ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

15.01.2020
1.708
A+
A-
Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair.

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AÇILAN ”100.YILDA, 12 ŞUBAT RUHU ŞİİR YARIŞMASI” BİRİNCİSİNE 5.000, İKİNCİSİNE 4.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 3.000 TL. PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.04 ŞUBAT 2020 SALI)

YARIŞMANIN AMACI;
Bu yarışma, Milli Mücadelenin 100. yılı münasebetiyle; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde yürütülen Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiştir. Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde millî mücadele ruhunu yaşatmak ve kurtuluş coşkusuna sanatçıları da ortak ederek 12 Şubat ruhunun şiirin imkânlarıyla dile getirilmesini sağlamak.

YARIŞMANIN KONUSU; Kahramanmaraş’ın, düşman işgaline karşı verdiği kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemi.

YARIŞMA ŞARTLARI;
-Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilecektir.
-Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
-Şiirler “12 Şubat Ruhu” konulu olacak, Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemini dile getirecektir.
-Bir şair, yarışmaya en fazla 1 (bir) şiir ile katılabilir.
-Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
-Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde, 1,5 satır aralığında ve 12’li yazı boyutunda A-4 kâğıdına yazılmış olacaktır. Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
-Yarışmaya katılan şiirin sol üst köşesine sadece rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz “Yarışmacı Bilgi Formu”na da yazılacaktır.
-Yarışmaya katılan eserler ve ayrı bir word sayfasına yazılacak olan “Yarışmacı Katılım Formu”, 04 Şubat 2020 Salı günü saat 23.00’e kadar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yuzuncuyilsiiryarismasi@kahramanmaras.bel.tr internet adresine gönderilecektir.
-Yarışma sonuçları 08 Şubat 2020 tarihinde internet üzerinden http://www.kahramanmaras.bel.tr adresinden duyurulacaktır.
-Yarışmada ödül kazanan şiirlerle yarışmaya katılan şiirlerin her türlü yayın hakları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.
-Yarışmacılar, yarışma şartlarını ve seçici kurulun kararlarını kabul etmiş sayılacaklardır.

SEÇİCİ KURUL;
Prof.Dr.Mehmet Narlı,
Yrd.Doç.Dr. Tacettin Şimşek,
Duran Boz,
Âdem Turan,
Ramazan Avcı.

ÖDÜLLER;
1.Olan Yarışmacıya 5.000 TL.,
2.Olan Yarışmacıya 4.000 TL.,
3.Olan Yarışmacıya 3.000 TL.,
Mansiyon kazanan yarışmacıya 2.000 TL.

ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM;
Ödül töreni dereceye giren yarışmacılara ayrıca bildirilecek olup, dereceye giren yarışmacılar Kahramanmaraş’taki ödül törenine davet edilecek. İl dışından dereceye giren yarışmacıların yol ücreti ile konaklama giderleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

İLETİŞİM ADRESİ;
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü
Kayabaşı Mahallesi, Vakıf Tarla Caddesi, No.6
Tel.0-344-2252415-16
Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.