ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Altın ödüllü şiir yarışması / Kerim Özbekler – Gazeteci, Yazar Şair

Altın ödüllü şiir yarışması / Kerim Özbekler – Gazeteci, Yazar Şair

Aydın Efeler Belediyesi Başkanlığı “Bayrak” konulu şiir yarışması açtı; birinci gelen şiirin şairine 2 cumhuriyet altını takdim edilecek.(son katılım tarihi: 30 Kasım 2018 Cuma).

YARIŞMA KOŞULLARI;
01. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş bütün şairler katılabilir.
02. Şiirler Hece, aruz veya serbest vezinle yazılabilir.
03. Seçici Kurul Üyeleri, T.C. Efeler Belediyesi çalışanları ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
04. Yarışmaya katılacak şiirler, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
05. Yarışmacılar en fazla iki şiirle yarışmaya katılabilirler.
06. Şiirler, 10 kıtayı veya 40 satırı geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto bilgisayarda yazılarak, 7 nüsha olarak hazırlanacaktır.
07. Şiir metninin üzerine ad, soyad yazılmayacak sadece rumuz yazılacaktır. Rumuzun yanına 3 rakamdan oluşan bir sayı eklenecektir. (Rumuzlarda karışıklığa ve benzerliğe meydan vermemek açısından. Örneğin: Aydın Efesi 009 gibi.)
08. Yarışmacılar; kullandıkları rumuzu, ad ve soyadlarını, fotoğraflı özgeçmişlerini, adres ve telefon bilgilerini, üzerine sadece rumuzlarını yazdıkları kapalı zarfa koyacaklardır.( Bu zarf, üzerine rumuzdan başka hiçbir bilgi yazılmayacak.)
09. Yarışmacılar; 7 nüsha şiirlerinin çıktısını koydukları üzerinde rumuz yazılı zarf ile kimlik bilgilerini içeren üzerinde yine rumuz yazılı diğer zarfı ayrı bir zarfa koyarak ekteki taahhütnameyi de imzalayarak AYDIN YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ P.K.78 Efeler- AYDIN Adresine ya elden teslim edecekler ya taahhütlü veya PTT kargo ile göndereceklerdir.
10. Yarışmaya gönderilen şiirler yarışma sonuçlandıktan sonra, ön elemeye tabi tutulacak ön elemeyi geçen şiirler “BAYRAK ŞİİRLERİ” adlı kitap haline getirilip yayınlanarak 2018 yılı sene sonuna kadar katılımcılara, okullara kütüphanelere okuyuculara ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Bu yayından dolayı şairler telif hakkı talep edemezler.
11. Şartnameye uymayan şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.
12. Tüm eserlerin her türlü kullanım hakkı T.C Efeler Belediyesine aittir.
13. Şartnamede belirtilmeyen konularda Seçici Kurul kararı geçerlidir.
14. Şiirlerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Teslim Süresi; Eserler en geç 30 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00 ‘ ye kadar elden, postayla ya da kargoyla teslim edilmiş olacaktır. Bu tarih ve saatten sonra gönderilen eserler yarışma dışı kalacaktır.
Yarışma Sonuçları; 07.12.2018 tarihinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği face sayfasından ve T.C. Aydın Efeler Belediyesi’nin resmi Web sitesinden de açıklanacaktır.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;
01) Prof. Dr. Duran NEMUTLU (ADÜ),
02) Abdülkadir BAŞ (Efeler Belediyesi Özel Kalem Müdürü),
03) Şükrü ÖKSÜZ (Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı, Şair, Yazar, Gazeteci),
04) Beyhan ERDOĞAN (Emekli Edebiyat Öğretmeni Şair, Yazar),
05) Yaşar UYAR (Emekli Öğretmen Şair, Yazar, Bakanlıktan onaylı Halk Ozanı),
06) Naim ÖZDAMAR (Şair, Yazar, Emekli Öğretmen).

ÖDÜLLER VEÖDÜLLERİN VERİLMESİ;
Ödüller 2018 yılı Aralık içerisinde belirlenecek olan bir günde T.C. Aydın Efeler Belediye Başkanı Sayın M.Mesut Özakcan tarafından verilecektir.
01. Şiir; 2 adet Cumhuriyet altını + Plaket
02. Şiir; 1 Adet Cumhuriyet altını + Plaket
03. Şiir; 1 adet yarım altın + Plaket
01. Mansiyon ; 1 küçük altın + Plaket
02. Mansiyon; 1 küçük altın + Plaket
03. Mansiyon; 1 küçük altın + Plaket
Not: Dereceye giren şiirlerden bazıları bestelenerek şarkı haline getirilebilecektir.
Yarışmanın iptali; T.C. Aydın Efeler Belediyesi her hangi bir sebepten dolayı yarışmayı tek taraflı iptal edebilir, bu nedenle yarışmacılara karşı yükümlülüğü yoktur.

İLETİŞİM;
T.C Aydın Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Efeler – Aydın Tel.0-32-7809949 (y.kalin@efeler.bel.tr) (efeler.bel.tr) Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı: Şükrü ÖKSÜZ : sukruoksuz09@hotmail.com, Tel.0-505-2952578.

TAAHHÜTNAME;
T.C. Aydın Efeler Belediye Başkanlığınca Düzenlenen, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen BAYRAK konulu şiir yarışmasına gönderdiğim……..……………………..rumuzunu taşıyan eserler bütünüyle kendime aittir.
BAYRAK konulu şiir yarışması şartname hükümlerini aynen kabul ve taahhüt ettiğimi, eserlerimin Mali Haklarını, Yayma ve çoğaltma hakkını Aydın Efeler Belediyesine; Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz veya T.C. Efeler Belediyesi tarafından hazırlanacak olan kitaplarda ve programlarda kullanılmasından dolayı her hangi bir telif ücreti istemeyeceğimi, hiçbir mali hakkımın olmayacağını aşağıdaki imzamla tevsik ve tasdik ederim.

..…/…../2018 ESER SAHİBİ Adı Soyadı (imza)
ESER SAHİBİNİN RUMUZU : ………………………….
ESER SAHİBİNİN ŞİİRLERİNİN ADI:…………………………………………… …………………………………………….
ESER SAHİBİNİN ADRESİ : ………………………………………………………….. …………………………………………………………….. ……………………………………………………………
T.C. KİMLİK NOSU:…………………..
E-posta: TELEFON : Sabit : ………………………………….
Cep Tel: ……………………………….

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.