ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitabı | Yarım Kalmış Hayatlar | Hüdaverdi Doğanlı

Günün Kitabı | Yarım Kalmış Hayatlar | Hüdaverdi Doğanlı

Fotoğrafı yazılmış anların bir albümüdür.

Yaşamınızda ve çevrenizdeki yarım kalmış hayatları tamamlamak için kendinizdeki var olan enerjiyi fark ederek harekete geçireceksiniz. Yarım Kalmış Hayatları birleştirip bütüne ulaştıktan sonra, daha güçlü ve özgür hissedeceksiniz.

Yarım Kalmış Hayatlar, içinde her şeyin bulunduğu aşure aşı gibidir; lezzetli ve besleyici. Aşure Nuh Tufanının sıkıntılı günlerinin bitiminde, gemi ambarında var olan yiyeceklerin birleşimi ile yapılmış, yeni bir hayata başlangıç olmuş güçlü bir iksirdir aynı zamanda. Yarım Kalmış Hayatlar da dünyayı kasıp kavuran pandemi döneminde yazılmış, dağarcık ambarındaki malzemelerden oluşturulmuş, yeni normallerin oluşturulduğu gelecek döneme ışık tutacak bir çalışmadır.

Kitap yazın hayatımdaki ilk eserim olup, sizlerin okuyarak destek vereceğiniz sürecin sonunda oluşacak kaynakları, farklı alanlardaki eserlerime yapacağım yatırımlarla karşınızda olmaya devam edeceğim.

Bu kitabı mutlaka okuyun ve okutun.

Kitap tanıtım bülteni…

Yarım Kalmış Hayatlar; kişilerin, kurumların ve sistemlerin yarım kalmış süreçleridir. Bu süreçler bir taraftan Atatürk Türkiye’si ile yazarın babası Yetim Arif’in aynı tarihteki doğumuyla başlayan eş zamanlı büyüme ve gelişim yolculuğu, diğer taraftan yazarın kendi doğumuyla başlayıp Köy Enstitüsü mezunu Muzaffer öğretmen ile kesişen yolculuğun halkalarından oluşmaktadır.

Bu halkalarda yaşanmışlıklar, gözlemler, duyumlar ve tespitlere dayalı eğitim, sağlık, çevre sorunlarıyla insan ilişkileri anlatılmakta. İnsan ilişkilerinde özellikle aile içi şiddet ve parçalanmış aile sendromu, sebep-sonuç ilişkileri içerisinde ele alınmaktadır.

Atatürk devrimlerinin en önemlilerinden sayılan eğitim ve sanayi devrimleri, köy enstitüsü ve devamında öğretmen okulları üzerinden yaşanmışlıklar ile anlatılırken, sanayi devrimi Sümerbank ve diğer kurumlar üzerinden yaşanmışlıklarla anlatılmaktadır.

Anlatımlarda bazen tarihin derinliklerindeki bir öykünün günümüze el sallamasının betimlemesiyle tebessüm ederken, bazen de katı bir sebep sonuç sorgulamasının acımasız yüzleşmesi ile karşılaşacaksınız.

Kitap ne bir anı kitabı, ne de bir öykü ya da romandır. Herkesin içinde kendinden bir şey bulacağı aşure çeşitliliğinde konulardan oluşmuş keyifle okunup düşündürecek özgün nitelikte bir bilgilendirme belgesidir.


Hüdaverdi Doğanlı Kimdir?

1960 senesinde Denizli ili Kale ilçesi Doğan köyünde doğmuş, ilkokulu aynı köyde bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Nazilli’de tamamlamış; öğretmen olma hayali ile girmiş olduğu Nazilli öğretmen okulu girdikleri yıl liseye dönüşerek mağduriyetlerine sebep olmuştur. Öğretmen müfredatı disiplininde tamamladığı lise öğrenimine müteakip Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Lisans eğitimi görerek Ziraat Mühendisi olmuştur.

Askerliğini Topçu Teğmen olarak tamamladıktan sonra burslu okuduğu Tarım Bakanlığı’ndaki ilk görevine mühendis olarak Kütahya Teknik Ziraat Müdürlüğünde başlamıştır. Göreve başlar başlamaz Öğretmen okulunda yetişmenin getirdiği “sorumluluk alma” özelliğiyle çok önemli görevler alarak başarılı olmuştur. Evli ve iki çocuk babası olarak da ebeveyn sorumluluklarını yerine getirmiştir.

Mühendis olarak çalıştığı yıllarda aldığı eğitim ve köy çocuğu olmanın da avantajlarıyla sektör ile çok iyi bir iletişim içinde olmuş, bildiklerini öğreterek bilmediklerini öğrenerek kendini geliştirmiştir. Çok farklı alanlardaki faaliyetleri ile yetişkinler eğitiminde donanımlı birisi haline gelmiş; meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinde de hizmetlerde bulunmuştur.

Kısa süre sonra sahip olduğu özellikler sebebiyle farklı siyasi iktidarlar dönmelerinde çeşitli idari görevlerde bulunmuş, yapmış olduğu idari ve teknik görevlerde üstün performanslar göstererek amirlerinin takdirini kazanmıştır. Daha sonra ailevi sebeplerden idari görevdeki kadrosunu bırakarak teknik kadroya dönmek zorunda kalmış ve Bursa’ya mühendis olarak atanmıştır. Yaşadığı hayal kırıklıkları ve büyük kayıplarından sonra sağlığı bozularak kısıtlı yıllar geçirmiştir.

Kısa süre önce yayınlanan Yarım Kalmış Hayatlar adlı ilk kitabından sonra ikinci kitabı olan 12 Eylül’de Öğrenciydim adlı kitabıyla okuyucularıyla buluşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

E-posta: hudoganli@gmail.com

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.