ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat ve Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair

Turkuvaz Medya Grubu yayın organlarında istihdam edilmek üzere, Sosyal Medya Uzmanı arayışımız mevcuttur. İlgilenenlerin, dönüşünü rica ederim. 

SELMAN ÖZTÜRK

selman.ozturk@sabah.com.tr  

*****

YENİ UFUK DERGİSİ DENEME ÖDÜLÜNÜ KAZANAN YAZARA YARIM, İKİNCİYE ÇEYREK. ÜÇÜNCÜYE, GRAM ALTIN HEDİYE EDİLECEK.(SON BAŞVURU TARİHİ.09 ŞUBAT 2021)

YARIŞMANIN KONUSU;Ezelden Beri Hür Yaşayan Milletin Hürriyet Çığlığı-İstiklâl Marşı,

-Deneme yarışmasına isteyen herkes iştirak edebilir,

-Eserlerin deneme özelliklerine uygun olması beklenmektedir.

-Eserlerin en az 800, en fazla 2200 kelime ile sınırlı olması gerekmektedir.

-Yazım kuralları açısından Türk Dil Kurumunun Yazım Kılavuzu esas alınacaktır.

-Yayımlanmış, herhangi bir yarışmaya katılmış, yazarı hususunda ihtilâf veya şâibe bulunan eserler bu yarışmaya katılamaz. Tespiti hâlinde yarışmacı tüm haklarından ferâgat etmeyi kabul etmiş sayılacaktır.

-Yarışmaya katılanlar belirlenen ve ilan edilen ödüller dışında herhangi bir hak talep edemeyecektir.

-Yarışmaya katılan eserlerin her türlü telif hakları Yeni Ufuk dergisine ait olacaktır. Yeni Ufuk dergisi yazarların isimlerine yer vermek kaydıyla eserleri kullanabilecektir.

-Yarışmada dereceye giren eserler gerekli düzenlemelerle Yeni Ufuk dergisi “İstiklâl Marşı’nın 100.yılı” özel sayısında yayımlanacaktır.

-Her yarışmacı en fazla bir eserle katılım sağlama hakkına sahiptir.

-Yarışmaya katılan eserler yeniufukdergisi@outlook.com adresine, .Doc veya .Docx (Microsoft Word) uzantılı olacak şekilde gönderilecektir.

-Katılımcılardan ad, soyadı ve telefon numarası bilgilerini gönderecek oldukları elektronik postanın konu kısmına yazmaları talep edilmektedir.

-Yarışma şartnâmesine uygun olmayan veya zamanında teslim edilmeyen eserler; yarışma kapsamında değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Yeni Ufuk dergisi; gerekli gördüğü veya ihtiyaç duyduğu hallerde, yarışmayı iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.

-Ödül almaya hak kazanan denemeler 12 Mart 2021 târihinde Yeni Ufuk dergisinin sosyal medya hesapları üzerinden ilan edilecektir.

-Yarışmayla ilgili yukarıda belirtilenlerin dışında bir sorun ile karşılaşırsanız yarışma koordinatörü Hasan Okyay’a 0-554-6436633 numarasından ve Yeni Ufuk dergisi sosyal medya hesaplarından iletebilirsiniz.

YENİ UFUK DERGİSİ DENEME YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birinci: Yarım altın

İkinci: Çeyrek altın

Üçüncü: Gram altın

Hakem Heyeti Özel Ödülü: Yeni Ufuk Kitabevinden 200₺ tutarında hediye çeki.

*******

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL BESTE YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 12.000, İKİNCİSİNE 10.000. ÜÇÜNCÜSÜNE, 8.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.27 ŞUBAT 2021)

-Yarışma konusu serbesttir.

-Yarışmaya, bu şartnamede belirtilen eser teslim tarihinde 36 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı besteciler katılabilir.

-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce başka yarışmalarda ödül kazanmamış, icra edilmemiş, telif hakları devredilmemiş ve satılmamış; bütün hakları yalnızca müellif besteciye ait olması gerekir.

-Besteciler yarışmaya bu şartnamenin 3. maddesinde belirlenen formattaki eser/eserlerle katılabilirler.

-Bu yarışmanın seçici kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar

BESTELERDE ARANAN ÖZELLİKLER;

-Eserler keman-piyano ikilisi için bestelenmelidir.

-Eserlerin süresi 14-18 (On dört-on sekiz) dakika arasında olmalıdır.

-Kompozisyonların ülkenin geleneksel ses duyarlılığından esinlenmeler, işlemeler veya yansımalarla yaratılan özgün bir çalışma olması beklenmektedir.

-Eserlerin değerlendirmesinde, bestenin müzikal ve tınısal nitelikleriyle çalgıların uygunluğu, form tasarımı ve yaratıcılık düzeyi gözetilecektir.

-Yarışmaya web sitesi üzerinden iştirak edilecektir.

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Birincilik Ödülü 12.000 TL,

İkincilik Ödülü 10.000 TL,

Üçüncülük Ödülü 8.000 TL,

Mansiyon 6.000 TL.

******

5.CUMBA ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 300, İKİNCİSİNE 200. ÜÇÜNCÜSÜNE 100 LİRALIK KİTAP HEDİYE ÇEKİ TAKDİM EDİLECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.30 NİSAN 2021)

-Yarışma 16 yaşından büyük herkese açıktır.

-Yarışma sadece “Şiir” dalındadır.

-Konu, tür ve üslup sınırlaması yoktur.

-Şiirler daha önce internet ortamı dahil hiçbir ortamda yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

-Yarışmaya aşağıda isimleri belirtilen jüri, dosya tasnif kurulu ve platformun kurucusu ve başkanı ile bunların birinci derece yakınları katılamazlar. Dosya tasnif aşamasında ve/veya yarışma sonucunda böyle bir durumla karşılaşıldığında ilgili eser yarışmadan ve/veya sıralamadan çıkarılacaktır.

-Eserler en fazla 6 Word sayfası uzunluğunda olmalıdır.

-Her yarışmacı sadece bir şiirle yarışmaya katılabilir.

-Şiirler “Times New Roman” yazı karakterinde, 12 punto ve A4 boyutunda yazılacak ve altı nüsha olarak kargo/posta yoluyla gönderilecektir.

-Eserin üzerinde veya herhangi bir sayfasında kimlik bilgileri, mahlas veya kimliğini belli edebilecek bir not yer almayacaktır. Bunun yerine eserin ilk sayfasının sağ üst köşesine rumuz yazılacaktır.

-Yarışmaya katılmak isteyen adaylar, kısa özgeçmişleriyle iletişim bilgilerinin (Posta adresi-gsm no-e  posta) bulunduğu Word sayfasına rumuzlarını da yazacaklar ve bu sayfayı üzerinde sadece rumuzları yazılı küçük bir zarfın içine koyup bu zarfı eserin bulunduğu büyük zarfın içinde postaya vereceklerdir. İletişim bilgileri ve kişisel bilgilerin eksikliğinde ve/veya elden ve/veya E-Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

-Eserler yarışmacılara geri verilmeyecek/gönderilmeyecektir.

-Yarışmaya katılan eserleri Cumba Kültür Sanat Platformu iki aylık süreli olarak çıkardığı Cumba Fanzin’in herhangi bir sayısında yayınlayabilir.

-Yarışmaya gönderilen eserler yarışma dosya tasnif sorumlusu tarafından ön elemeye tabi tutulacak, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, yarışma dışı bırakılacaktır.

-Bu şartname ve yarışma duyurusu 15 Ocak 2021 tarihinde Cumba Kültür Sanat Platformu sosyal medya hesaplarından paylaşılacak ve bu tarihle birlikte başvurular başlamış olacaktır. Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Nisan 2021’dir.

-Eserler jüri üyelerine 05 Mayıs 2021 tarihinde E-Posta yoluyla gönderilecek ve değerlendirmeler 25 Mayıs 2021’de jüriden yine E-Posta kanalıyla alınacaktır.

-Jürinin değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkan sonuçlar 30 Mayıs 2021 tarihinde sosyal paylaşım sitesi sayfalarımızdan duyurulacak ve salgın koşulları el verdiği taktirde belirlenecek bir tarihte ödül töreni jürinin, ilk on dereceye giren yarışmacıların ve Cumba Kültür Sanat Platformu yönetici ve gönüllülerinin katılımı ile gerçekleşecektir. Salgın koşulları el vermediği taktirde ödüller 15 Haziran 2021 tarihi itibariyle kargo marifetiyle gönderilmeye başlanacaktır.

5. CUMBA ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

1.Olan Yarışmacıya Plaket + 300 TL Kitap Hediye Çeki

2.Olan Yarışmacıya Plaket + 200 TL Kitap Hediye Çeki

3.Olan Yarışmacıya Plaket + 100 TL Kitap Hediye Çeki

Sıralamada, dördüncülükle onunculuk arasında yer alan yarışmacılarımıza katılım belgesi + 1’er Hediye Kitap verilecektir.

5.Cumba Şiir Yarışması”nın ödül sponsorluğunu Tekin Kitabevi Üsküdar üstlenmiştir.

BAŞVURU ADRESİ;

Deniz Ayfer Tüzün

Cumba Kültür Sanat Platformu

Öğretmenler Mahallesi, Ufuk Çetin Caddesi, No.7/1

Burhaniye–Balıkesir

Tel.0-537-2342407

******

TARSUS’TA HAFTALIK SİYASİ 1 GAZETE DAHA YAYIN HAYATINA ATILDI, ADRES BİLGİLERİ AŞAĞIDA Kİ ŞEKİLDEDİR.
Cengiz Elmastaş
Tarsusun Sesi Gazetesi
Reşadiye Mahallesi, 3002 Sokak, No.23
Tarsus-Mersin
Tel.0 -533-0240091
Posta.tarsusunsesigazetesi@gmail.com
Genel Yayın Yönetmeni.Uğur Pişmanlık
Yazı İşleri Müdürü.Zekeriya Elmastaş

******

Fuat Bodur
Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Genel Başkanı
Mustafa Kemal Paşa caddesi, No.27, Merkez iş hanı, 34000-Istanbul
Tel.0-532-2355140

******

https://www.facebook.com/photo/?fbid=199134548530972&set=a.127276685716759

******

Dünyaya fakir olarak gelmek sizin suçunuz değil ama fakir olarak ölmek sizin suçunuz. (Bill Gates)

******

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.