ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Grup Sergisi: 27 Temmuz – 21 Ağustos 2022 | Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------

“Aynı Göğün Altında, Aynı Denizin Etrafında.”

Basın Bülteni

İstanbul Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Yunanistan’dan ve Türkiye’den sanatçıların eserlerinin sergilendiği  “Aynı Göğün Altında, Aynı Denizin Etrafında” başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor. 27 Temmuz 2022 tarihinde açılacak olan sergi 21 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilir.

İstanbul Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Yunanistan’dan ve Türkiye’den sanatçıların eserlerininsergileneceği “Aynı Göğün Altında, Aynı Denizin Etrafında” başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor. 27 Temmuz 2022 tarihinde açılacak olan sergi 21 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilir.

Selanik ve Kuzey Yunanistan’da yaşayan sanatçılardan oluşan FireArt Sanat Kolektifi ile Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin işbirliği ile gerçekleşecek sergiye katılan sanatçılar ortak bir eylem ve duygudaşlık ile mevcut sömürü düzenine karşı mücadele etmek, barış içinde yaşanacak bir geleceği inşa etmek üzere bir araya gelerek eserlerini bu amaç doğrultusunda üretiyorlar. 25 sanatçınınyer alacağı sergi aynı zamanda iki halkın sanat aracılığı ile dayanışmasını da vurgulamaktadır.

NHKM’de ilk ayağı yapılacak olan sergi, ardından Almanya ve Yunanistan’da devam edecek.

Ortak sergimize tüm dostlarımızı davet ediyoruz.

Eserleriyle destek veren sanatçılar:

 

AnastasiaKaltsi DespinaShekineNainti NassosChalkidis YiannisProios
AndriannaKoumentakou Ebru Yusuf NefeliKyriakou
ArchontiaPapageorgiou EfpraxiaBantazou NikosGalazoudis
B +6 Dans Grubu EvgeniosGalkin Ömer Koçağ
Canol Kocagöz Fotokolekt Safiye Başar
CharaAmiridou GiorgosKitsoukis Seda Boy
CharalambosToumbekis Levent Karaoğlu YiannisProlos
ChrissaKofina MarkosTraitorakis NikosGalazoudis

NHKM adına, Merve Tokmakçıoğlu

İletişim:  nhkm@nhkm.org.tr

0216 414 22 39


PressRelease

“Under theSameSky, AroundtheSameSea”

Group Art Exhibition

July 27 – August 21, 2022

Istanbul NâzımHikmet Cultural Center is hosting the group exhibition titled “Under the Same Sky, Around the Same Sea” where the works of artists from Greece and Turkey will be exhibited. The exhibition, which will open on July 27, 2022, can be visited until August 21.

The exhibition will be held in collaboration with the FireArt Art Collective, which consists of artists living in Thessaloniki and Northern Greece, and NâzımHikmet Cultural Center. The artists participating in the exhibition come together to fight against the existing order of exploitation and build a future to live in peace, through a common action and emotion, and produce their works in line with this purpose.

The exhibition, which will feature 25 artists, also emphasizes the solidarity of the two peoples through art.

The exhibition, whose first leg will be held in Istanbul, will then continue in Thessaloniki and Munich.

Weinviteallourfriendstotheopening ofourjointexhibition.

Artistsfeatured in theexhibition:

 

AnastasiaKaltsi DespinaShekineNainti NassosChalkidis YiannisProios
AndriannaKoumentakou Ebru Yusuf NefeliKyriakou
ArchontiaPapageorgiou EfpraxiaBantazou NikosGalazoudis
B +6 DanceCompany EvgeniosGalkin Ömer Koçağ
Canol Kocagöz Fotokolekt Safiye Başar
CharaAmiridou GiorgosKitsoukis Seda Boy
CharalambosToumbekis Levent Karaoğlu YiannisProlos
ChrissaKofina MarkosTraitorakis NikosGalazoudis

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.