ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 15°C
Sağanak Yağışlı

2020 Tarık Dursun K Ödülü Hikaye Yarışması

08.11.2019
3.709
A+
A-
2020 Tarık Dursun K Ödülü Hikaye Yarışması

Karşıyaka Belediyesi Homeros Edebiyat Ödülleri kapsamında, Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü 2020 düzenleniyor. Yazarın adını yaşatmak amacıyla yapılan yarışmaya yurt genelinden herkes katılabilir. Yarışmanın son başvuru tarihi 28 Şubat 2020.

Ödüller

Birinci: 2.000 TL

İkinci: 1.500 TL

Üçüncü: 1.000 TL

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2020

Sonuçların İlanı/ Ödül Töreni: 29 Mayıs 2020

TARIK DURSUN K. HİKAYE YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

1. Ödül, herkese açıktır. Seçici Kurul üyelerinin birinci derece yakınları ve belediye çalışanları ve onların birinci derece yakınları dışında herkes katılabilir.

2. Her yazar ödüle bir hikâye ile katılabilir.

3. Yarışmaya katılan öykülerin daha önce düzenlenen yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, öykünün tümüyle kendisine ait, özgün ve başka bir yarışmada ödül alınmadığını kabul ve taahhüt eder.

4.Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Yarışmaya katılacak hikâyeler en az 2 A4 sayfası, en fazla 8 A4 sayfası olmalıdır.

6. Yarışmaya katılacak çalışmalar bilgisayarda çift aralıkla yazılmış olmalıdır.

7. Birincilik için 2000 (ikibin) (Tarık Dursun K. Ailesi tarafından verilecektir), ikincilik için 1500 (binbeşyüz), üçüncülük için ise 1000 (bin) Türk lirası ödül verilecektir. Seçici kurul uygun gördüğü takdirde ödülleri bölüştürebilir.

8. Dereceye giren çalışmalar ortak kitap olarak basılacak, bunun karşılığında yazarlara yirmişer kitap verilecektir. Ayrıca telif ödenmeyecektir.

9. Ödüle son başvuru tarihi 28 Şubat 2020 cumartesi günüdür. Ödül, 29 Mayıs 2020 Cuma günü açıklanacak ve aynı gün yapılacak törenle sahiplerine verilecektir.

10. Ödüle katılan çalışmalar iade edilmez.

11. Seçici Kurul Üyeleri: Gönül Çatalcalı, Veysel Çolak, Muzaffer Kale, Ayşem Kalyoncu,  Fergun Özelli, Hüseyin Yurttaş.

Eserlerin Gönderimi

Ödüle katılanlar hikâyelerinin 5 nüshasını, özgeçmişlerini, adreslerini, e mail ve telefonlarını içeren bir yazı ile “Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü” Tarık Dursun K. Hikaye Ödülü Bahriye Üçok Bulvarı No:5 35600 Karşıyaka – İZMİR adresine APS, kargo, taahhütlü posta ile göndermeleri ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İletişim Bilgileri:

Bilgi Danışma:  Sezin Erdem  0232 399 40 86 (Hafta içi 08.00 – 17.00)

TARIK DURSUN K. , ‘YABANIN ADAMLARI’ HİKAYESİNDEN ALINTIYI OKUYUN, FİKİR EDİNİN.

VI. Deveden Büyüğü Sabaha karşı, daha gün ışımadan köyün içinde bir makine gürültüsü oldu, kamyonlardan biri sarsıla sarsıla köyden ayrıldı. Gürültüye odadan iki kişi fırladı. Ortalık karanlıktı, alacaya kesmemişti. Şişmanının elindeki çıradan, gölgesi, duvara vurmuş titriyordu. “Şakir Bey gitti mi?” diye yanındakine sordu. “Herhalde gitti” dedi yanında duranı. “Nasıl gider be? Daha aşağı köylere gidip mahsul alacaktık sabahleyin…” Alana doğru yürüdüler. Gerçekten de kamyonlardan biri gitmişti. Geride kalanı, tek, boynu büyük yatıyordu. Kamyonu dolandılar. “Hikmet Bey, Hikmet Bey!” Şişman koşturdu, tıksoluk: “N’oldu, ne var?” Şoför, sol arka lastiğin yanına çömelmiş, el fenerini de tutmuş… “Ya’u..” dedi. “Bu deyyuslar, lastikleri de paramparça etmişler, öyle gitmişler…” Bir fışıltı boşalıp duruyordu. “N’apacağız?” “Bilmem!” Derken evlerden evlere horoz çılkınmaları başladı. En uzun öteni, Şerfali’nin baharda gorklattığı genç, akçıl ibikli horozuydu.

Kaynak: https://edebiyatyarismalari.com/

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.