ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 24°C
Az Bulutlu

22.Hasan Bayrı Şiir Yarışması Başvuruları Başladı

22.Hasan Bayrı Şiir Yarışması Başvuruları Başladı

22.HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 22.’si düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı.

Bartın Belediyesi 22. Hasan bayrı Şiir Yarışması başvuruları 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi’ne posta ve kargo yoluyla ya da şahsen elden teslim edilerek yapılabilecek.

Bartın Belediyesi 23. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 22. Hasan Bayrı Şiir Yarışması’na ait şartname şu şekilde:

22. HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

5- Her yapıt için ayrı rumuz kullanılacaktır.  Rumuzlar en fazla 8 harften oluşacaktır.

Yapıtlar 6 kopya halinde bir zarfın içine konmalıdır. Yapıtların bulunduğu zarfın üzerine rumuzlar yazılacaktır. Ad-soyad, özgeçmiş, adres, telefon vb. bilgileri içeren ayrı bir zarf hazırlanacak, bu zarfın üzerinde ise yapıtların rumuzları yer alacaktır. Şiirlerin bulunduğu kâğıtlara isim, adres, telefon vb. bilgiler yazılmayacaktır. Sadece rumuz yazılacaktır.

6- Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.

7- Yarışma jürisi şu isimlerden oluşmaktadır:(*)

Çağın ÖZBİLGE

Kevser ATAY

Mehmet CİBELİK

Mesut ŞENOL

Şenel GÖKÇE

(*) Seçici Kurul üyeleri alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

8- Değerlendirme sonunda;

Birinci seçilen yapıt sahibine;                  1.000,00.-TL. + Plaket

İkinci seçilen yapıt sahibine;                       800,00.-TL. + Plaket

Üçüncü seçilen yapıt sahibine;                  600,00.-TL. + Plaket

1 kişiye mansiyon                                           Plaket verilecektir.

9- Yapıtların en geç 27 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.

E-Posta ve fax ile gönderilen şiirler yarışmaya kabul edilmemektedir.

10- Posta veya kargo ile gönderilen yapıtların gecikmesinden Bartın Belediyesi ve Fuar Komitesi sorumlu olmayacaktır.

11-Sonuçlar 14 Ekim 2019 Pazartesi tarihinde Bartın Belediyenin www.bartin.bel.tr  isimli web sayfasında açıklanacak olup, dereceye girenlere ödülleri ise 23 Ekim 2019 tarihinde fuar programı kapsamında düzenlenen gecede verilecektir.

12- Dereceye giren fakat başka bir yapıttan alıntı olduğu sonradan tespit edilen yapıtların sahiplerine verilen ödül geri alınacaktır. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış şiirler ile yarışmaya katılım söz konusu değildir.

13- Yarışmaya katılan herkes, yukarıdaki şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Hasan Bayrı Şiir Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için: Emir Can SUCU

(Bartın Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi)   Telefon:03782270232-05307617119 Fax:03782274013

bartinbelediyesi@gmail.com / belediyebasinservisi@gmail.com

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.