem olmaya başlayan bu alan üzerine gençlerin hayal güçlerini, araştırma yeteneklerini teşvik ederek; bu konuya olan ilgisini ve farkındalığını artırmak.

Son başvuru tarihi: 25 Aralık 2019

Toplam para ödülü: 2 Bin 250 TL’dir

Katılım Şekli: Web sitesi

Kısıtlar: 18- 30 yaş aralığında Teknolojik gelişmelere ve bilime ilgi duyan her Türkiye vatandaşı genç başvurabilir

Başvuru devam ediyor…

Yarışmanın Amacı: Kuantum teknolojileri dünya çapında hızla gelişen ve önem kazanan bir konu. Türkiye’de de gündem olmaya başlayan bu alan üzerine gençlerin hayal güçlerini, araştırma yeteneklerini teşvik ederek; bu konuya olan ilgisini ve farkındalığını artırmak.

Son başvuru tarihi 2 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

“Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır” der Necip Fazıl KISAKÜREK. Biz de kendi sarayını inşa etmen için sana yardımcı olmak istiyoruz Kitap Kurdu! Tek yapman gereken ise sadece yarışmaya başvurman ve sınıf seviyene göre belirlenmiş kitapları okuman!


Gelenekten Geleceğe Kompozisyon ve Resim Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği 2019 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı “Gelenekten Geleceğe” projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile “Geleneklerimiz ”temasıyla ortaokul düzeyinde resim; “Neden geleneklerimize önem vermeliyiz” temasıyla da lise düzeyinde kompozisyon yarışması düzenliyor.


Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi 1 Eylül 2019

Başvuru devam ediyor…

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tam burslu öğrenim görmeye hak kazanan Zeynep Başak Gülsoy, 13 Mart 2016’da Ankara Güvenpark terör saldırısında hayatını kaybettiğinde birinci sınıf öğrencisiydi ve daha yirmi yaşında bile değildi.


Turan Atasever 2. Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği tarafından bu yıl ikincisi şair TURAN ATASEVER adına düzenlenen şiir yarışmasının başvuruları başladı.


Rotamız Atamız Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

19 Mayıs 2019’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’ a çıktığı dönemde yurt genelinde bulunulan şartların , denizden gerçekleşen seyahat kararının alınmasını etkileyen faktörlerin , seyahat zorluklarının ve Samsun’a çıkışı ile başlayan Cumhuriyet ve bağımsızlık mücadelemizin konu alındığı, Milli mücadele ve bağımsız bir Türkiye bilincinin çocuklarda da ve gençlerde sağlıklı bir biçimde oluşturulması ve Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimi’nin tarihsel sürecininin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve Cumhuriyet Mücadesi Başlangıcımızın 100. Yılı olması amacıyla düzenlenen “Rotamız Atamız Konulu resim ,kompozisyon ve şiir yarışması.


Rüştü Kazım Yücelen 5.Geleneksel Resim, Şiir ve Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Bu sene 6.’sını düzenlediğimiz Geleneksel Resim, şiir ve öykü Yarışmamınızın konususu : Şevkat ve Merhamet. Resim, şiir ve öykü olmak üzere üç ayrı kategoride olan yarışmamıza, resimde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul, şiir ve öykü kategorisinde ise ortaokul ve lise öğrencileri eser gönderebilecekler.


Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması

Son başvuru tarihi 30 Mayıs 2019

Başvuru devam ediyor…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 03-05 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen III. Millî Kültür Şurası sonucunda hazırlanan Eylem Planı’nın “12. Çocuk ve Kültür Bölümü” nün 6. maddesi kapsamında, okul öncesi yaş grubu çocuklarımıza yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik etmek amacıyla Müdürlüğümüz tarafından “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı ödüllü masal yarışması düzenlenmiştir.


2 Dil 1 Şiir – Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 10 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışma anında verilen konuyla ilgili yazılacak şiirler, aynı süre içerisinde önce Türkçe yazılacak, daha sonra İngilizce’ye çevrilecektir.


2071 Yılında Ordu Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi 22 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün “2071 Yılında Ordu” konulu resim ve kompozisyon yarışması 

16. Öykü Yarışması

Onaltıncı Öykü Yarışması


KADEP Şiir Yarışması

KADEP Değerler Eğitimi kapsamında okulumuz öğrencileri arasında şiir yarışması düzenlenecektir. Özdenetim teması ile ilgili olarak baş harfleri “Öfke” elimesinden oluşacak dörtlükten akrostiş şiir yarışması ile ilgili şartname okulumuz değerler eğitimi panosunda bulunmaktadır. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimize duyurulur.


Eyüpsultan’da Bir Sabah Şiir, Hikaye, Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi 12 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Edebiyatımıza ve yazın dünyasına genç yetenekler kazandırmak amacıyla düzenlediğimiz “Haliç Genç Edebiyat Günleri”nin beşinci yılında da heyecanlıyız. Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü olarak 24-25-26-27 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz etkinliklerde usta ve genç yazarlar buluşacak, edebiyat coşkusu Haliç kıyılarını saracak. Bu coşkuya şehrimizin tüm gençleri ortak olsun diye 5. Haliç Genç Edebiyat Günleri kapsamında “Eyüpsultan’da Bir Sabah” temalı şiir, öykü ve deneme yarışması düzenliyoruz. Edebiyatımızın çınarlarının şiirlerine, öykülerine konu olan “Huzur Başkenti Eyüspultan” genç edebiyatçılara da ilham olsun. Edebiyatımızdaki kadim izlerin peşine düşmeye var mısın? Kalemi tutmakla başlar bu serüven. Al kalemi eline ve “Eyüpsultan’da Bir Sabah” yazacağın denemene, şiirine ya da öyküne ilham versin.


12. Metin Altıok Şiir Ödülü

Son başvuru tarihi 25 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Bu yıl 12’ncisi verilecek olan Metin Altıok Şiir Ödülü için başvurular başladı. Başvurularınızı Kırmızı Kedi Yayınevi adresine bekliyoruz. Adaylar, 2018 yılı içerisinde yayımlanmış şiir kitaplarıyla (8 kopya olarak) başvurabilirler. Ödülün veriliş yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.


Tuvalden Kaleme Şiir ve Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 22 Şubat 2019

Başvuru bitti!

Yarışmanın amacı, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini edebiyatın çeşitli türleri ile ifade edebilme yeteneğini geliştirmek ve estetik duygu kazandırmak; edebiyatla buluşmalarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak; düşünen, sorgulayan, araştıran, kendini doğru ve akıcı bir üslupla ifade edebilen öğrencilerimizi desteklemek; dilimizi, doğru ve kurallara uygun bir şekilde kullanmaya teşvik etmektir. Ödüller: Şiir Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Öykü Alanında: Birinci: Dizüstü Bilgisayar İkinci: Tablet Bilgisayar Üçüncü: Bisiklet 2 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Not: Dereceye giren tüm öğrencilere başarı belgesi verilecektir


Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 19 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Türk Polis Teşkilatının 174.Yılı sebebiyle ortaokul öğrencilerine yönelik şiir yarışması düzenlenecektir. Eserler A4 kağıdına mürekkepli kalemle yazılacak olup 1 sayfayı geçmeyecek şekilde yazılacaktır. Sonuçlar 27 Mart 2019´da www.istanbulpol.tr adresinden yayımlanacaktır. Eselerinizi sınıflarınızın Türkçe öğretmenlerine teslim edebilirsiniz.


3. Cumba Şiir ve Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 21 Haziran 2019

Başvuru devam ediyor…

Cumba Kültür ve Sanat Platformu Şiir ve Öykü Yarışması İlk on sıralamasına giren eserler ve sahipleri 2 Eylül Pazartesi günü İnternet sayfamızda yayınlanacaktır. Şiir ve öykü dalında ilk 3’e girenler plaket ile ödüllendirilecektir. Hem şiir hem öykü dalında ilk on sıralamasına giren eserler, NİB Alüminyum A.Ş. ve ARTE Alüminyum San. ve Tic. Ltd. Şti. sponsorluğunda Yarışma Seçkileri adı altında toplanarak kitaplaştırılacak ve ayrıca yine ilk on sıralamasına girenlere katılım belgesi verilecektir. Ödül ve katılım belgeleri 28 Eylül 2019 Cumartesi günü 18:30’da Altunizade Kültür Merkezinde yapılacak törenle verilecektir.


Avrupa 2. Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 31 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Avrupa 2. Öykü Yarışması hakkında Platform ve Kadın Dergisi genel yayın yönetmeni Ebubekir Turgut şu açıklamalarda bulundu; Elbette, anadili ile kimlik etle tırnak gibidir desek yanlış olmaz. Onlar birbirlerini desteklerler ve tamamlarlar. Kişi kimliğini anadili tanır ve anlar, ya da anadilinin sağladığı imkânlarla kazanır. Kimliğini kazanan kişiler de anadiline sahip olur, onun değerini bilir. Zannedildiği gibi kişinin anadili onun için sadece bir anlaşma aracı değildir. Ya da sadece aynı dili konuşanlar arasında bir iletişim aleti de sayılmamalı. O, bazı harfler, bazı sesler, bazı ifadeler ve yazılı belgeler de değildir. Anadil, bir kimlik, bir medeniyet ve bir tarih gibidir. Anadil, özbenliktir, artı değerdir, toplumsal harçtır, kültürel zenginliktir. Anadil, kişi için sıcak bir yuva, en yakın bir dost, duyguların ifadeye döküldüğü terennüm ve başkalarına karşı bir anlamda savunma aracıdır. Şimdi, bulunduğumuz ülkede başkalarına kişisel ve toplumsal sömürge olmamak için anadilimiz Türkçeye sahip olmalıyız, gelecek nesillere en güzel şekilde öğretmeliyiz diyoruz. Bu duygu ve düşünce ile Avrupa 2’nci Öykü ve Avrupa 10’uncu Şiir yarışmasını başlatmış bulunuyoruz. Ödüller: 1’nciye Sim Tronic sponsorluğunda Türkiye’de tatil bölgelerinin birinde 3 gün konaklama. 2’nciye Sandıklı Thermal Park Resort Spa otelde 4 gün konaklama. 3’nciye Sandıklı Thermal Park Resort Spa otelde 3 gün konaklama. 4’nciye Sandıklı Thermal Park Resort Spa otelde 2 gün konaklama


18 Mart Resim ve Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 13 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Millî Bayramlar, Mahallî Kurtuluş günleri önemli günlerimizdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın tarihlerini daha iyi öğrenebilmesinde bugünlerin büyük katkıları mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti’nin, kuruluş felsefesini ve ruhunu yansıtan zafer günlerini anlam ve önemine uygun olarak kutlamak hepimiz için millî bir görevdir.


Bursa’ya Mektuplar Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışmanın Amacı: Köklü tarihi ve doğal güzellikleriyle tüm zamanların güzel şehri Bursamıza dair farkındalığı, unutulmaya yüz tutmuş bir yazın türü olan mektup aracılığıyla sağlamak. Başvuru yapan tüm mektupseverlere Nilüfer Belediyesi’nin yayımladığı Bursa Şiirleri/ Nahit Kayabaşı’nın kitabı armağan edilecektir.

Bir Destandır Çanakkale Resim ve Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Ödüller: Yarışmamızda ilk 10 öğrenciye ödül verilecektir, ilk 3‘e giren öğrencilerin öğretmenlerine de plaket takdim edilecektir.


Ardahan Üniversitesi Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2019

Başvuru devam ediyor…

Ardahan Üniversitesi “Ardahan” Konulu Şiir Yarışması


Tanpınar Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz. Yarışmaya katılım bir(1) eserle, metin uzunluğu yaklaşık 6-8 sayfa şekilde olacaktır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak) Makale yarışmasının genel konusu “Bursa’da İkinci Bir Zaman Daha Vardır” olarak belirlenmiştir. Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya disketi aşağıdaki adrese gönderecektir


2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali

Başvuru: 20-23 Mart 2019


104 Yıllık Saygı Duruşu Konulu Şiir ve Resim Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Başvuru: Türkiye genelinde Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü “104 yıllık saygı duruşu” adlı şiir ve resim dalında yarışma düzenlenmiştir. Katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.


Bilim Kurgu Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 5 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışma Şartnamesi Yarışma yalnızca ODTÜ öğrencilerinin katılımına açıktır. Her yazar ancak bir (1) eserle yarışmaya katılabilir. Öykü daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Öykü, bilim kurgu türünde olmalı, ODTÜ ile bağlantı kurulacak şekilde kurgulanmalı ve Türkçe dil kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.


Hatırla ve Hayal Et, Deneme, Hikaye, Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 26 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Konusu “Hatırla ve Hayal Et, 1071’den 2071’e Medeniyet ve Tarihte Yolculuk” olarak belirlenen deneme, hikâye ve şiir yazma yarışmasına; 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler katılacaktır. Her öğrenci yarışmaya sadece bir kategoride (deneme, hikâye ve şiir) tek bir eserle katılacaktır.


Barış Ve Adalet Konulu Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi 12 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışma Ödülleri Birinci, İkinci Ve Üçüncüye Bosna Hersek Seyahati Ve Pc İlk 10 Kişiye Bosna Hersek Seyahati Aliya İzzetbegoviç anısına düzenlenen yarışmada “Küresel Barış ve Adalet” konusunu gündeme taşımak. Gençlerin duygu ve düşüncelerini “deneme” türüne uygun olarak yazılı hale getirilmelerini teşvik etmek.


Ormanın Gizemi Resim ve Şiir Yarışması

Son başvuru tarihi 1 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

21 Mart Dünya Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Derneğimiz “ORMANIN GİZEMİ” konulu şiir ve resim yarışması düzenlemiştir. Resim ve şiir yarışmasının amaçları şu şekildedir;


İstiklal Yoluna Vefa Edebiyat Yarışması

Son başvuru tarihi 1 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Konu: Türk Milleti Milli Mücadeleyi cephe ve cephe gerisinde iki orduyla AİLECE yapmıştı. Cephede kazanılan destansı zafere cephe gerisindeki karınca ordusu da ortak olmuştu. Karınca Ordusunun ağır adımlara yaptığı bu büyük yürüyüş, Türk Milletini istiklale ve istikbale taşıdı.

Dilimden Kalemime Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Şubat 2019

Başvuru bitti!

YARIŞMANIN AMACI: Öğrencilerin hayal dünyalarını, duyarlılıklarını, farkındalıklarını, yüreklerinden gelen sözcükler ve ana dil bilinciyle ortaya koymalarını sağlamaktır. YARIŞMA KAPSAMI: İzmir ilindeki resmi ve özel ortaokulların 6. ve 7. sınıf öğrencilerini kapsar YARIŞMA KOŞULLARI Yarışma İzmir’deki resmi ve özel ortaokulların 6. ve 7. sınıf öğrencileri arasındadır. Her okul yarışmaya en fazla iki öğrenciyle katılabilir. Öğrenciler aynı ya da farklı sınıf seviyesinde olabilirler.


KVKK Akademi Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 1 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Konu Makaleler; Kişisel Verilerin Korunması Ve Öneminin -Ulusal Ve Uluslararası Uygulamalar Göz Önünde Bulundurularak- Hukuki, Sosyal Ve Teknik Açıdan Değerlendirilmesine dair tüm konularda hazırlanabilecektir. Amaç Makale yarışması ile 7 Nisan “Kişisel Verilerin Korunması Günü” münasebetiyle, toplumda kişisel verilerin korunmasına yönelik farkındalık düzeyinin artırılması ve kişisel verilerin korunmasına dair yapılacak akademik çalışmaları teşvik etmek amaçlanmaktadır.


6. Doğa’ya Yaz Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 3 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Makaleler; Kişisel Verilerin Korunması Ve Öneminin -Ulusal Ve Uluslararası Uygulamalar Göz Önünde Bulundurularak- Hukuki, Sosyal Ve Teknik Açıdan Değerlendirilmesine dair tüm konularda hazırlanabilecektir. Amaç: Teknoloji, hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Teknolojinin insan yaşamına kattığı yararlar kadar zararlar da vardır. Önemli olan teknolojiyi hayatımıza fayda sağlayacak biçimde kullanabilmektir. Çağımızın sorunlarından biri olan ‘teknolojinin sosyal yaşamı köreltmesinin’ önüne geçilmesi de bu farkındalıkla mümkündür. Doğa Koleji olarak gelenekselleştirdiğimiz Doğa’ya Yaz Türkiye Geneli Öykü Yarışması’nın altıncısında bu yılın yarışma konusunu “Teknolojinin Hayatımızdaki Önemi” olarak belirledik. Ülkemizdeki 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini bilinçlendirmek, onlara toplumsal farkındalık kazandırmak, teknolojinin olumsuz yönlerini bertaraf edip olumlu yönlerini kavratmak üzere yarışmacılardan bu konuyla öykü yazmalarını isteyeceğiz. Bu konu çerçevesinde öğrencilerin yaratıcı yazma dil becerilerini geliştirmelerine fırsat tanıyacağız. Ödüllü yarışmamızın ön seçici kurulu Doğa Koleji Türkçe Bölümü öğretmenlerinden oluşacaktır. Ön seçici kurulun elemesinden geçerek finale kalan öyküler, ünlü yazarlardan oluşan asıl jürinin değerlendirmesinden geçecektir. Her sınıf düzeyinde ilk dörde kalan öykülerin sahipleri, ödüllerini düzenlenecek olan resmî törende elden teslim edilecektir. ÖDÜLLER Her sınıf düzeyi için birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülü vardır. Birincilik Ödülü : iPad İkincilik Ödülü : iPod Üçüncülük Ödülü: CANON Fotoğraf Makinesi Mansiyon Ödülü: Okuma kitaplarından oluşan hediye paketi


Suya Dair Her Şey Kompozisyon Yarışması

Son başvuru tarihi 29 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Yarışmaya Türkiye Geneli İlkokulu Ve Ortaokul Öğrencileri Katılabilir. Yarışma Sonuçları 15 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.


Bilgi Evi Geleneksel 15. Kitap Okuma Yarışması

Son Başvuru: 16 Şubat 2019 . Toplam Para Ödülü: 45 Bin TL’dir. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin bir kültür klasiği haline gelen 15. Kitap Okuma Yarışması’nda belirlenen yarışma kitapları her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel eserlerden oluşuyor. Okumanın; ilerlemek için ilk adım olduğunu bilerek kitap ve okuma üzerine farkındalık oluşturmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Zeytinburnu Bilgi Evleri Kitap Okuma Yarışmasının 15’incisi başladı. Okuma sevgisi oluşturarak merak eden, araştıran, sorgulayan, tartışan ve karar verebilen; neden sonuç ilişkisi kuran, üretici fikirler geliştirebilen bireylerin topluma kazandırılmasını hedefleyen yarışmaya, Zeytinburnu halkı yoğun ilgi gösteriyor.


Uluslararası Anadil Günü Kompozisyon Yarışması

Başvuru: 11 Şubat 2019 Sofya’da faaliyet gören Kültürel Etkileşim Derneği tarafından “21 Şubat Uluslararası Anadil Günü (UNESCO)” münasebetiyle bir kompozisyon yarışması düzenlenecektir.


Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Senaryo Yazma Yarışması. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir.


2019 Şubat Diğer Edebiyat Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan hikaye, öykü yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


2019 Şubat Ayı Şiir Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan şiir yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


2019 Şubat Ayı Hikaye, Öykü Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Şubat ayı 2019 olan hikaye, öykü yarışmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

TİMAV 8. Geleneksel Hikaye Yarışması

Başvuru: 5 Mayıs 2019 Konu: Serbest


2019 Muzaffer İzgü Çocuk Öyküleri Yarışması

Başvuru: 30 Ağustos 2019 . Birincilik ödülü 3 Bin TL’dir. “Çocuk okuru olmayan toplumun, yetişkin okuru da olmaz.” Bu sözüyle çocuk edebiyatına verdiği önemi özetleyen Muzaffer İzgü, yüzü aşkın çocuk kitabıyla üç kuşağın “yazar dede”si oldu. Okumaya ilk kez onun kitabıyla başlayan birinin çocuklarının ve torunlarının da yine bir Muzaffer İzgü kitabıyla okumaya başladığına, okumayı sevdiğine tanık olduk. Çocuk edebiyatına eserleriyle verdiği katkılar yanında, her fırsatta çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemini vurgulayan değerli yazarımız Muzaffer İzgü’nün adına düzenlediğimiz yarışmayı bu yıl Çocuk Öyküleri dalında düzenlemeye karar verdik.


Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması 2020

Başvuru: 15 Temmuz 2019 . Toplam para ödülü : 42 Bin 500 TL’dir Sanat ve kültür hayatını desteklemeyi, çeşitli sanat alanlarına katkıda bulunmayı önemli bir kamusal sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nın üçüncüsünü düzenliyor. Türk tiyatro edebiyatı repertuvarına yeni ve özgün oyunlar kazandırmak, oyun yazarı, edebiyatçı ve şairleri tiyatro oyunları yazmaya teşvik etmek için başlatılan yarışma Türkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçıların katılımına açık. Katılımcıların birden fazla eserle de başvurabileceği yarışmaya daha önce sahnelenmemiş, telif hakkı katılımcıyla ait, özgün eserler kabul ediliyor. Yarışmada birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 2 adet de mansiyon ödülü yer alıyor.


3. Hikaye Yarışması

Başvuru: 19 Nisan 2019 . Toplam para ödülü : 21 Bin TL’dir Konu: Serbest Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan Hikaye Yarışması başvuruları başlıyor. Hikaye yarışmasına başvurular 19 Nisan 2019 tarihinde sona erecek.


Makale Yarışması

Başvuru: 1 Nisan 2019 . Toplam para ödülü : 500 USD’dir. Yarışmaya Katılmak İçin;


Gençlerden Ecdada Mektup 1919 Yarışması

Son başvuru tarihi 31 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Başvuru: 31 Mart 2019 Konu: Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’dan başlatmış olduğu Milli Mücadele dönemini kapsamaktadır. Bu doğrultuda yarışmada yazılacak mektupların konuları: Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi ve Milli-Mücadele dönemi, olmak zorundadır. Yarışma; 13-17/18-21/22-29 yaş kategorilerinde (3 farklı kategoride) düzenlenecektir. Ödüller: Katıldığı ilde yapılan değerlendirmede ilk 3’e girme başarısı gösteren gençlere İl Müdürlükleri tarafından uygun görülen bir ödül verilecektir. Genel Müdürlüğün yaptığı değerlendirmede (Türkiye Derecesi); *18-21/22-29 yaş kategorisi birincileri yurtdışı kültür gezisi, *13-17 yaş kategorisi birincisi ultrabook bilgisayar, *13-17/18-21/22-29 yaş kategorisi ikincileri dizüstü bilgisayar *13-17/18-21/22-29 yaş kategorisi üçüncüleri akıllı telefon ile ödüllendirilecektir.


Atabiyat Dergi Şiir Yarışması

Atabiyat Dergi 2. Sayısında bomba gibi bir yarışma ile geliyor. Bize gönderdiğiniz şiirlerden seçilecek olan bir şiir ünlü şiir seslendiricisi Furkan Özdemir tarafından seslendirilecek ve dergimizde de karekod teknolojisi kullanılarak paylaşılacak. Bu güzel ödül için sakın vakit kaybetme. Şiirleriniz için email adresimiz: atabiyatci@gmail.com


Dil Derneği Gürhan Uçkan Şiir Yarışması

Başvuru: 30 Nisan 2019


Cengiz Dağcı Makale Yarışması

Başvuru: 20 Nisan 2019 . Toplam Para Ödülü: 4500 TL. Konu: Cengiz Dağcı’nın eserleri

ÖZÇAB Şiir Ve Hikaye Yarışması

Başvuru: 29 Mart 2019 . Konu: Özel Eğitime Gereksinim Duyan Bireylerin Ailesi Olmak


Benim Güzel Memleketim Şiir Yarışması

Başvuru: 17 Şubat 2019 Amaç: Temel eğitim ve ortaöğretim okullarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin şiir türü ile memleket sevgisini güçlendirerek; duygularını güzel Türkçemiz ile ifade etmeleri sağlamaktır.


Acilin Öyküsü 2019

Başvuru: 10 Mart 2019 . Ödül: 6 Bin TL’dir. Konu: Acil tıp (eğitim, acil servisler, 112’lerde yaşananlar, vb.)


Sufisin Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryo Yarışması

Başvuru: 1 Nisan 2019 . Uygun görülen senariste 30 Bin TL para ödülü. Konu: Tasavvuf


Ömer Asım Aksoy Ödülü

Başvuru: 5 Temmuz 2019 . Ödül: 5 Bin TL’dir. Konu: “Oyun” çevirisi dışındaki yazınsal türlerde bir “çeviri” kitaba verilecektir.


Şiir Okuma Yarışması

Başvuru: 21 Şubat 2019 Konu: Vatan, Milli Mücadele, Bağımsızlık, Kahramanlık


Arif Baş Çocuk Şiiri Ödülü 2019

Başvuru: 31 Mayıs 2019 . Ödül: 2 Bin TL’dir.


Anne Şiir ve Deneme Yarışması

Başvuru: 05 Nisan 2019 Konu: Annelere olan duygular, özlemler


12. Ahmet Rasim Yaşıyor Köşe Yazısı Yazma Yarışması

Başvuru: 27 Şubat 2019 Konu: Serbest


İksad Yayınevi Makale Yarışması

Başvuru: 5 Nisan 2019 . Toplam para ödülü : 6000 TL’dir. İksad Yayınevi Makale Yarışması Ana tema: Ekonomik ve Sosyal Kalkınma

Nakıyye Elgün Öykü ve Şiir Yarışması

Başvuru: 15 Şubat 2019 . Toplam para ödülü : 2250 TL’dir. Şiir ve öykü yarışması. Konu: Çocuk Hakları


Ekmek Ödüllü Uluslararası Şiir Yarışması

Başvuru: 11 Nisan 2019 . Konu: Serbest


15 Temmuz Konulu Hikaye Yarışması

Başvuru: 15 Mart 2019 . Tema: 15 Temmuz


Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri

Başvuru: 1 Nisan 2019 . Varlık dergisi ve yayınlarının kurucusu Yaşar Nabi Nayır adına her yıl kuruluş yıldönümü olan Temmuz ayında şiir ve öykü dallarında verilen Gençlik Ödülleri, edebiyatımıza yeni değerler kazandırma amacını taşıyor.


Vatan ve Şehitlik Temalı Kompozisyon ve Şiir Yarışması

Başvuru: 2 Mart 2019 . Konu: Vatan ve Şehitlik


UPU Uluslararası Mektup Yazma Yarışması

Başvuru: 1 Nisan 2019 .


Kitap ve İnsan Konulu Öykü Yarışması

Başvuru: 22 Şubat 2019 . Toplam para ödülü: 10 Bin 500 TL’dir. Yarışma Konusu: Kitap ve İnsan


Kanes Yayınları 2019 Çocuk Edebiyatı Yarışması

Başvuru: 15 Şubat 2019 . Toplam para ödülü: 2 Bin TL’dir. Konu: Serbest


Fethi Gemuhluoğlu Hikâye Yarışması

Başvuru: 19 Nisan 2019 . Toplam para ödülü : 2 Bin 250 TL’dir.


Bir Fotoğraf Bin Şiir Yarışması

Başvuru: 28 Şubat 2019 . Toplam para ödülü : 3 Bin 500 TL’dir.

Ulusal Oyun Yazma Yarışması

Başvuru: 20 Ocak 2019 . Toplam para ödülü : 27 Bin 500 TL’dir. Yarışmanın konu ve tür sınırlaması yoktur. Oyunlar özgün eserler olmalıdır. Uyarlama eserler, çocuk ve gençlik tiyatrosu oyunları yarışma dışı tutulacaktır.


Ülkem için Üretiyorum Konulu Resim ve Şiir Yarışması

Başvuru: 11 Ocak 2019 . Ödüller: Hediye çeki, tablet ve kol saati Yarışmaya 2006-2011 yılları arasında doğmuş, soy kütüğü ve ön soy kütüğü sistemine kayıtlı, 5 baş ve üzeri ineğe sahip işletmelerde yaşayan üyelerin çocukları/torunları katılabilir. Yarışmanın konusu “Ülkem için Üretiyorum” olarak belirlenmiş olup, gelecekte ailelerine ait işletmenin sahibi olma ihtimali yüksek olan çocukların gözünde sığırcılık işletmeleri ve sığırcılığın her yaştan sığır ve sığır ile ilgili işlerin çocukların hayatlarındaki yeridir.


Ulusal Ve Uluslararası Fransızca Şiir Yarışması

Başvuru: 29 Mart 2019


Eflatun Cem Güney Masal Yarışması

Başvuru: 1 Mart 2019 . Toplam para ödülü: 2250 TL’dir. Tema: “Bulutların kucağıydı düşlerim, Masallar diyarıydı sıcacık evim.”


Şükran Kurdakul Şiir Ödülü

Başvuru: 30 Nisan 2019


İçel Anadolu Lisesi Tematik Öykü, Kompozisyon, Şiir Yarışması

Başvuru: 19 Nisan 2019 . Toplam para ödülü: 1500 TL’dir. Yarışma Temaları: Sevgi, Saygı ve Vefa


Terakki Vakfı Okulları Liseler Arası 2. İngilizce Dijital Hikaye Yarışması

Başvuru: 5 Nisan 2019 Konu: Arkadaşlık


Adnan Menderes Dernekler Federasyonu, Kompozisyon Yarışması

Başvuru: 10 Mart 2019 Konu: Ülkemizde Çok Partili Siyasi Hayat ve Demokrasinin Gelişimi


2019 Ocak Ayı Öykü – Hikaye Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Ocak ayı olan öykü, hikaye yarışmaları aşağıdadır.


2019 Ocak Ayı Şiir Yarışmaları

Son başvuru tarihleri Ocak ayı olan şiir yarışmaları aşağıdadır.

3. Kültürümüzde Zeytin Edebiyatı Yarışması Zeytindostu Zeytin Kültürüne Dokunuyor

Başvuru: 20 Ocak 2019 Konu: Zeytin ve zeytinyağı size ne çağrıştırıyor Yarışma şiir ve öykü olarak 2 kategori olmakla birlikte her kategori 3 ayrı grupta değerlendirilecektir.

 • Grup orta öğretimler,
  • Kategori: Şiir
  • Kategori: Öykü
 • Grup yüksek öğretimler,
  • Kategori: Şiir
  • Kategori: Öykü
 • Grup serbest başvurular,
  • Kategori: Şiir
  • Kategori: Öykü

Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri 2019

Başvuru: 15 Mart 2019 Sennur Sezer anısına Manos Kitap ve Gıda-İş Sendikasının düzenlediği Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Yarışmasının 4.’sü için başvurular başladı.


Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü

Başvuru: 31 Ocak 2019. Toplam para ödülü : 6 Bin TLdir. 2018 yılında yayımlanmış şiir kitapları ödül için başvurabilecek. Başvurular değerlendirildikten sonra ödül Sabahattin Kudret Aksal’ın yaş gününde yani 25 Nisan’da sahibine verilecek.


Masallarla Afyonkarahisar Yarışması

Başvuru: 4 Mart 2019. Ödüller: Korel Termal Otelde konaklama (4 Kişilik) Konu: Okul öncesi yaş gruplarına masallarla Afyonkarahisar’ı tanıtmak


AltKitap 2019 Öykü Ödülü

Başvuru: 1 Mart 2019 Konu: Serbest Öykü en fazla 2019 sözcükten oluşmalıdır.


Yunus Nadi Ödülleri

Başvuru: 1 Şubat 2019 Ödüle 1 Nisan 2018 ile 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ya da yayına hazırlanmış bir “kitap dosyası” ile aday olunabilir. Yayımlanmamış yapıtların beyaz dosya kâğıdına makine yazısıyla çift aralıklı yazılmış olması gereklidir. Adaylar yapıtlarını altı adet olarak göndereceklerdir


İnegöl Belediyesi Şiir Hikaye Deneme Yarışması

Başvuru: 8 Şubat 2019. Her Kategoride 2250 TL para ödülü. Konu: Serbest


İsraf Konulu Resim ve Şiir Yarışması

Başvuru: 18 Ocak 2019 A4 kağıdına yazım ve noktalama kurallarına uygun okunaklı ve bir sayfayı geçmeyecek şekilde yazılacaktır. Ödül: Hikaye Kitap


Gülşehri Masalları Konulu Ödüllü Masal Yarışması

Başvuru: 15 Ağustos 2019. Toplam Para Ödülü: 7000 TL’dir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzce; III. Millî Kültür Şurası Eylem Planı kapsamında Okul öncesine yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasına teşvik amacıyla “Gülşehri Masalları” başlıklı bir masal yarışması düzenlenecektir.


Aynı Gökyüzü Altında Konulu Kısa Hikaye Yarışması

Başvuru: 15 Ocak 2019. Hikaye yarışmasına lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki tüm astronomi öğrencileri katılabilir. Kişisel hikaye, kısa bilim-kurgu, fabl, anektod, deneme, kısa diyalog gibi her türden hikaye ile başvuru yapılabilir. Hikayelerin uzunluğu başlık hariç maksimum 150 kelime ile sınırlı olmak zorunda. Hikayeler İngilizce yazılmak zorunda ve yazım denetiminden geçmiş olmalılar; yazım hataları olan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması

Başvuru: 31 Ocak 2019


Sihirli Lamba Masal Yarışması

Başvuru: 29 Mart 2019


Cemal Süreya Şiir Yarışması

Başvuru: 1 Mart 2019. Toplam para ödülü: 3000 TLdir. Konu: Uçurumda açan sevda sözleri


Tarık Buğra Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 8 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Prof. Dr. Fuat Sezgin Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 25 Şubat 2019

Başvuru bitti!

Detaylar ve Başvuru için


Kitap Okuma Ve Yazı Yazma Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Deneme Yarışması

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Dilimiz Kimliğimiz-2 Hikaye Yarışması

Son başvuru tarihi 29 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Bursa Tabip Odası Tıp Bayramı Öykü Yarışması

Başvuru: 8 Şubat 2019. Konu: Serbest


Üstad Necip Fazıl Şiir Okuma Yarışması

Ön Eleme: 5 Şubat 2019. Eleme: 8 Şubat 2018

Nesilden Nesile 18 Mart Çanakkale Zaferi Kompozisyon Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2019.


Hasan Özderin Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü

Son başvuru tarihi 15 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Detaylar ve Başvuru için


Aile Konulu Şiir ve Hikaye Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2019. Konu: Bi’ haber ve aileden


Yukarı Konak Yankı Dergisi Öğretmenler Arası Anı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2019. Yarışma Türkiye Genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Tüm Resmi Ve Özel Okul Öğretmenlerine Açıktır. Yarışmaya Katılımcılar Sadece Bir Eser İle Katılabilir.


Satırarası Kitap Analiz Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2019. Toplam Ödül: 3500 TL.


İstiklal Yolunda Samsun’dan İzmir’e Makale Yarışması

Son başvuru tarihi 29 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Yokluk, imkânsızlık ve her türlü sıkıntıya rağmen milleti esaretin sınırından kurtaran topyekûn verilmiş bir mücadelenin adıdır Türk İstiklâl Harbi. Katledilmiş, cenazesi kaldırılıp toprağa verilmiş bir milletin yeniden diriliş destanıdır istiklâl mücadelesi. Türk milletine Sevr Antlaşması’yla dayatılan, onu esir ve sömürge yapma projesinin reddedilerek, ‘Misak-ı Millî’ beyannamesi uğrunda fidanların, çınarların “bir gül bahçesine girer gibi” ölümü hiçe sayarak “şu kara toprağa” girmesidir. Millî Mücadele, son on yılını savaş meydanlarında, yokluk içinde geçiren bir neslin; Türk Tarihi’nin en sancılı günlerinin yaşandığı bir dönemde Türk bağımsızlık savaşının önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşlarına gösterdiği tam bağlılık ve inançla kendisine çizilen kaderi reddederek kendi kaderini değiştirdiği bir başkaldırının adıdır.


Benim Öğretmenim Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2019. Konu: Benim Öğretmenim


Naim Tirali Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 14 Şubat 2019. Tema: Barış


Eğitim, Kültür ve Gençlik Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 29 Aralık 2018. EĞİTİM SENDİKASI olarak öğrenciler ve eğitim çalışanları arasındaki bağı kuvvetlendirmek, eğitimli bir gençliğin önemini vurgulamak , milli ve kültürel bir bilinç oluşturmak.

Suna Kıraç Liseler Arası 12. Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 18 Şubat 2019. Toplam Ödül: 3000 TL. Teması: Denge


Bayrakta Al Olanlar Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 17 Aralık 2018. Her kesimden katılımın kabul edileceği şiir yarışmasında dereceye girecek eserler 18-19 Mart 2019 tarihinde Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenmesi planlanan “Bayrakta Birleşen Şehitlerimiz” programında eser sahipleri tarafından seslendirilecek


Yazarak Öğrenelim Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 28 Aralık 2018. Sekizinci sınıf Fen Bilimleri dersi kavramlarının geçtiği bilimkurgu türü öykü yazmak Her öğrenci istediği kadar öyküyle yarışmaya katılabilir. Dereceye giren öykülerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne ait ilgili web sayfasında ve okul web sayfasında yayımlanması için gerekli olan onay belgesi öğrenci velisi tarafından imzalanmlalıdır. Minimal öykü yarışması sınuçları 11 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır. Ödül olarak birinci olan yarışmacıya 10 edebi eser ve plaket, ikinci olan yarışmacıya 5 edebi eser ve plaket, üçüncü olan yarışmacıya 3 edebi eser ve plaket verilecektir. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öyküler biraraya getirirlip okul kütüphanesinde yer alacaktır.


Sahne Eseri Yazma Yarışması

Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2019

Başvuru devam ediyor…

Sanatın yanında durmanın kamu görevi olduğu bilincindeki yönetim anlayışını büyütmeye çalışan Nilüfer Belediyesi, tiyatro yazarlığına teşvik amacıyla her yıl Mitos Boyut Yayınları işbirliği ile Sahne Eseri Yazma Yarışması düzenliyor. Yarışmanın bu yıl ki süreci de başladı.


Düşün Yaz Felsefi Deneme Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 11 Ocak 2019. Birinci Adım 11 Ocak 2019 İkinci Adım 15 Mart 2019 Final Yarışması 25 Mayıs 2019


Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Liseler Arası Sesli Kitap Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 4 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Başvurular Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Resmi Sitesi Yarışma Sayfasındaki Başvuru Formu İle Yarışma Şartnamesine Ulaşılarak Gerçekleştirilmelidir. Yarışmaya Kişisel E-Posta Adresinden Değil Danışman Öğretmen İle Başvuru Yapılmalıdır. Ödül Almaya Değer Görülen Öğrenciler, Bir Öğretmen / Velisi Eşliğinde 17 Mayıs 2019 Cuma Günü Saat 11:30’da Mahmut Arslan Anadolu Lisesi’nde Yapılacak Ödül Törenine Katılacaklardır


Kadim Kardeşe Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2018. Demlik Dergisi Doğu Türkistan ve Uygur Türkleri konulu şiir yarışması düzenliyor. Eser sahipleri, yarışmaya serbest yahut ölçülü şiirlerle katılabilecekler. Yarışma birincisinin şiiri Demlik dergisinde yayımlanacak ve kitap setiyle ödüllendirilecektir. İlk 4’e giren yarışmacıların şiirleri Demlik dergisinin sosyal medya hesaplarında yayımlanacaktır.


Onur Güvener Öykü Yazma ve Anlatı Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 5 Ocak 2019. 1998’de trafik kazasında yaşamını yitiren Onur Güvener adına, her yıl Uluslararası 118Y Lions Federasyonu Derneklerinden Kazasker Lions Kulübü’nün desteğiyle “Onur Güvener Öykü Yazma ve Anlatı Yarışması” düzenleniyor. Yarışmayla 10-12 yaş arasındaki çocukların yazdığı öykülerle, trafik kazalarına dikkat çekmek, bir nebze de olsa halkı aydınlatmak ve gençlere trafik bilinci yüklemek amaçlanıyor. Yazılan öyküler ön jüri tarafından değerlendirilecek ve seçilen 10 öğrenci, profesyonel tiyatro sanatçılarından ve profesyonel yazarlardan aldıkları sunum eğitiminden sonra büyük jürinin önüne çıkarak yazdıkları öyküleri sunacak.


3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2018. Mersin Yazarlar Derneği ve Toroslar Belediyesi işbirliği ile “ 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Konulu” Öykü yarışması yapılıyor. Yarışmanın amacı: Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran öyküler ile Mersin’imizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş anını günümüz nesline, manevi bir hazla öyküleştirmektir. Böylece yeni nesil atalarından aldığı manevi güçle, geleceğe daha güvenle ve daha güçlü bir şekilde bakması hedeflenecek.


Çanakkale Savaşları Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 25 Ocak 2018. Ülke genelinde Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda Çanakkale Savaşlarının 104. yıldönümüne ilişkin günün anlam ve önemini belirten resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışma düzenlenmesi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Öykü Yarışması

Son başvuru tarihi 18 Mart 2019

Başvuru devam ediyor…

Katılım Koşulları Öyküler A4 Boyutunda, En Fazla 3 Sayfa, Tek Satır Aralıklı, Times New Roman Yazı Karakterinde Ve 12 Punto İle Hazırlanacak. Öykülerin Üç Yazılı Kopya Ve Cd’ye Word Doküman Olarak Kayıtlı Halde Yaratıcı Çocuklar Derneğinin Kandilli Mahallesi Kandilli İskele Caddesi No: 3 Daire: 8 Üsküdar İstanbul Adresine Posta İle Gönderilmesi Gereklidir.


Günaydın Edebiyat Öykü Şiir Ve Masal Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 7 Ocak 2019. Yarışmaya Türkiye Geneli 6, 7 Ve 8. Sınıflar Masal Ve Öykü Dalında, 10, 11 Ve 12. Sınıflar Öykü Ve Şiir Dallarından Birinde Yarışmaya Katılabilir. On Sekizinci Günaydın Edebiyat Öykü Şiir Ve Masal Yazma Yarışması Ortaokul 6-7 Ve 8 Sınıf Öğrencileri İçin Ve Masal Ve Öykü Dalında, 9-10-11 Ve 12 Sınıf Öğrencileri İçin Öykü Ve Şiir Dallarında Yapılacak. Yarışmada Konu Sınırlaması Yoktur.


Özel Rota Koleji Düş Günlüğü Masal Öykü Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2019. Yarışmaya Her Aday Tek Dalda Katılabilecek. Masallar En Fazla 3 Sayfa, Öyküler En Fazla 5 Sayfa, Şiirlerde Sayfa Sınırlaması Yoktur.


Erzurum Kongresinin Önemi Kompozisyon Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 25 Şubat 2019. Yarışma Konusu: Kurtuluş Mücadelesine Giden Yolda Erzurum Kongresinin Önemi Yarışma Sonuçları 26-28 Şubat 2019 Tarihleri Arasında Açıklanacak. Her Katılımcı Yarışmaya Bir Adet Kompozisyon İle Katılabilir.


Mehmet Hilmi Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 15 Ocak 2019. Yarışma, İskeçe Türk Birliği’nin kurucuları arasında yer alan ve Batı Trakya Türk Azınlığı’nın kültür yaşamında önemli katkıları olan öğretmen ve gazeteci merhum MEHMET HİLMİ adına gerçekleştirilecektir. Yarışma; A- Ortaokul ve lise öğrencileri ile B- Yetişkinler olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.


Bir Bayrak Şiir Bekliyor

Son Başvuru Tarihi: 25 Kasım 2018. Toplam ödül: 12 Bin Tl’dir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gazikültür A.Ş. ve Serencam Yayınları’nın ortaklaşa düzenlediği “Bir Bayrak Şiir Bekliyor” adlı şiir yarışması düzenleniyor.


3. Genç Yazarlar Hikâye Ve Şiir Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2019. Toplam ödül: 9 Bin 5 Yüz Tl’dir. Kendini İstanbul’un yerine koyarak bir hikâye veya şiir yaz, gönder, hediyeleri kazan! Her yaşa hitap eden zengin bir kütüphane oluşturmak amacıyla yayın faaliyetlerini sürdüren Kurumumuz; çocukları ve gençleri edebi değeri yüksek metinlerle, usta işi çizimlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kültür AŞ Yayınları olarak; bu amaç doğrultusunda öğrencilerin gelişim dönemlerini, ilgi, beğeni ve beklentilerini dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


6. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2019. Kendini İstanbul’un yerine koyarak bir hikâye veya şiir yaz, gönder, hediyeleri kazan! 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz yarışma, geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gördü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kurumumuz tarafından oluşturulan jürinin değerlendirmesine yüzlerce hikâye sunduk. Jürimiz, umut vaat eden onlarca hikâye arasından ilk 10 hikâyeyi seçmekte oldukça zorlandı. Ve yetenekli çocuk yazarlarımız, düzenlenen törenlerle ödüllerine kavuştular. Seçilen hikâyeler ise Kültür AŞ Çocuk Yayınları tarafından resimletilerek yayına hazırlandı. “Benim İstanbul’um”, “Hayalimdeki İstanbul”, “Fantastik Şehir İstanbul” ve “2071’de İstanbul” kitapları da böylece raflardaki yerlerini aldılar.


Bilgi Evleri 5. Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 9 Ocak 2019. Toplam ödül: 30 Bin Tl’dir. İnsana, topluma yeni bir bakış ve yorumlar yazmaya yönelenlerin, yazmayı kendine uğraş edinenlerin çalışmalarını destekleyen Zeytinburnu Bilgi Evleri Öykü Yarışması başlıyor.


Alcı Ortaokulu Öğretmen Konulu Öykü Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 22 Kasım 2018 Okulumuzda 24 kasım Öğretmenler Günü olması nedeniyle “Öğretmen” konulu öykü yarışması yapılacak. tüm öğrencilerimiz katılabilir.

Aslında bizler, çok fazla ciddi olduğumuzdan ve aynı ciddiyetle yaşama baktığımızdan dolayı mutlu olamıyoruz..


https://yaziatolyesi.com/

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.