ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

KYD’den IV Kadın Öyküleri Projesi

12.01.2020
1.090
A+
A-
KYD’den IV Kadın Öyküleri Projesi

Etkinlik başlangıç: 2019-10-17 17:52:00

Bitiş: 2020-02-01 17:00:00

Yer: Kadın Yazarlar Derneği // İzmir

Kadınların erkek egemen toplumun belirlediği yaşamlara mahkûm edilerek, sessizleştirildiğinin altını çizen Kadın Yazarlar Derneği’nin IV. Kadın Öyküleri Projesi’nin teması “konuş(a)ma-dıklarımız”.

Eril dili kırmak ve yazmak özgürleştirir diyerek kadınları yazmaya teşvik etmek amacıyla, bugüne kadar; Tanıklıklarla 12 Eylül-Kadınlar Anlatıyor, Yazİzmir-Kadınlar Edebiyatla Buluşuyor, kitap projelerinin ardından, Söz Kesmek /Kına Yakmak/ Nikâh Kıymak, Konan Göçen Kadınlar /Göç Öyküleri ve Yüzleşme Öyküleri seçkilerini hazırlayan Kadın Yazarlar Derneği bu kez, “Konuşamadıklarımızı, yaşayamadıklarımızı, tabularımızı, dilimizin ucuna kadar gelip de söylemediklerimizi mektuplara dökmeye var mısınız?” diye soruyor kadınlara.

KATILIM ŞARTLARI:
* Proje kadınlara açıktır, teması “Konuş(a)ma-dıklarımız”dır ve gönderilecek metinler MEKTUP şeklinde öyküleştirilmelidir.
* Her yazar 1 (Bir) öykü ile projeye katılabilir.
* Kin, nefret, ötekileştirme içeren ve katılma şartlarına uymayan metinler değerlendirme dışı kalacaktır.
* Öyküler en fazla 4 (Dört) A4 sayfası uzunluğunda, Word belgesi olarak, Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, 1,5 satır aralığında ve normal kenar boşlukları ile (Her yön 2,5 cm.) yazılmalıdır.
* Yazar öykü ile birlikte (10 punto, Times New Roman karakteri ile 6 satırı geçmemek üzere) özgeçmişini ve iletişim bilgilerini (Tel No ve e-mail adresi) göndermelidir.
* Öyküler yalnızca “kydkadinoyku@gmail.com” adresine gönderilmelidir.
*Öykülerin son gönderilme tarihi 1 Şubat 2020’dir.
Proje İletişim: 537 313 62 11
DEĞERLENDİRME KURULU:
Semiramis Yağcıoğlu, Sevgi Çifter, Figen Uyguner, Müzeyyen Güler, Deniz Uluköse Ceylan

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.