ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitapları | Değerlendirme: Gazeteci Özkan Saçkan

Günün Kitapları | Değerlendirme: Gazeteci Özkan Saçkan

1 MAYIS TARİHLİ GÜNÜN KİTAPLARI

 Kitapçıların raflarında yer alan 6 kitabı sizler için yorumladım.

 //ZİHNİMİN ŞİFRELERİ: Ödevlerinizi, projelerinizi kısa zamanda hazırlayabilirsiniz.  Ailenizle, arkadaşlarınızla daha uzun süre bir arada olabilirsiniz. Oyuna, spora zaman kalabilir. En önemlisi de daha az çalışıp kolay öğrenebilir ve yüksek notlar alabilirsiniz. Zihin haritalarıyla hepsi mümkün! Zihin haritalarınızı çizmenin şifreleri!

 //EN UZUN GECE: Kitap, şu an bulunduğunuz noktaya gelene kadar sizi bu zorlu yolculukta destekleyen herkesin uzun gecesini, gözyaşını, acısını, dayanışmasını ve sevgisini anlatıyor.

//GECE DİYE BİR ŞEY YOKTUR!: Bayan Güneş’e eşlik ederken belki siz onu Bay Gece’nin varlığına ikna edebilirsiniz. Bakalım gündüzleri Bay Gece’nin nerelerde saklandığını bulabilecek misiniz?

 //KÜÇÜK TİLKİLİ KADIN: Kitap, büyükşehirlerde hissettiğimiz görünmezliğin ve nihayet dünyadaki yerini geri kazanan bir kadının tüy hafifliğinde bir dokunuşla yazılmış hikâyesi, küçük bir mücevher.

//GİRİŞİMCİ KAFASIYLA DÜŞÜN: Yapay zeka ve insan zekasının muhteşem uyumunu keşfedin ve girişimcilikte yeni ufuklara doğru yelken açın. ‘Girişimci Kafasıyla Düşün’, başarılı bir girişimci olma yolunda attığınız her adımda size ilham ve rehberlik edecek bir kaynak.

 //MAHFAZA: Yazar, bir labirent gibi ördüğü ilk romanında, İstanbul’un gizemli mekânlarında soluk kesen bir maceraya davet ediyor okuru.


İşte o kitaplar;

 //Zihin haritalarınızı çizmenin şifreleri!

ARZU Savaş’tan ZİHNİMİN ŞİFRELERİ. Ders çalışmayı hiç olmadığı kadar renkli ve eğlenceli hâle getirecek benzersiz bir öykü! Bitmek bilmeyen ödevler, sınavlar, projeler; yetişmeye çalıştığınız kurslar, etkinlikler… Siz de bazen yoruluyorsunuz hatta bıkıp ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz değil mi? Oyuna, spora, ailenize, arkadaşlarınıza, kendinize daha fazla zaman ayırmak istiyorsunuz ama olmuyor mu? Daha az ders çalışıp daha yüksek not almak istemez misiniz? Yazar, öğrenciler, öğretmenler, anneler, babalar ve ihtiyacı olan herkes için zihin haritalarının rehberliğinde, gerçek bir öyküyle karşınızda! 48 SAYFA.
(ALTIN KİTAPLAR)

 

 


//Kendin olarak yaşamanın acısı ve korkusu

LULLY’den EN UZUN GECE. Birlikte geçirdiğimiz sayısız uzun gecenin ardından biz olarak adlandırılmamız doğaldı. Dünyada son kalan beyaz kaya gergedanı, terk edilmiş bir yumurtadan çıkan bir penguen. O zamanlar bunun gerçek bir mucize olduğunu fark etmemiştik. Baştan aşağı her şeyimiz farklıydı ancak bizim için tek önemli olan birbirimizden başka hiçbir şeyimizin olmadığıydı. Bu eser, kendin olarak yaşamanın acısını, korkusunu ve sevincini basit ama vurucu bir şekilde işliyor.144 SAYFA.
(ATHİCA YAYINLARI)

 

 

 


//Gece diye bir şey yoktur!

NURİ Kurucu’dan GECE DİYE BİR ŞEY YOKTUR! Bayan Güneş, dünyanın dört bir yanını ışığa boğarken bir şeyden o kadar emin ki: “Gece diye bir şey yoktur!” Çocuklar yazarın kalemiyle Bayan Güneş ile gündüzleri saklanan Bay Gece’nin eğlenceli hikâyesini ve Burcu Karacalar’ınsıcak desenlerini çok sevecekler. 36 SAYFA.
(BİLGİ YAYINEVİ)

 

 

 

 


//Görünmezliğin bir dokunuşla yazılmış hikâyesi

VİOLETTE Leduc’tan KÜÇÜK TİLKİLİ KADIN. Paris’te, çatı katında küçücük bir dairede yoksulluğun sınırlarında yaşayan ve yine de hayatta kalmaya çalışan yaşlı bir kadın her sabah metronun gürültüsünü dinleyerek kahve çekirdeklerini sayıyor. Sırf diğer insanların sıcaklığını hissetmek için son parasıyla kalabalık metro vagonlarına biniyor, yiyecek bulmak için çöp kutularını karıştırıyor. Derken günün birinde küçük bir tilki kürkü buluyor, diğer bir deyişle kurtuluşunun anahtarını, yalnızlığını kendi uydurduğu eğlenceli bir dünyaya dönüştüren arkadaşını….80 SAYFA.
(CAN YAYINLARI)

 

 


//Yapay zeka ve insan zekasının muhteşem uyumu

KAAN Gülten’den GİRİŞİMCİ KAFASIYLA DÜŞÜN. Yapay zekanın gücüyle yeniden yorumlanan yazarın değerli bilgi birikimi, bu kitapta hayat buluyor. Kitap, iş dünyasındaki zorlukları aşmanın yollarını, pazarlama stratejilerini ve sektörel yenilikleri anlamak için pratik ve ilham verici öneriler içeriyor. Bu kitap, sadece bir okuma deneyimi değil, aynı zamanda girişimcilik yolculuğunuzda size eşlik edecek bir mentor.288 SAYFA.
(CERES YAYINLARI)

 

 

 

 


//İstanbul’un gizemli mekânlarında soluk kesen macera

ASLI Sertdemir’den MAHFAZA. Yusuf da diğerleri gibi sessizce kendine bir yer bakınıp en yakın koltuğa yerleşti… Aydın, Ayla, Celil ve Zeki şaşkınlıkla karşılarında duran bu iki gizemli adamı izliyorlardı. Haşmet nihayet konuşmaya başladı: “Biliyorum, çok sorunuz var” dedi sakin bir sesle ve devam etti. “Hiç eveleyip gevelemeden konuya gireceğim. Yıllardır Arkan’la beraber üstlendiğimiz gizli bir görevimiz var. Bu görevi derin devlet de biliyor ve destekliyor. İstanbul’un yeraltı şehrinde saklanan altınları korumakla görevliyiz. Herkesin şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa fısıldadığı altınlar gerçekten var. Ve bu hazine, kitapçının altındaki gizli bir tünel odasında… Altınlar; geçitler, labirentler, tılsımlar, büyüler ve cinler tarafından korunuyor. Yakın bir gelecekte çıkacak dünya savaşı ve kıtlık döneminde bu altınlar Türkiye’nin kaderini değiştirmek için kullanılacak.”168 SAYFA.
(ÇINAR YAYINLARI)

 

//

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.