ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular | Kerim Özbekler

10.07.2020
1.194
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular | Kerim Özbekler

KERİM ÖZBEKLER / GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

AHMET HAMDİ TANPINAR SENARYO ÖDÜLÜ YARIŞMASI

AHMET HAMDİ TANPINAR SENARYO ÖDÜLÜ BİRİNCİSİNE 7.000, İKİNCİSİNE 5.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 3.000, DÖRDÜNCÜSÜNE 2.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.17 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ).

AMAÇ;
Kepez Belediyesi tarafından Türkiye’de sinema sanatını tanımak bu sanatla ilişkileri arttırarak sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi senaristlere ve senarist adaylarına destek olmak, senaryo yazımını özendirmek, üretimin çoğalmasını teşvik ederek konuyla bağlantılı mesajı izleyiciye sunabilmek amaçlı Senaryo Yarışması düzenlemiştir. Ayrıca eserleri ile Türk Edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar’ı saygı ile yâd etmek…

SENARYO YARIŞMASI BAŞVURU KOŞULLARI;
-Yarışmaya katılacak eserler Senaryo türünde olup, konusu ‘TÜRKİYEDE KADIN OLMAK’’tır.
-Yarışmaya katılacak eserlerde dil olarak Anadolu ağızlarından kelimeler kullanılabilir. Ancak fiil çekimlerinde ise standart Türkiye Türkçesi kullanılmalıdır (geliyoh/geliye yerine geliyoruz/geliyor gibi).
-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.
-Yarışmaya yurt içi ve dışından herkes katılabilir.
-Başvurular şahsen veya posta ile yapılacaktır.
-Katılımcılar yarışmaya belirtilen konuda senaryo dalında tek eserle katılabilir.
-Yarışmaya gönderilecek eserlerin üzerinde, 18 yaş üstü katılımcılar için sadece rumuz bulunacaktır; rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunması halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.
-18 yaş üstü Yarışmacılar, kimliğini, açık adresini ve biyografisi ile birlikte 1 adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp, eserinin yer aldığı zarfa koyacaktır.
-Eserlerin metin uzunluğu en fazla 50 sayfa ile sınırlandırılmış olup, A4 kâğıdına 12 punto times new roman karakteri ile yazılacak ve 6 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eserler kitaplaştırılacağı için, eserlerin koyulduğu zarfın içine word formatında hazırlanmış dosya, CD’ye yüklenmiş olarak da gönderilecektir.
-Yarışmaya gönderilen eserlerin (Senaryo) telif hakkı eser sahibine ait olup, yarışmaya katılımla birlikte Kepez Belediyesi yayma, yayımlama, sinema filmine uyarlanması, sahneleme vb. hakkına sahip olacaktır.
-Yarışma jürisinde görev alanların yakınları ve Kepez Belediyesi çalışanları yarışmaya katılamazlar.
-Şartnameye uygun olarak hazırlanan eserler değerlendirmeye alınacaktır.
-Dereceye giren eserlerin açıklanması ve ödül töreni tarihi önceden bilgi vermek şartıyla Belediyemiz tarafından değiştirilebilir.

JÜRİ ÜYELERİ;
Prof.Dr.Mehmet Canbulat-Doç.Dr.Bekir Direkci-Dr.Öğr.Üyesi Mevlüt Gülmez-Dr.Öğr.Üyesi Berker Kurt-Dr.Öğr.Üyesi Emel Nalçacıgil Çopur-Bülent İğdırlıoğlu (Sinema Oyuncusu).

SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;
1.olana 7.000 Türk Lirası, plaket, katılım belgesi,
2.olana 5.000 Türk Lirası, plaket, katılım belgesi,
3.olana 3.000 Türk Lirası, plaket, katılım belgesi,
4.olana 2.000 Türk Lirası, plaket, katılım belgesi.

İLETİŞİM;
Kepez Belediyesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezi;Yeni Emek Mahallesi, Sakarya Bulvarı, No.233
07060 Kepez-Antalya
Tel.0-242-3256060 veya 0-242-3257374 veya 0-242-325 7525
Fax.0-242-3262147
Web Sitesi.www.kepez-bld.gov.tr veya www.kepezkultur.com

*******

TÜRK NÖROLOJİ DERNEĞİ SIRA DIŞI ÖYKÜLER YARIŞMASI

YARIŞMANIN BİRİNCİSİNE 3.000, İKİNCİSİNE 2.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 1.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.01 KASIM 2020 PAZAR).

ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI;
-Yarışma, Türk Nöroloji Derneği tarafından bu yıl düzenlenecek 56.Ulusal Nöroloji Kongresi’nin Ana Temasını “Nörogenetik” olarak belirlenmesi nedeniyle, bir öykü yarışması olarak düzenlenmiştir. Büyük bir çoğunluğu genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan nadir hastalıklar konusunda farkındalığı artırmak, toplumu bilinçlendirmek maksadıyla düzenlenen yarışmaya, genetik nörolojik hastalıkları konu alan öyküler kabul edilecektir.
-Yarışma, meslek ve yaş ayrımı gözetmeksizin bütün katılımcılara açıktır.
-Öyküler hastalığı tıbbi yönleri ile aktarmalı, içeriği ile tıp eğitimine de katkı sunmalıdır.
-Yarışmaya gönderilecek öyküler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
-Öykü metinleri, Microsoft Office Word programı kullanılarak, TDK yazım kurallarına uygun olarak, A4 kâğıdı boyutunda yazılacaktır. Yazılar, Times New Roman karakteri ile bir buçuk satır aralığı, 12 punto ve beş sayfayı geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. Gönderilecek olan MS Word dosyasının adı, öykü metninin başlığı olmalıdır.
-Yarışmaya son başvuru tarihi:1 Kasım 2020 tarihidir.
-Jüri tarafından belirlenen ödüller, derece alan katılımcılara, 56. Ulusal Nöroloji Kongresi’nde takdim edilecektir.
-Katılımcılar yarışmaya sadece bir öykü ile katılabilir.
-Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Yarışmaya gönderilen öyküler arasında uygun görülen metinler, yarışma sonrasında kitaplaştırabilir. Yayımlanması uygun görülen öykü metinlerinin telif hakları “Türk Nöroloji Derneği’ne ait olmak kaydıyla yazarın adıyla yayımlanacaktır.
-Yarışmaya başvuran katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

ÖDÜLLER;
Birinciye: 3000 Türk Lirası,
İkinciye: 2000 Türk Lirası,
Üçüncüye: 1000 Türk Lirası verilecektir.

İLETİŞİM;
Öykü ve yarışmacının kimlik bilgileri info@noroloji.org.tr adresine gönderilmelidir. Öyküler sadece elektronik ortamda kabul edilecektir.
Konu ile ilgili sorularınız için info@noroloji.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

JÜRİ ÜYELERİ;
Prof.Dr.Şerefnur Öztürk-Prof.Dr.Demet Özbabalık-Prof.Dr.Nerses Bebek-Prof.Dr.Kürşad Kutluk-Prof.Dr.Filiz Koç
-Prof.Dr.Cengiz Yakıncı.

******

Enes Gürbüz
Kalem-Lik Edebiyat Dergisi
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
Abdurrahmangazi Mahallesi, Çağlayan Sokak, No.4/3
Tuşba-Van
Tel.0-541-8822320
E Posta.dergikalemlik@gmail.com
Web Sitesi.https://kalem-lik.tr.gg (geçici olarak)
NOT.Yayınlanması için Kalemlik Edebiyat Dergisi adresine yazı ve şiir iletebilirsiniz.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.