ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

23.Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması | Kerim Özbekler

06.03.2020
1.446
A+
A-
23.Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması | Kerim Özbekler

23.ALİ RIZA ERTAN ŞİİR YARIŞMASI’NI KAZANAN ŞAİRE 3.500 TL. ÖDENECEK.(SON KATILIM TARİHİ.08 MAYIS 2020 CUMA)…
-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’ne, yayımlanmamış kitap oylumlu dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması yoktur, kitap oylumu taşımayan dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmaz.
-Daha önce Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’nde derece alan şairler ile başka bir yarışmada ödül kazanmış dosyalar yarışma dışında tutulur, yarışmaya gönderilen dosyalar iade edilmez.
-Yarışmaya katılan adaylar, başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini aynı adla sunabilirler. Ancak, resmi işlemler ile ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için. Gerçek adlarını, verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.
-Ödüle, 1985 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir. Katılımcıların, adına şiir ödülü düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan’ın vefat yaşı olan 35 yaşını geçmemesi ilke olarak benimsenmiştir.
-Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak. 6 (Altı) nüsha, kitap oylumlu dosya halinde gönderilmelidir.
-Katılımcının adı soyadı-kısa özgeçmişi-posta adresi-varsa e posta adresi ve telefon numarası yazılmış olmalıdır.
-Şiir Ödülüne son katılım 08 Mayıs 2020 Cuma günü, saat 17.00’ye kadardır.
-Dosyalar, posta-kargo ile ya da elden “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2020-Hürriyet Mahallesi, 431/5 Sokak, No.2 Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Şirinyer-Buca-İzmir” adresine ulaştırılmalıdır. Postada meydana gelecek gecikmelerden, Müdürlüğümüz sorumlu değildir.
-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü, 12 Haziran 2020 Cuma günü, saat 19.30’da Ali Rıza Ertan büstü önünde düzenlenecek törenle verilecektir.
-Yarışmaya İzmir ve yakın çevresi dışından katılıp, ödül kazananların ödül gecesi konaklama ve yol giderleri Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

SEÇİCİ KURUL;Ahmet Günbaş-M.Kadri Sümer-Halim Yazıcı-A.Zeki Muslu-Özlem Tezcan Dertsiz.

ÖDÜLLER;
-“Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü”, 3500.-TL.dır. Seçici Kurul değer bulduğu takdirde, “Başarı Ödülü” verilebilir. Başarı Ödülü, 1500.- TL’dir. Oylama eşitliğinde, ödüller paylaştırılabilir.

SONUÇLKARIN AÇIKLANMASI;
-Sonuçlar, 08 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren www.buca.bel.tr isimli web sitesinde yayınlanacaktır.

BİLGİ VE İLETİŞİM;
Buca Belediyesi-Tel.0-232-4391010–Dahili.3158-3155

İlgilenenlere, önemle duyurulur.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.