ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Sağanak Yağışlı

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

27.03.2021
1.880
A+
A-
Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

KERİM ÖZBEKLER/GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

Radyo 1 Numara

Şiir ve Edebiyat Sitesi

Camikebir Mahallesi, 21.İsmet İnönü Bulvarı

09400 Kuşadası-Aydın

Tel.0-541-5890991

Posta.tr.kaya@hotmail.com

http://www.radyobirnumara.com/

*******

13. Kitabım ”Palmiye Kontesi”, Çayıralan Lisesi Resim öğretmeninin günlük tadında öykülerinden oluşmaktadır. Tüm okurlara, sunulur.
Mustafa Söylemez
Qemerwww@hotmail.com

*******

https://gunisigikitapligi.com/kataloglar/

*******

https://kalemkahveklavye.com/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=zeynep_colakoglu_arthur_conan_doyle_chuck_palahniuk_yeni_cikanlar&utm_term=2021-03-23

*******

Özgürlük Araştırmaları Derneği
Çankaya Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No.160, D.10
06690 Çankaya-Ankara
Tel.0-312-2132400
info@oad.org.tr
http://www.oad.org.tr

*******

ARATOS FELSEFE DERGİSİNİN 103. SAYISI YAYINLANDI…

Tarsus’ta yayınlanan Aratos felsefe, kültür ve sanat dergisinin 103. sayısı çıktı. Gazeteci Uğur Pişmanlık’ın yayınladığı ve adını Antik Çağ’da yaşamış Tarsuslu filozoftan Aratos alan derginin 102. sayısının konu ve yazarları şöyle: Tarsuslu Filozof Aratos’un Adına Yakışır Bir Çaba (Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu), Çizgiyle/Felsefe Karikatürleri (Selçuk Erdem), Ay Büyürken (Cemile Cereb), Friedrich Engels’in 200. Doğum Günü Vesilesiyle (Prof. Dr. Doğan Göçmen), Devlet, İktidar ve Demokrasi Üzerine (Uğur Pişmanlık), “Mitra” Tarsus Kökenli Bir Gizem Dini (Abdullah Dörtlemez), Bilge Tarsus: İlk, En Büyük ve En Güzel Metropol (Hüseyin Adıbelli), 2022’nin “Aratos Yılı Olması İçin Görüş Bildiren Yazar, Sanatçı ve Akademisyenler (3), Antik Dünyanın Kader ve Çehresini Değiştiren İskender Anadolu ve Çukurova’da (2) Ahmet Ünal.

Aratos dergisi yayın kurulu üyesi Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu, “Tarsus’lu filozof Aratos’un adına yakışır bir çaba” başlıklı sunuş yazısında şunları dile getiriyor, “Tarsus’lu filozof Aratos’un anısına 17 yıl önce Tarsus’ta kurulmuş olan ve bugün yirmi beş kentte adını her biri o kentin topraklarında yaşamış filozoflardan ya da bölgenin öne çıkmış tarihsel ya da kültürel ögelerinden alan felsefe okulları ile her geçen gün büyüyen ve gelişen Aratos Dergisi 103. sayıya ulaşmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Aratos Dergisi on yedi yıldır bilim, kültür, sanat, felsefe, edebiyat alanında akademisyenlerin, araştırmacıların, sanatçıların, yazarların, gazetecilerin ve bilime, sanata, felsefeye gönül vermiş herkesin eserlerini halkla buluşturmayı sürdürmektedir.

Aratos’un 103. sayısı her zamanki gibi bir yanıyla şiirler, derlemeler ve bir yandan da felsefi, sosyolojik yazılarla okuyucuya dinamik bir içerik sunarken bir yandan da bilinmeyen, gizli kalmış yönleriyle Tarsus’u inceleyen yazıları da içermektedir. Ayrıca bu sayımızda 2022’nin Aratos yılı olması için görüş bildiren yazar, sanatçı ve akademisyenlerin görüşlerini de okuyucularımızla paylaşmaktayız. Derginin büyük usta Friedrich Engels’in 200. doğum gününe denk gelmesi vesilesiyle Prof. Dr. Doğan Göçmen’in bir anma yazısını da içeren bu sayımızı keyifle okuyacağınızı umarız.”

Uğur Pişmanlık

Aratos Dergisi Yayın Yönetmeni

Gözlükule Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, No.86

33400 Tarsus-Mersin

Tel.0-533-7234789

aratosdergisi@gmail.com

ugurpismanlik@gmail.com

*******

ODUN PAZARI BELEDİYESİ İLE SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ ESKİŞEHİR ŞUBESİ YÖNETİCİLERİ HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK EMEKÇİLERİ İÇİN ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLEDİ. (SON BAŞVURU TARİHİ. 02 TEMMUZ 2021 CUMA)…

‘Yarışma, Türkiye’deki tüm şiir yazanlara açık’

Şiir ödülünü COVID-19 salgınında vefat eden yaklaşık 400 sağlık emekçisini anmak ve onların aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, yarışmanın Türkiye’deki tüm şiir yazanlara açık olduğunu belirtti. Özkavak, “Bu adımlar ile hayatını kaybeden 400 sağlık emekçisini fiziken tekrar hayata döndürmek mümkün olmayacak, ama onların hatıralarını edebiyat dünyasında, şiirle yaşatmak, onları sonsuzluğa kadar anımsamak adına önemli bir adım atıyoruz. Odunpazarı Belediyemizin edebiyata verdiği desteği biliyoruz. Bu konudaki işbirliği için de Başkan Kurt’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Eskişehir için de iyi bir ödül olacağını düşünüyorum. Umarım daha sonraki yıllarda da devam edecek bir ödülün ilk adımını başlatmış oluruz. Tüm şiir severlerin, şairlerin eserlerini bekliyoruz” diye konuştu.

Yarışma ile kitaplaşma fırsatı bulamamış nitelikli dosyaların kitaplaşmasıyla vefat eden sağlıkçıların anısına edebiyata yeni eserler kazandırılması hedeflenirken, aday olan yapıtlarda estetik dil bilinci ve çağdaş dünya görüşü aranacak. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Şükrü Erbaş, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun ve Emel İrtem’in yer aldığı yarışmaya katılmak isteyenler, “Kitap oylumunda şiir dosyaları” ile de katılım sağlayabilecek. Yarışmaya katılacak dosyaların, daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor. Birinci seçilen dosya, kitap olarak 1.000 adet basılacak. Dosya sahibine, plaket ve telif olarak yüz adet kitap verilecek.

Yarışmaya katılacak kitap ya da dosyanın 7 örneğinin, katılımcı tarafından kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle birlikte aşağıdaki adrese kargo ile ulaştırılması gerekiyor.

”Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi- İstiklal Mahallesi, Şair Fuzuli Caddesi, No.29, D.4 Odunpazarı-Eskişehir”. İnternet yoluyla gönderilecek dosyaların değerlendirmeye alınmayacağı belirtilirken, kargodan dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan seçici kurul sorumlu olmayacak. Yarışmaya yapılacak başvurular, 2 Temmuz 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Sonuçlar, SES’in (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) kuruluş yıl dönümü olan 1 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Ödül töreninin tarihi ise daha sonra duyurulacak. Yarışmaya Odunpazarı Belediyesi çalışanları ile seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamazken, ödül bölüştürülmeyecek. Ödüle

*******

YİRMİBİR MART EDEBİYAT-KÜLTÜR-SANAT PLATFORMU YAYIN HAYATINA BAŞLADI…

Yirmibirmart; kültür sanat haberleri, öykü, sesli öykü, makale, eleştiri, inceleme, podcast yayınları ve video söyleşilerin yer aldığı güncel platform hizmeti verirken, diğer yandan da her ayın 21’inde yayınlanacak olan, sadece şiirlerden oluşan bir de e-dergi hizmeti sunuyor.

Kolektif olarak yayın hayatına başlayan Yirmibirmart’ın yayın kurulunda Cenk Kolçak, C.Hakkı Zariç, Emrullah Alp, Ezgi Örnek, Fatoş Avcısoyu Ruso, Sevi Emek Önder ve Şahin Altuner bulunuyor.

Yirmibirmart portalına www.yirmibirmart.com adresinden ulaşabilir; şiir, edebiyat, kültür ve sanata dair tüm eserlerinizi platformun mektup@yirmibirmart.com adresine yollayabilirsiniz.

*******

Kerim Bey, merhaba.

MİLAS YAYINEVİ kuruldu, estetik açıdan kaliteli ve ucuz kitap çıkarmak isteyen yazarlarımıza yardımcı olabilmek için başvurularını bekliyoruz. Selamlar. (23 Mart 2021 Salı-18.15)

Mektup Edebiyat Dergisi

mektupedebiyatdergisi@gmail.com

*******

Astana Yayınları
5 Kitap 233 TL. yerine sadece 111 TL.
Kredi Kartına Taksit İmkanı
TÜRKİSTAN TARİHİ SETİ
1. Türkistan Halklarının Tarihi (W. Barthold-340 Sayfa)
2. Türkistan’ın Kültür Tarihi (W. Barthold-365 Sayfa)
3. Moğolların Türkistan Fethi (Dr.Bilen Yılmaz-292 Sayfa)
4. Timur’un Kafkasya Cihadı (Abdurrahman Kaplan-332 Sayfa)
5. Timur ve Seferleri (Abdurrahman Kaplan-570 Sayfa)
SİPARİŞ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ;
https://lnkd.in/defTk4b… Akademisyen Eğitim Danışmanlık Yayıncılık Hizmetleri A.Ş. ve Astana Yayınları
Gökkuşağı Mahallesi (Cevizlidere Cadde), 1195. Sokak,. No.2/A
Çankaya-Ankara
Tel.+90-312-2300485-87-89 veya +90 0506 353 94 87
E Postalar;astanayayinlari@gmail.com veya astana@astanayayinlari.com
www.astanayayinlari.com
www.astanayayinlari.com

*******

Merhaba Kerim Bey,
Derginin daha fazla okura ulaşması için e-postalarınıza bu yayım bildirimini de ekler misiniz ? Selam ve Saygılarımla. (21 Mart 2021 Pazar-12.52)
Y.Özmen (Şiir Sarnıcı Dergisi Sahibi) İzmir

Şiir Sarnıcı (e-dergi) 8. Sayısı, okurlarıyla buluşuyor. Bilgi sunar ve sayısal teknoloji olanaklarıyla küçük bir serüvendi Şiir Sarnıcı’nın yolculuğu. Sekizinci sayıya ulaştık. Şiir ve yazınla ilgisi olan hemen hemen herkese ulaşabilen bir dergiyiz ve dolaşım hızımız oldukça yüksek. Yapıtlarıyla dergimizi onurlandıran tüm yazar-şair dostlarımıza teşekkür ederiz. İleti trafiği ile blog sayaçlarından anlaşıldığı kadarıyla önemli sayılacak bir okur oranına ulaştığımızı sevinçle görüyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan/ dergi kapağına tıkladığınızda blog sayfasına ulaşabilirsiniz. Dergi, e-postalarınıza birkaç hafta içinde gönderilecek. Ayrıca aşağıda linki verilen gruplara yüklenecek, indirip okuyabilirsiniz, arşivleyebilirsiniz. Dergimiz, herkese açıktır. Sözünüz, görüntünüz varsa ve estetik değer taşıyorsa yayımlanacaktır. Şiir, yazı ve fotoğraf gönderme adresimiz, aşağıdadır.
siirsarnici@gmail.com 

https://siirsarnici-e-dergi.blogspot.com/

 (derginin anasayfası) 

https://www.facebook.com/groups/2718478678431667/files

https://www.facebook.com/groups/1599953170100351/files

Derginin PDF dosyası; blog yayımından birkaç hafta sonra sosyal medya gruplarına yüklenir, e-posta adreslerine gönderilir.

Daha çok okura ulaşmak için, her tür iletişim aracıyla dergiyi paylaşabilirsiniz, teşekkürler, iyi okumalar… 

https://siirsarnici-e-dergi.blogspot.com/2021/03/siir-sarnici-e-dergi-nisan-2021-sayi8.html

*******

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.