ALTIN 457,42
DOLAR 7,6177
EURO 8,9045
BIST 1,1672
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

16.01.2020
304
A+
A-
Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Kerim Özbekler; Gazeteci -Yazar- Şair..

4.CUMBA SANAT PLATFORMU ŞİİR YARIŞMASI’NDA DERECE ALAN ŞİİRLER KİTAPLAŞTIRILACAK.(SON KATILIM TARİHİ.31 MART 2020 SALI)…

Yarışma bu yıl ömrünün önemli bir kısmını, “Suyu” anlatmaya adamış İnşaat Yüksek Mühendisi Naci Özen adına sadece şiir dalında düzenlenmiştir. (Naci Özen Adına Su Gibi Kalemler).

AMAÇ;

Türk şiirine yeni kalemler kazandırmak, şiirin kalitesine katkı sunmak, ülkemiz için değerli bir insanın adını yaşatmak.

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ;

-Ödül, şiir dalında verilecektir.

-Konu, tür ve üslup sınırlaması yoktur.

-Yarışmaya isteyen herkes katılabilir.

-Şiirler daha önce internet ortamı dahil hiçbir ortamda yayınlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.

-Yarışmaya aşağıda isimleri belirtilen jüri, dosya tasnif kurulu ve platformun kurucu yöneticileri katılamazlar. Dosya tasnif aşamasında ve yarışma sonucunda böyle bir durumla karşılaşıldığında ilgili eser yarışmadan ve sıralamadan çıkarılacaktır.

-Eserler en fazla 6 word sayfası uzunluğunda olmalıdır.

-Her yarışmacı sadece bir şiirle yarışmaya katılabilir.

-Şiirler “Times New Roman” yazı karakterinde, 12 punto ve A4 boyutunda yazılacak ve yedişer nüsha olarak kargo-posta yoluyla gönderilecektir.

-Eserin üzerinde veya herhangi bir sayfasında kimlik bilgileri, mahlas veya kimliğini belli edebilecek bir not yer almayacaktır. Bunun yerine eserin ilk sayfasının sağ üst köşesine rumuz yazılacaktır.

-Yarışmaya katılmak isteyen adaylar, kısa özgeçmişleriyle iletişim bilgilerinin (Posta adresi, gsm no, e posta) bulunduğu word sayfasına rumuzlarını da yazacaklar ve bu sayfayı üzerinde sadece rumuzları yazılı küçük bir zarfın içine koyup bu zarfı eserin bulunduğu büyük zarfın içinde postaya vereceklerdir. (Elden ve E Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

-Daha önceki şiir ve öykü yarışmalarımızdan herhangi birinde yarışmaya katılarak şiir dalında ilk üçe girenler bu yarışmaya katılamazlar.

-Eserler yarışmacılara geri verilmeyecek-gönderilmeyecektir.

-Yarışmaya katılan eserleri Cumba Kültür Sanat Platformu aylık olarak çıkardığı Cumba Fanzin’in 2020 yılındaki herhangi bir sayısında yayınlayabilir.

-Yarışmaya gönderilen eserler yarışma tasnif kurulunca ön elemeye tabi tutulacak, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, yarışma dışı bırakılacaktır.

-Eserler jüri üyelerine 01 Nisan 2020 itibariyle gönderilecek ve değerlendirmeler 30 Nisan 2020’de alınacaktır.

-Derece alan eserler, Cumba Kültür Sanat Platformu ve Naci Özen ailesi tarafından kitaplaştırılacaktır.

-Jürinin değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkan sonuçlar 01 Mayıs 2020 tarihinde sosyal paylaşım sitesi sayfalarımızdan duyurulacak ve belirlenecek bir tarihte ödül töreni Naci Özen’in ailesinin, jürinin, Cumba Kültür Sanat Platformu yönetici ve gönüllülerinin katılımı ile gerçekleşecektir.

BAŞVURU ADRESİ;

Cumba Kültür Sanat Platformu

İcadiye Mahallesi, Mağazacı Sokak, No.14/A

Üsküdar-İstanbul

JÜRİ ÜYELERİ;

Fevziye Şimdi (Yazar Şair),

Hatice Nayır (Şair),

Tansel Köseoğlu Mamat (Edebiyat Öğretmeni),

Tuba Kır (Yazar),

Türkan Kebeci (Yazar Şair),

Umut Kutlu (Şair),

Yalçın Soysevinç (Cumba K.S.P. Temsilen Gazeteci).

DOSYA TASNİF KURULU ÜYELERİ;

Asiye Tüzün Koç,

Ayşe Güray Koç,

Deniz A.Tüzün.

Yazar
Yazar
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.