ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Özbekler/Gazeteci-Yazar-Şair

MALATYA’DA Kİ ”KURTUBA AKADEMİ 2020 BAHAR DÖNEMİ ATÖLYE ÇALIŞMALARI KAYITLARI BAŞLIYOR”…
-Kayıtlar 7-16 Şubat tarihleri arasında, Bilsam Eğitim – Araştırma Merkezinde yapılacaktır.
-Çalışmalarımız, 17 Şubat 2012–12 Nisan 2020 tarihleri arasında (8 hafta) gerçekleştirilecektir.
-Bir katılımcı, atölye çalışmalarından toplamda en fazla 3 tercih yapabilir ve katılım ücretsizdir.
-Atölye çalışmalarına devam zorunluluğu, en az 6 haftadır. Devam şartını yerine getiren bütün katılımcılara, her bir program için ayrı olmak üzere “Katılım Belgesi”. Devam şartının yanı sıra, dönem sonunda yapılan ve katılımın gönüllü olduğu sınavda başarılı olanlara ise “Başarı Belgesi” düzenlenir.
-Atölye çalışmaları bazı teknik atölyeler hariç Bilsam Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde yürütülecektir.
-Dönem sonunda, çoktan seçmeli sorulardan oluşan ve katılımın gönüllü olduğu bir bitirme sınavı yapılacaktır.
-Sınavda en başarılı ilk %10 katılımcı, dönem sonunda il dışında gerçekleştirilecek olan ve sosyal programların yanı sıra ülkemizin seçkin bilim ve düşünce insanları. İş insanları ve sosyal girişimcileriyle söyleşi ve atölye çalışmalarının yapılacağı, “Kurtuba Kültür Kampı”na davet edileceklerdir. Kampın giderleri, Bilsam tarafından karşılanacaktır.
-Detaylar için www.bilsam.org/kurtuba adresine bakabilir, ya da 0-422-3236980 veya 0-507-7480643 no’lu telefonları arayabilirsiniz.
KURTUBA AKADEMİ-BİLSAM;
Büyük Hüseyin Bey Mahallesi, Şehit Abdulvahap Akkoç Sokak, No.4, İstanbulluoğlu Konağı, (Tekke Camii Arkası) Battalgazi-Malatya
Tel.0-422-3236980 veya 0-507-7480643 Fax.0-422-3233633
E Postalar;bilgi@bilsam.org veya kurtubaakademi@gmail.com
ATÖLYE ÇALIŞMALARINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN LİNKİ TIKLAYINIZ;
http://www.bilsam.org/kurtuba/index.asp…

*****

10 Şubat 2020 Pazartesi günü, saat.19.00’da;Ördekli Kültür Merkezi Osmangazi-Bursa adresinde, ”Beydağı’nın Kızı Şair Günver Korkmaz’dan Şiir Dinletisi” etkinliği yapılacaktır. İsteyen herkes bu proğramı ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*****

12 Şubat 2020 Çarşamba günü, saat.19.00’da;Türkiye Gazeteciler Cemiyeti-Türkocağı Caddesi, No.1 Cağaloğlu- İstanbul Tel.0-212-5138300 Faks.0-212-5268046 E Posta.cemiyet@tgc.org.tr adresinde, ”Sevgi- Sevgili ve Aşka Dair Şiir ve Musiki Günleri” etkinliği yapılacaktır. Ahmet Özdemir’in sunup yöneteceği bu proğramı isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*****

15 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.16.00’da;Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi Sergi Salonu-Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi, No.69 Kadıköy-İstanbul Tel.0-216-4181049 adresinde, Karikatürist Bülent C. Karaköse’nin ”40 Yılda Bir” adını verdiği ”Karikatür Sergisi” açılacaktır. Sergi, 15 Mart 2020 Pazar günü akşamına kadar devam edecektir. İsteyen herkes bu karikatür sergisini ücretsiz olarak ziyaret edebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

****

15-23 Şubat 2020 tarihleri arasında; Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi-Samsun adresinde, ”Karadeniz 6. Kitap Fuarı” açılacaktır. 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun iştirak edeceği fuar boyunca, panel-söyleşi-atölye çalışmaları-çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği ve imza günü gerçekleştirilecektir. Giriş çıkışın ücretsiz olduğu kitap fuarı, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. Fuara iştirak edecek bazı yazarların ve şairlerin isimleri, aşağıdaki gibidir. Ahmet Ümit, Canan Tan,  Şükrü Erbaş, Latife Tekin, Cemil Kavukçu, Enver Aysever, Oya Baydar,  Ayşe Tolga, Altay Öktem, Yavuz Dizdar, Akın Birdal, Füsun Çetinel, Ahmet Şimşirgil, Sara Şahinkanat, Özel Oytun Türkoğlu, Murat Tavlı,  Sinem Sal, Cihan Demirci, Kemal Hamamcıoğlu, Hale Caneroğlu, Aret Vartanyan, Çiğdem Sezer, Kutlukhan Perker-, Bahadır Yenişehirlioğlu, Mete Yarar, İlkin Başar Özal ve Hikmet Anıl Öztekin.

*****

15 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Ekin Dergisi-Karanfil Sokak, No.24/16 Kızılay-Ankara adresinde, ”Dünya Öykü Günü” nedeni ile ”Öykü Yazarı” Nevin Erdem-Leyla Serpil-Ülkü Yalım Günay-Tahereh Mirzayi-Hatice Sönmez Kaya-Mediha Ünver-Davut Köksoy-Hatice Şahman Günay-Nurdane Özdemir Sağkan-Gülşen Ersan-Ali Günay-Ayten Saçık-Şerife Yıldız-Gülümser Egüz Öğütçü-Pembe Çubukçu-Kaygusuz Ayşe Şimşek-Ali Yılmaz-Sevil Kesimal-Mehmet Çağan Emek birer öykü okuyacaklardır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*****

Şener Danyıldız
Yapımcı-Yönetmen-Şair-Yazar
Tel.0-553-0733636
E Posta.senerdanyildiz@gmail.com
Tanıtım filmleri-Reklam filmleri-Belgesel filmleri-Kamu spotları-Şarkı klipleri-Şiir klipleri-Canlı Yayın-Organizasyon hizmetleri-Grafik Tasarım-Havadan Video ve Fotoğraf Çekimi İşleriniz için hizmetinizdedir.

*******

İsmet Arslan
Berfin Bahar Yazı ve Şiir Dergisi (82 Sayfa)
Cağaloğlu Yokuşu, Evren Han, No.29/62
Cağaloğlu-İstanbul
Tel.0-212-5137900
Fax.0-212-5123720
E Postalar.
berfinbahar@berfin.net
berfinbahar1995@hotmail.com

NOT.Yayınlanması için Berfin Bahar Dergisi adresine, yazı-şiir-edebiyatla ilgili haber-araştırma-kitap tanıtım yazısı vb. gibi eserlerinizi iletebilirsiniz.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.