ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Günün Kitabı | Organize Toplum | Ali Rıza Malkoç

Günün Kitabı | Organize Toplum | Ali Rıza Malkoç

Donanımlı Birey ,Verimli Yaşam, Güvenli Dünya..

Kitap Tanıtım Bülteni

                Siz iyi niyetli düşünseniz de birisi gelir, hayallerinizi suya düşürür. Siz insanî bir zincir oluşturursunuz ama bir başkasının kıskançlığı, husumeti, beceriksizliği gelir bir halkasını koparır. Siz kurallara uyarsınız fakat trafikte kural tanımaz bir sürücü, gelir size çarpar.

                Bundan dolayıdır ki, ancak tüm atmosferimizi temiz bir hava sardığında, ciğerlerimize doldurduğumuz havanın temiz olduğundan emin olabiliriz. Tüm gönüller, beyinler; faydalı işlerde yarıştığında, en azından oyunbozan olmadığında, çabalarımızın olumlu bir toplumsal karşılığı olacaktır.

                Tüm bu olumsuzluklar ve çekincelerden dolayı, yerel ve global ölçekte; yönetim faktörüne, sistematik ve bütüncül yaklaştım. Ailelerin iç yönetim ve yönlendirme tercihini ise aile bireylerinin özel tercihine bıraktım. Yine de ihtiyaç duyarlarsa, diğer kitaplarımda, birey ve ailelere yönelik sosyal önerilerime bakabilirler.

                Evinin kapısından dışarı adımını atan; yönetim, sistem ve kuralların bir parçası olmak zorundadır. Tersini düşündüğümüzde, apartman, işhanı, mahalle, işyerimiz, ilçemiz, ülkemiz ve dünyamız; her an bir sürpriz çekişme, çatışma ve uyuşmazlıkla karşılaşacak demektir.

                Buradan hareketle apartman yönetim tüzüğü, semt yönetimi, yerel yönetimler, ülke yönetimi ve hep birlikte şenlendirdiğimiz dünyanın adil yönetimi için, yazılı kurallar geliştirdim, gerekçelendirdim. İçerisinde iletişim, motivasyon, bireysellik, şeffaflık, sinerji, empati, şeffaflık ve coşkuyu barındıran yönetişim faktörünü ön plana çıkarmaya çalıştım.

Okuyup, uygulayıp, geliştirip, daha verimli hale getirerek miras bırakmak, hepimizin görev ve sorumluluk alanına girmektedir.

                Daha yaşadığı apartmanın; bütçesini, güvenliğini, temizliğini, düzenini, emlak değerini artırmaktan aciz birey ve yönetimlerin; daha iyi bir ülke yönetimi istemeye/özlemeye hakları olabilir mi? Bu talepte bir haklılık payı olabilir mi? Bu bir acizlik, hazırcılık, haksızlık, tembellik ve beceriksizliğin kamuflaj çabası olmaz mı?

                Öneri, öngörü ve önermelerimle, yaşamı daha da anlamlı kılmaya çalıştım. Evreni daha iyi tanımaya, değiştirmeye, insanileştirmeye, geliştirmeye çaba gösterdim. Sorunlu yöntemlere, yönetim tercihlerine, çekişmelere, çelişmelere, adaletsizliklere, haksızlıklara,
yeni alternatifler üretmeye çalıştım.

                Değişime direnenler, ilgisiz kalanlar, halinden memnun olanlar, yeni arayışları gereksiz ve riskli görenler, elbette bu girişimi kabullenemeyeceklerdir. Bize düşen, insanlığımızın hakkını vermek ve yerküreyi daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu kitap ile yönetim erkine kabul edilebilir bir norm geliştirmek amaçlanmıştır. Yönetim bilinci, kültürü ve felsefesine katkı sağlamak için yola çıkılmıştır. Organize bir toplumun yapılanmasında, kooperatifçiliğin de olmasını önemsiyorum. Fakat ticari bir girişim olduğundan bu kitaba dahil etmedim.

Coronavirüs küresel belası, tüm dünyadan haberiz, ilgisiz, bağımsız ve izole yaşamanın ne kadar zor ve imkânsız olduğunu bizlere göstermiştir. Gözle görünemeyen bir minik canlı, tüm dünyayı esir alıp, evine hapsedebilmiştir. Tekrarının yaşanmaması için, tüm evreni ve doğal yaşamı korumak, dayanışma içinde yaşamak, tahripkâr emellerden uzak durmak gerektiğini hatırlatmıştır.

                İnsan ailesinin sorumlu bir ferdi olduğumuzu kabullenebilirsek; dünyanın herhangi bir yerinde insanlığın ortak mirasına, bilime, felsefeye, barışa kazandırılan her değerden mutluluk, coşku ve onur duyabiliriz.

                Buyurunuz, değişim başlıyor!…

İlk adım olarak önce niyet ve zihinsel şablonları değiştirmekle adım atmamız gerekiyor.
Öneri bizden, değerlendirmek sizden.

YAYIN DAĞITICI, KİTAPÇI VE KİTAP ONLINE SATIŞ WEB SİTELERİNE-

Ali Rıza MALKOÇ

Kitap Adı          :  Organize Toplum Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya

Alt Başlık          : “Sosyolojik, hukuki, felsefi ve Sistematik Yaklaşım”

Yazarı                :  Ali Rıza MALKOÇ

Yayıncı              : KİTAP YURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK  (KDY)

Barkod No       : 9786257892148

ISBN                  : 978-625-78921-4-8

Basıldığı Tarih:  06 Mayıs 2020

Baskı Sayısı     : 1. Baskı İstanbul

Dil                     : Türkçe

Sayfa Sayısı    : 173 Sayfa

Cilt Tipi           : Karton kapak

Kağıt Cinsi      : Kitap Kağıdı

Boyut              : 13 x 19.5 cm

Etiket Fiyatı   : 17TL

Kitap İçerik    : Hukuk/ Sosyoloji/Yönetim/Sivil Toplum

Yayıncı Linki :

https://www.kitapyurdu.com/kitap/organize-toplum-amp-donanimli-birey-verimli-yasam-guvenli-dunya-/540681.html&manufacturer_id=46672

Kapak Görseli:   https://hizliresim.com/fnlK09

Yazar İle İletişim

Ali Rıza Malkoç

www.arm.web.tr

alirizamalkoc@gmail.com

whatsapp: 0553 243 18 30

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.