ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Gök Gürültülü

Yüreğime Bahar Geldi Minim / Elif Yavaş

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  

     Yüreğime bahar geldi minim! Coştu da coştu kalbim, çocukça düşlerle sana uzandım çocukluğum… Merhaba çocukluk ve mis kokulu yıllarım, selâm minim! Hoş geldin miniğim!

 

   

Bahar mevsimi doğaya bir incelik, estetik hava sunar. Yeniden doğuşun, gençliğe uyanışın timsalidir ilkbahar. Marttan nisana köprü olup mayıs ayına sımsıkı sarılır. Fidanlar gönlünü doğaya verir, yapraklar mırıldanır bahçelere, düğün yapar kuşlar, duasını şakır bülbül, kovanında petek örer bal arısı. Kış mevsiminin zahmetli yanı baharın ferahlığıyla huzur bulur. Derinden bir ah çekerek ömrünün baharını arar kimimiz. Gençliğinin baharında toprak olur şehit askerimiz.
 
     Aslında bahar, şükretme mevsimidir. Görebilen göz, duyabilen kulak, gönül gözü açık olan insan için huzur sahnesidir. Yeniden doğuşu, dirilişi, yeni kararlar vermeyi, bahar tadında başlangıçlara adım atmayı müjdeler ilkbahar. İbret dolu tablosuyla imanımızı güçlendirme mevsimidir.
 
     Gitme bahar! Bizlere Allah’ın cemâl sıfatını tattır. Sen gidersen kuşlar gider, doğa küser de yok olur güzellikler. Sen gidersen yalnız kalır çocukluk, ömrünün baharını yaşayamaz gençlik. Sen küsersen kaybolur mutluluk, insanlar gözünün dibindeki mutluluğu bulamaz sensiz. Mutluluk demişken… Hazır bir yazıyı, bir alıntıyı paylaşayım sizlerle. Mitolojik bir masal var mutluluğa dair:
 
     “Bir gün tanrılar toplantı hâlindeyken içlerinden biri: ‘İnsanlar mutluluğun değerini bilmiyor, onu öyle bir yere saklayalım ki zor bulabilsinler, belki böylece kıymetini bilirler.’ der. Kimisi okyanusun en dibine, kimisi ormanların derinliğine, kimisi kutuplara, kimi göğün en tenha yerine saklayalım gibi önerilerde bulunur. Bir diğeri de: ‘Akıllarına bakmak gelmez, gelin mutluluğu insanın içine saklayalım.’ der. Ve mantıklı görülüp kabul edilir.”
 
     Mutluluğa bahar geldi minim! Mutluluk gerçekten de insanın içinde ve kalp gözü açık olanların yüreğinde. Mutluluğu ve kendi baharımızı aramak için balta girmemiş ormanlara, çöllere, uzaya, aya yolculuğa çıkmaya hiç gerek yok. Musmutlu gülüşlerini kelebeğin kanatlarına tutuşturup uçuverdi bahar. Gitme bahar… Gözyaşındaki her bir inciyi kundakla da bebeksi tebessümlerini buket yapıp gel. Tabiatın her rengi, toprak ananın kokusu sana muhtaç. Gençliğimizin baharı ruhumuza çiçek kokuları bıraksın ve ilkbahar sevinci misafirimiz olsun.

 

 

Elif Yavaş

    

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.