ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

Virüs Neden Yaşlı Devlet Adamlarını Öldürmüyor? | Robert Pekoz

21.07.2020
1.186
A+
A-
Virüs Neden Yaşlı Devlet Adamlarını Öldürmüyor? | Robert Pekoz

VİRÜS NEDEN YAŞLI DEVLET YÖNETCİLERİNİ VE EMEKLİ BÜROKRASİYİ ÖLDÜRMÜYOR.

NEDEN VİRÜS YAŞLI ZAR-ZOR GEÇİNEN EMEKLİLERİ HEDEF ALIYOR

Atmış ve atmış yaş üstü insanları hedef alan Covit-19, taraflı bir virüs gibi kimi hedef alacağını ve öldüreceğini iyi biliyor.

 21. Yüz yılın “akıllı virüsün” misyonu belli.

Yoksul emeklileri hedef alan bu virüs, bilinçli olarak kurgulanmış. Virüse yüklenen öldürme rolü, dünyanın her yerinde aynı. Şayet virüs bilinçli olarak kronik hastalıkları olanları ve yoksul emekli yaşlıları hedef alıyorsa, herkes bu işin içinde bir sahtekarlığın olduğunu düşünmek zorunda.

Devlete en az yük olanlar, bu yaşlı emekli kesimlerdir. Bu insanlara verilen emekli parası, ancak yaşamlarını kıt-kanat devam ettiriyor. Halbuki emekliliği hak eden insanların ezici bir çoğunluğu, en az 40-45 yıl çalışarak devlete vergilerini ödemişler. Bu emekliler, bütün dünyada ezici çoğunluğu oluşturuyor. Devlet bu insanlara özel bir iyilik yapmıyor.

Virüs insanlık katında bir suçtur ve bu suç devletler tarafından bilinçli işleniyor. Zor durumda yaşayan insanların varlığına bile tahammül edemeyen kapitalist sistem, vahşice insanları öldürmesi kapitalizmin doğasına uygundur. Çünkü kapitalizm bir sistem nitelliğini aldıktan sonra, değişik nedenlerle yüz milyonlarca insanın ölümüne neden olmuştur.

Koronavirsüsü madem yaşlıları, özellikle de emeklileri hedef alıyor, neden devlet yöneticilerini öldürmüyor. Bugünkü devlet yöneticilerinin ezici çoğunluğun yaş ortalamaları atmışın üstünde insanlardan oluşuyor. Bugüne kadar virüsle bir yaşlı devlet yöneticisinin ölmemesi ve bunlara bulaşmaması herkesi düşündürmeli. Kiliselerde, camilerde ve başka dini kurumlarda çalışanların yaş ortalamaları kesinlikle yetmişin üzerinde. Bu görevlilerin payına virüs düşmüyor. Tek-tek görülen ve medyaya düşen vakalarda ölümler olmuyor. Tek tek ölümler olsa bile dikkatleri çektiğim noktayı anlamsız kılmıyor. Nedense virüs taraflı davranıyor ve kimi hedef alacağını biliyor.

Devletten emekli olan bütün bürokratlar, devlete daha büyük yük oluyorlar. Bunların ezici çoğunluğunun konforları yerinde, ekonomik sıkıntıları yok, yüksek maaşla emekli olmuşlar.

Devletten emekli olan milletvekileri, vali, vali yardımcıları, generaller, rütbeli askerler, emniyet müdürleri, komiserler ve devletin diğer kurumlarında yer alan birinci ve ikinci derece yetkililer devletten büyük maaşlarla koruma altına alınmış durumdalar. Şayet devlete yük olmaktan söz edilecekse, öncelikle bu kategorideki yaşlılar akla gelir. Virüs bu insanları hedef almıyor, sadece kimsesiz kıt-kanat geçinen düşük bir maaşla hayatlarını devam ettiren insanları hedef alıyor. Çalışarak 40-45 yıl boyunca devlete vergi veren insanların bugün ölümle yüzleşmesi, insanlık adına utanç verici bir durumdur. Asıl olarak devlet yaşı altmışın üstünde olanların, küçük bir gelirine göz dikmiş durumda. Hayatları boyunca çalışarak zorluklarla boğuşarak yaşayan bu insanlar, devlete yeteri kadar vergi ödeyerek emeklilik statüsünü hak etmişlerdir. Bu noktada yazılacak ve anlatılacak çok şey var. Yazının içinde dikkatleri çektiğim nokta, koronavirüsünün bilinçli hazırlandığı, ve toplumun milyarlara varan emekli kesmimlerin hedef alındağını gösteriyor.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.