ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

17.07.2018
1.519
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Kerim Özbekler/ Gazeteci-Yazar-Şair

 

1 Ağustos’da yayımlanacak Silgi’nin 67. sayısında sizin de görüşünüz yer alsın; “Kültür ve sanatta şiirin önemi” konusundaki KISA görüşünüzü bekliyoruz.

Mehmet Büyükçelik (Silgi Şiir Dergisi Sahibi-İzmir)

E Posta.buyukcelikmehmet@gmail.com


18 Temmuz 2018 Çarşamba günü, saat.17.30-19.00 arasında; Kuşadası F.Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesi-Camiatik Mahallesi, Yıldırım Caddesi, No.67, 09400 Kuşadası-Aydın adresinde, E.Öğretmen ve Yazar Etem Oruç son kitabı “Umur Bey’den Atatürk’e Efelik” kitabı ile gelenlere Ege’de efeliğin tarihçesini anlatacaktır.

İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


21 Temmuz 2018 Cumartesi günü, saat.20.00’de; Gorky Otel-Altınova Kavşağı, Tekirdağ adresinde, Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği (TEŞYAD) Başkanı Yıldız Toksöz- (Tel.0-505-2649265 E-Posta.yildizgultoksoz@hotmail.com)  yönetim kurulu üyeleri tarafından ”Şiir ve Müzik Gecesi” tertip edilmiştir.

İştirak etmek isteyen şairlere, önemle duyurulur.


GÜNCEL SANAT DERGİSİ 9. ÖYKÜ VE KAYGUSUZ ABDAL ADINA AÇILAN ŞİİR YARIŞMASI’NDA DERECE ALANLARA KİTAP SETİ İLE PLAKET TAKDİM EDİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.31 ARALIK 2018 PAZARTESİ)…

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI;

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Şiirler, (en fazla 2 tane) 12 punto Times new roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek.

Şiirler beşer (5) adet çoğaltılacak. İçinde rumuzlarının yazılı olduğu küçük zarfın içine 1 özgeçmiş, 1vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri eklenerek şiirlerle birlikte bir zarfa konarak PTT (kargo, Aps, vb) ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine gönderilecek. Ayrıca rumuzlu olarak birer adeti e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine de ileteceklerdir.

3- Ödüller: “Kaygusuz Abdal Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara,

Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur TAŞÇI / Metin TURAN / M. Demirel BABACANOĞLU


KISA ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI;

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Öykü, ( bir öykü) 12 punto Times new roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak en fazla 4 sayfa olarak yazılacak; öykünün üzerine bir rumuz yazılacak. Beş (5) nüsha çoğaltılacak. Rumuzun yazılı olduğu küçük zarfın içine 1 özgeçmiş, 1vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta bilgilerini eklenerek öyküyle birlikte bir zarfa konarak Posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine gönderilecek. Ayrıca rumuzlu olarak bir adeti e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine de ileteceklerdir.

3-Ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Öner YAĞCI / Yaşar YILTAN / Esra ODMAN / Bilge ÖNGÖRE / İlhan SOYTÜRK

Her iki yarışma için katılım; 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayıp, 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Sonuçlar:1 Mart 2019 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip duyurulacaktır.

Yarışma koordinasyonu sağlama ve sekretaryası: Arslan BAYIR

  • Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllar da yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.

  • Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

  • Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

    1. Yıl için sürprizlerimiz olacaktır.
  • Yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com ve 0532 409 4521 numaralı telefondan da ayrıca bilgi edinilebilir.

  • Eserler ön seçici kuruldan geçtikten sonra asıl seçici kurula gönderilecektir.

*Derece alan eserlerin ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında kendilerinindir. Derece alan eserler “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile yayınlanabilir ve eşit olarak dağıtılır. Derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın dereceleri iptal edilecektir.

  • Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.

 

AŞAĞIDAKİ WEBSİTE VE BLOG’LARDAN YENİ DUYURULARI İZLEYEBİLİRSİNİZ

http://www.yazarlartoplulugu.com/uye/272/kerimozbekler.html

www.facebook.com/kozbekler

https://www.facebook.com/kerimozbekler09/#_=_

http://kerimozbekler34.blogspot.com

www.antoloji.com/kerim-ozbekler

https://kerim-ozbekler9.webnode.com.tr/

http://twitter.com/kerimozbekler34

http://1000kitap.com/kerimozbekler

http://kerimozbekler.tumblr.com

www.yazarportal.com/yazar/kerim-ozbekler/

https://www.wattpad.com/user/kerimozbekler

https://www.xing.com/profile/KERIM_OeZBEKLER2?sc_o=mxb_p

http://www.biyografya.com/biyografi/7351

https://sites.google.com/site/kerimozbekler34

KERİM ÖZBEKLER

GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

PK.80 NAZİLLİ-AYDIN

TEL.0-534-4326054

POSTALAR;

kerimozbekler34@gmail.com

kerimozbekler20@gmail.com

kerimozbekler34@hotmail.com

kerimozbekler1951@yahoo.com.tr

kerimozbekler2015@mynet.com

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.