ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Versus Art Project Enter Art Fair’da!

Versus Art Project Enter Art Fair’da!

Versus Art Project, İskandinavya’nın tek uluslararası sanat fuarı olan Danimarka / Kopenhag’taki Enter Art Fair’da uluslararası sanat dünyasıyla buluşuyor. Fuar bu sene, 23 farklı ülkeden özenle seçilmiş 78 galeri ile 350’den fazla sanatçıya ev sahipliği yapıyor. 25 Ağustos’ta kapılarını açacak olan Enter Art Fair, 28 Ağustos tarihine dek ziyaret edilebilecek.

İlk senesinden beri fuarın katılımcı galerileri arasında yer alan Versus Art Project, geçtiğimiz üç yıldır Enter Art Fair’a Türkiye’den katılan tek galeri olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sene, temsil ettiği sanatçılardan Ömer Pekin, Çağla Ulusoy, SABO’nun eserlerinden oluşan bir seçki ile fuarda yer alıyor. Üç sanatçının da yeni çalışmalarının ilk defa sergileneceği fuarın bu sene 20.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Ömer Pekin, yapıtlarında geleneksel malzeme anlayışını ve resimsel kompozisyon olgusunu farklı bir boyuta taşımayı amaçlarken, objeyi hem sanatsal işi hem de izleyicisini kapsayan bir kavram olarak sunuyor. Sanatçı, nesnelerin varlık durumunu duyulara hitap eden bir pratik olarak açıklayarak, her nesnenin benzersiz olduğunu ve kendi gerçekliğini duyular aracılığıyla sunduğunu öne sürüyor. Renk ve ışığı, eserlerin özündeki materyal olarak kullanan Pekin’in yeni metal heykelleri fuar kapsamında izleyiciyle buluşuyor.

Nesnelere yaklaşırken sergilediğimiz davranışların arkasındaki niyet ile ilgilendiğini söyleyen Çağla Ulusoy, fuar kapsamında yer alan “Fruit Abundance” adlı resim dizisinde barındırdıkları sembolizmi, mitolojik anlamları ve doğurganlıkla ilişkilerini düşünerek meyvelerin özleriyle vakit geçiriyor. Seriden yeni işleri izleyiciyle buluşturacak olan sanatçının niyeti bizi yavaşlatmak, zaman ve mekân içinde kendi ölçeğimizi düşünmemizi sağlamak, tefekkür ile “ağırlık ve hafiflik” kavramlarını deneyimlemek.

SABO, yağlı boya tuvaller ile üç boyutlu seramik işten oluşan 2022 tarihli “Dancing Shoes” serisinde, birçok farklı döneme ait olan dans akımını eş zamanlı resmediyor. Dansın zamanın karşısındaki dönüşümünü vurgulamasının yanı sıra, seçtiği, hissettiği cinsiyet ve kimlikleri özgürce ifade edebildiği bir alan olarak kapsayıcılığının altını çiziyor. Sanatçı, birbirine zıt ve canlı renkleri kullanarak, figürleri yer yer flulaştırıp, netleyerek farklı fırça teknikleri ile bu baş döndürücü ve kayan zemini tuvallerine yansıtıyor.

Seçkiye dair seçilmiş görseller için tıklayınız. 

 

Detaylı bilgi ve söyleşi talepleri için lütfen iletişime geçiniz:

 

Burcu Dimili

burcudimili@gmail.com

+90 (554) 458 33 13

 

Ziyaret Saatleri:

Salı – Cumartesi: 10:00 – 18:00

 

Adres:

Kuloğlu Mah. Gazeteci Erol Dernek Sok.

No.11/3 Hanif Han Beyoğlu İstanbul

 

İletişim:

+90 (212) 258 14 14

+90 (530) 016 47 18

www.versusartproject.com

info@versusartproject.com

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.