ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

27.02.2022
487
A+
A-
Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

ŞAİR VE YAZAR ŞERİFE APAYDIN İZMİR’İN ÖDEMİŞ İLÇESİ’NDE OKUYUCULARI İÇİN KİTAP İMZALAYACAK… 21 Şubat 2022-02 Mart 2022 tarihleri arasında, İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde;Ödemiş Belediyesi Düğün Salonu ve Kongre Merkezi (125.Yıl Kültürpark Karşısı) Ödemiş-İzmir adresinde, ”Ödemiş Kitap Günleri” adı altında bir fuar düzenlenmiştir. Şair ve Yazar Şerife Apaydın 26 Şubat 2022 Cumartesi günü, saat.12.00-17.00 arasında ”Sokağın Rengi” ve ”Fotoğraftan Söz Düştü” isimli kitaplarını bu fuarda okuyucuları için imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

***

ŞAİR ALİ TALAŞ İLE YAZAR AYHAN GÜLTAŞ FETHİYE’DE OKUYUCULARI İLE SÖYLEŞİ DE BULUNACAK VE KİTAP İMZALAYACAKLAR…

26 Şubat 2022 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Fetav-Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Caddesi, No.75 Fethiye-Muğla adresinde, Şair Ali Talaş ile Araştırmacı Yazar Ayhan Gültaş okuyucuları ile söyleşi de bulunacaklar ve kitap imza günü nedeni ile kitaplarını imzalayacaklardır.

****

DENİZLİ’DE DEVE GÜREŞİ YAPILACAK, GELENLER GÜREŞLERİ ÜCRETSİZ OLARAK İZLEYECEK…

27 Şubat 2022 Pazar günü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Sporlar Kompleksi Albayrak Meydanı Altı-Denizli adresinde, deve güreşleri yapılacaktır. Deve güreşine meraklı olanlara önemle duyurulur, giriş ücreti yoktur. Osman Zolan (Büyük Şehir Belediye Başkanı) Denizli

***

YAŞAR KEMAL DOĞDUĞU KÖY’DE ANILACAK…

Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Başkanı Mustafa Bardak ile Yaşar Kemal Çukurova Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Derneği (YAŞAD) Başkanı Mehmet Özer ve diğer yöneticiler tarafından Edebiyatçı Yaşar Kemal 27 Şubat 2022 Pazar günü, saat.13.00’de dünyaya geldiği Osmaniye’nin Hemite-Gökçedam Köyü Yaşar Kemal Parkı İçinde ki Yaşar Kemal Kültür Evi önünde ölümünün 7.yılında anılacak. Anma Proğramı sırasında Yaşar Kemal’in hayatı ve eserlerinden söz edilecek, köyde halen hayatta ise arkadaşlarının anıları dinlenecek, ozanların bağlamaları eşliğinde şairler şiirlerini seslendirecekler. Proğram sonunda, İnce Memet anıtına karanfiller bırakılacak ve iştirak edenlerle toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek etkinlik sona erecek.

***

ANTALYA KEPEZ’DE KİTAP FUARI AÇILACAK…

04-13 Mart 2022 tarihlerinde, Antalya’ Kepez’de ”Kepez Kitap Fuarı” yapılacak.

***

2022 ALTIN KALEMLER ŞİİR YARIŞMASI YEMEKLİ ÖDÜL TÖRENİ 26 MART 2022 CUMARTESİ GÜNÜ GEMLİK’TE YAPILACAK…

Gemlik Haber Gazetesi’nin manevi destekleriyle yurt içi ve yurt dışında olmak üzere 2022 yılı İlkbahar Altın Kalemler Plaket Ödüllü şiir yarışması sonuçlanmış olup, ödül töreni 26 Mart 2022 Cumartesi günü, saat.13.00-18.00 arasında Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde yapılacak. Törene iştirak etmek isteyenler, kendileri veya getirmek istedikleri kişi başına 70.00 lira ödeyecekler. Bunun için Komite Başkanı Hasan Azkıran’a ulaşarak, rezervasyon yapılması gerekmektedir. Telefon numarası, şu şekildedir. 0-536-3163762..

ŞİİR SUNUMU;

Her katılan şair, ödülünü alırken yarışmaya göndermiş olduğu şiirlerini de ödül töreninde okuyacak olup. Hazırlıklı gelmesi istenmektedir,

ÖDÜL TÖRENİ’NİN YAPILACAĞI ADRES;

Çiftlik Kasap Izgara Salonu

Eşref Dinçer Mahallesi, Dereler Sokak, No.9/A Gemlik-Bursa

 

Nihat İlikcioğlu

 

2022 Altın Kalemler Plaket Ödüllü Şiir Yarışması Jüri Başkanı

Tel.0-532-7644448

 

ÖDÜL TÖRENİNDE KENDİSİNE PLAKET TAKDİM EDİLECEK OLAN ŞAİRLER;

Ayşe Nur Akın-Ersin Aydın-Dişyana Muratjanowa-Betül Fırat-Sabahattin Karakuş-Kadir Tozlu-Zatınur Canbaz-Şerife Güzel-Figen Sezen-Yücel Kurucu-Zübeyde Yalçınkaya-Selma Kartalmış-İbrahim Kaplan-Gülay Pelit-Nuriz Gökmenoğlu-Yılmaz Gümüş-Meral Otan-Beyan Güzel-Serhat Peker-Zafer Baysal-Nurcan Tüyel-Zaide Vapur-Serpil Bilgin-Necati Mehmet Kansu-Binnaz Özbalta-Ahmet Yılmaz-Rıdvan Yıldız-Pınar Çalış-Metin Özdoğan-Nuray Deniz-Faruk Şahin-Günver Korkmaz-Mehmet Şençelkik-Aydın Kılıçaslan-Özge Can-Aysun Sertdemir-Nezaket Körpe-Mevlüt Işıldak-Hanife Ilıkçı-Hanife Duman.

****

 

KEŞMEKEŞ DERGİSİ YÖNETİCİLERİ ÖYKÜ SEÇKİSİ HAZIRLIYOR…

“Çemberin Dışındakiler”

Keşmekeş dergisi olarak, bu dünyada dili-dini-rengi-ırkı-engeli-cinsiyeti-mezhebi-yönelimi ve ülkesinde öteki olduğu için yeryüzünde sığınacak bir yer arayan ayrımcılığa maruz kalarak çemberin dışına itilen insanların öykülerini arıyoruz.

Öykünüzü ;

Times New Roman 12 punto 1,5 harf aralığında, iki yana yaslanmış bir şekilde word dosyasında gönderiniz.

Mailin konu kısmına, ” Öykü Seçkisi/Ad ve Soyad” yazınız.

Dosyanızın adını, “Öykü adı ve Ad Soyad” olarak düzenleyiniz.

Öykülerinizi en geç, 1 Mayıs 2022 tarihine kadar

kesmekesdergisi@gmail.com

adresine gönderebilirsiniz

Eserin tüm hukuki ve yasal sorumluluğu, yazarın kendisine aittir.

 

****

Arkadaşlarım arasına hoş geldiniz, Saygın Kerim ÖZBEKLER.

Sizin adınızı, Bodrum’da oturan Yazar Halis AÇACAK dostum verdi.Ben, Denizli’de yaşıyorum.Çevremizdeki KİTAP FUARLARINDAN, sizin bilginizin olduğunu söyledi.Benim, dört kitabım var. Kendim bastırdım, basımevine borcum var. Kitap, satmam gerek. Bu konuda desteğiniz, öneriniz olabilir mi?Kitap satmanın, ülkemizde en zor şey olduğunun bilincindeyim.Emekli Öğretmenim.(20 Şubat 2022 Pazar)

Nurettin Şenol (Emekli Öğretmen ve Yazar) Denizli

0-535-8969638

***

YAZMIŞ OLDUĞUM KİTAPLARIN KISA TANITIMLARI…

***

SÜZGEÇTE KALANLAR;

Bu betikte (Kitapta), yaşam süzgecinden geride kalan. İz bırakan, yaşadığım. Tanık olduğum, gözlemlediğim olayların özgün öykülerini bulacaksınız.

***

TÜRKÇE YAZIM KURALLARI;

Herkes bilir ki, dilimizi doğru yazmak en önemli ulusal görevlerimizden biridir.

Dilimizin bozulmasına bilerek ya da bilmeden neden olmak, özen göstermemek. Başka dillerin sözcüklerini kullanmayı sürdürmek yurtseverlikle-ulusseverlikle-ulusal bilinçle bağdaşmaz.

***

KİTAP TANITIMI-4;

Dükkândan Dünyaya, GÖNLÜMÜZCE.

Bu betik (Kitap), Gazeteci-Yazar Recai OKTAN’ın kurup yönettiği YAZI DÜKKÂNI yazın-sanat birliğinin ortak/imece yapıtıdır.

Yüz yirmiden fazla yazarın, Yazı Dükkânımızda biriken yazılarının içinden seçilmiştir. Bu betikte, 52 yazarın öykü-deneme-şiir ağırlıklı olmak üzere derlemeler-araştırma yazıları ve gezi yazıları bulacaksınız.

Bu betiğimize, ben de altı yazı ile katkıda bulundum.

Bu betikte herkesin ilgisini çekecek çok çeşitli, renkli konular ve şiirler var.

***

ÖNCE BEYİNLER ÖZGÜRLEŞMELİ

-AYDIN SORUMLULUĞU-

Bu betikte (Kitapta), yaşam süzgecinden geride kalan. İz bırakan yaşadığım, tanık olduğum. Gözlemlediğim olayların, bende bıraktığı yansımaları bulacaksınız.

Tüm yazılarımda arı, duru. Öz Türkçe, kullanmaya özen gösterdim.

Bu betiğimde, eğitimci gözüyle tanıklık ettiğim sosyal toplum sorunlarını ve çözüm önerilerimi içeren yazılar yer alıyor.

 

****

 

TEVFİK FİKRET’İN ”YALANA ÖVGÜ ŞİİRİNİ KAÇINIZ OKUDUNUZ?”

Behçet Kemal Çağlar’ı, bir gün yalan konusu ile ilgili bir seminer vermesi için davet ederler. Salon tıka basa doludur, içeri girer. Salonda ki, insanlara bakarak;

-Seminere birazdan başlayacağız fakat önce bir şeyi öğrenmem lazım, Tevfik Fikret’in son şiiri olan ”Yalana Övgü’yü” kaçınız okudunuz ?

Salondaki insanların çoğu, el kaldırır.

Yazar, konuşmasına devam eder;

-Doğru yere gelmişim, Tevfik Fikret’in öyle bir şiiri yok…

 

****

 

Ramazan Altıntaş

Medya Vatan

Çünür Mahallesi, 246.Cadde, No.81/1 Isparta

0-539-3822525

info@medyavatan.com

http://medyavatan.com

 

Haber değeri olduğunu düşündüğünüz haber-fotoğraf-videoları, WhatsApp hattımızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

 

**

 

Muzaffer Yavaşoğlu

Yeni Söke Gazetesi

Yenicami Mahallesi, Kocabıyık Sokak, No.7/A Söke-Aydın

0-256-5185849

yenisokegazetesi@gmail.com

yenisokegazetesi.com

27 Yıldır Yayın Hayatında.

 

***

 

Taner Beyoğlu

TC.Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı; Emek Mahallesi, Wilhelm Thomsen Caddesi, No.4

06490 Çankaya-Ankara

☎ Tel.+90-312-4708000-8383

📠 Belgegeçer (Faks).+90-312-4705471

📧 E-Posta.kygm@ktb.gov.tr

📝 Alo 176 İletişim Merkezi

https://lnkd.in/gXM9pGn5

 

****

 

1 FIKRA;

ASANSÖR 4 KİŞİLİKTİ… -Oğlum, nerede kaldın ?

-Anne, asansör 4 kişilik yazıyordu.

-Eeee ?

-Diğer 3 kişinin gelmesini bekledim.

-Oğlum, seni baban mı doğurdu ?

 

***

 

HARUN ÇELİK DİYOR Kİ…

Uluslararası bir havalimanında bağırıp çağırıp görevlilerle kavga eden birini görmüşseniz büyük ihtimalle Türktür, eğer Türk değilse Gürcüdür. Gürcü değilse, Arnavut’tur. Arnavut değilse, Çeçen’dir. Çeçen değilse, Rus’tur. Avrupalılardan çok çıkmaz ama olur da Avrupalı çıkarsa, o da italyandır.

Ha unutmadan söyliyeyim, görevlilerle kavga eden Türklerin %99’u İngilizce bilmez. Türkçe, kendi kendilerine (Söylenirler) kavga ederler. (Harun Çelik)

 

****

 

 

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.