ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Burcu Ünlü’nün İlk Kişisel Sergisi “Yansımalar” 7 Mayıs’ta Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda Açılıyor

Burcu Ünlü’nün İlk Kişisel Sergisi “Yansımalar” 7 Mayıs’ta Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda Açılıyor
Burcu Ünlü“Yansımalar” adlı ilk kişisel sergisiyle, 7-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının geçtiğimiz yıl yaptığı “Yansıma” adlı tablosuyla başlayan sergi hayali, bu hayali yansıtan 13 şehir ve 15 resme uzanıyor. İzleyicilerin kendilerinden yansımalar bulabileceği seçki, daha önce gördüklerimize farklı bir gözle bakmamız ve kendimizle karşılaşmamız için fırsat yaratırken bir yandan da aynalama efektiyle dikkat çekiyor.
Moda Tasarımı eğitiminin izlerini resimlerindeki canlı renklerinde görebileceğimiz sanatçı, pastel boyadan yola çıkarak mumlama tekniğiyle üretiyor. Beş senedir sanat üretimlerine yoğunlaşan Ünlü, son bir senelik çalışmalarını “Yansımalar” başlığı altında bir araya getiriyor ve ilk kez izleyiciyle buluşturuyor. Seyahat tutkusunu resimlerine yansıtan sanatçının işlerinde doğa olayları, gün doğumu ve batımı, güneşin parlaklığı, denizin ışıltısı gibi detaylar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farklı şehir isimleri eserlere de ilham oluyor ve adını veriyor.
Ünlü izleyiciyi de içsel yolcuğunun yansımasına ortak olmaya davet ediyor. Her birimizin bir diğerinin aynası olduğu bu dünyada güneş gibi, deniz gibi ışığını yansıtarak çoğalmak ve çoğaltmayı amaçlıyor. İlk sergisinde küratör ve sanatçı kimliğini harmanlayacak olan Ünlü, “Yansımalar” ile başlayan sanatsal yolculuğunda ışığını farklı şekillerde yansıtma niyetiyle yola devam ediyor.
İyiliğin gücüne ve yansımasına olan inançla, sergiye de adını veren “Yansıma” adlı eserden elde edilecek gelir, Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.
Basın kiti için tıklayınız.
Basın ön gösterimi:
Sergiyi 7 Mayıs Salı günü, saat 11:00’de Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleşecek basın önizlemesinde sanatçı Burcu Ünlü eşliğinde gezmek isterseniz bu maili cevaplayarak katılım durumunuzu bildirebilirsiniz.
Açılış:
Açılış, 7 Mayıs Salı günü, 18:30’de Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleşecektir.
Burcu Ünlü hakkında:
Sanatçı Burcu Ünlü, 82 yılının sonlarında, bir kış ayında, henüz ilçe olduğu zamanlarda Düzce’de doğdu ve orada büyüdü. Çocukluktan gençliğe geçişinde sınırlarını İstanbul’a genişletip Fenerbahçe Lisesi’ni tamamlamasıyla Düzce’nin il olması aynı zamanlara denk gelir. İlçesinin il, kendisinin yetişkin olduğu büyüme yolculuğu; Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler, Lasalle College’da Moda Tasarımı eğitimleri almasıyla devam eder. Bu seçimlerinin ardında hep aynı arayış yatar; “insanlarla, yaşamla,

2/2
canlılıkla, güzellikle, iyilikle bağlantıda olmak ve bunu yapmaktan öte yaşamak ve pay laşmak.”
Yüksek hayat enerjisi, sanata olan tutkusu, çocuksu merak duygusu ile sınırlarını genişletmeye devam ederek hayallerinin peşinden gider, ülkesini, dünyayı ve kendini tanıma yolculuğuna adım atar. Bu yolculuğa eşlik eden resim yapma tutkusu ile tanışması beş yıl önceye rastlar. Yolculuklarında tanıştığı yerlerden aldığı ilhamla biriken duygularını paylaşmak amacıyla kendisinde iz bırakan şehirlerin ruhunu yansıtan gün doğumu ve gün batımlarını resmetmeye başlar.
Websitesi: https://www.burcuunlu.com
Instagram: https://www.instagram.com/burcuuunlumodernart/
Sergi ziyaret saatleri:
Her gün: 10:00 – 19:00
Adres:
Muallim Naci cad. No:39 Ortaköy, Beşiktaş / İstanbul
Detaylı bilgi ve söyleşi talepleri için lütfen iletişime geçiniz:
Burcu Dimili
burcudimili@gmail.com
+90 (554) 458 33 13
..

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.