ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Sanat Dünyasında Kısa Duyurular

Edebiyat Sanat Dünyasında Kısa Duyurular

Kerim Özbekler, Gazeteci-Yazar-Şair

01 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.12.00’de;Türk Ocakları Salonu-Cumhuriyet Parkı Yanı (Tuğba Kuruyemiş Üstü) Delikliçınar-Denizli adresinde, Egeli Araştırmacı Yazarlar ve Şairler Derneği (EGAYDER) yöneticileri tarafından 29.kez ”Şiirini Al da Gel-Şiir ve Türkü Dinletisi” proğramı düzenlenmiştir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*******

01 Şubat 2020Cumartesi günü, saat.15.00’de;Antalya Sanatçılar Derneği Ansan Galeri-Fikret Otyam Sanat Parkı Muratpaşa-Antalya adresinde, Nadire Sönmez’in sunumu ile Şair Abdullah Şanal ”Şairin Dünyası’ndan Toplum ve Sanat” konusunda bir söyleşi de bulunacaktır. Daha sonra, okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

02 Şubat 2020 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Hoca Ahmet Yesevi Vakfı ve Yesevi Dergisi-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Küçük Ayasofya Cami Yanı, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul Tel.0-212-
6385012 Fax.0-212-6383547 adresinde, Samsun’un Bafra İlçesi’nden Mesut Gün’ün vereceği ”Sabah Kahvaltısı” eşliğinde Prof.Dr.Zeynep Aygen ”Türkiye’den Giden Arkeoloji.” konusunda bir konuşma yapacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
(Erdoğan Aslıyüce-Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı ve Yesevi Dergisi Sahibi-PK.6 34490 Beyazıt-İstanbul
E Postalar;e_asliyuce@yahoo.com veya
hayesevivakfi@gmail.com veya yesevidergisi@gmail.com
Web Sitesi.http://hocaahmedyesevivakfi.com)

*******

03 Şubat 2020 Pazartesi günü, saat.18.45’de;Kabakçı Konağı-Hamamönü Sokak, No.6/A 06230 Altındağ-Ankara Tel.0-312- 3107269 adresinde, ”Başkent Edebiyat” yöneticilerinin organize ettiği ”Başkentte Dem Vakti Şiirleri” proğramı icra edilecektir. Şiir okumak veya dinlemek isteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

06 Şubat 2020 Perşembe günü, saat.15.30’da;İl Halk Kütüphanesi Çok Amaçlı Salon (Aydın Belediye Meydanı Karşısı) Aydın adresinde, ”Yazar ve Şair Ali Haydar Öztürk Söyleşisi ve Şiir Dinletisi” yapılacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

07 Şubat 2020 Cuma günü, saat.19.00’da;Nefes Kültür Sanat ve Eğitim Derneği-Yenimahalle, Kurtuluş Caddesi, No.13, D.12 (Kelebek Mobilya Üstü) Didim-Aydın adresinde, Bülent Nizam ve Ali Gençli yönetiminde ”Şiir Dinletisi” tertip edilmiştir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

22 Şubat 2020 Cumartesi günü, saat.16.00’da;Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonu Salihli-Manisa adresinde, Habib Bektaş-Ertuğrul Özüaydın-Yusuf Çağlar tarafından düzenlenen ”Hidayet Karakuş ile İkindiden Sonra Şiir” etkinliği proğramı icra edilecektir. İsteyen herkes bu şiir şölenini ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

******

66. SAİT FAİK ABASIYANIK ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞLADI.(SON KATILIM TARİHİ.28 ŞUBAT 2020 CUMA)…

Yarışmaya katılacak yazarların, başvuru yapacakları hikâye kitabından 10 nüshayı. Başvuru dilekçesi ile birlikte, 28 Şubat 2020 Cuma günü. Saat.17.00’ye kadar;

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ KURUMSAL İLETİŞİM BİRİMİ
Darüşşafaka Caddesi, No.5/9
34457 MASLAK-İSTANBUL
adresine teslim etmesi gerekiyor.

Darüşşafaka Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada, yarışmaya katılacak hikâye kitaplarının 2019 yılında yayımlanmış olması. Daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerektiği ve daha önce aynı armağanı kazanmış yazarların, yarışmaya katılamayacağı vurgulandı.

Başvurular, iki aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçecek. Ön değerlendirmeyi geçen 10 kitaplık bir kısa liste, 15 Nisan tarihinde duyurulacak. Sonuç, Mayıs ayı içinde açıklanacak.

*******

OĞUZ TANSEL 2020 ÇOCUK YAZINI ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN YAZARA 2.500 TL. ÖDENECEK.(SON KATILIM TARİHİ.29 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ)…

KATILIM KOŞULLARI;

-Ödül 2020 yılında Türk Çocuk Yazını alanında gerçekleştirilmiş bir inceleme- araştırma yapıtına verilecektir.

-Yayımlanmamış dosya ile başvurularda, çalışmanın ortalama bir kitap bütünlüğünde (en az 40.000 sözcük) olması beklenmektedir.

-Ödüle master, doktora çalışmalarıyla da başvurulabilir.

-Ödüle yayımlanmış kitapla başvurularda, yapıtın 01.01. 2019 – 31.12.2019 tarihleri arasında yayımlanmış olması gerekmektedir.

-Ödüle son başvuru tarihi 29 Şubat 2020 Cumartesi günüdür. (Postadaki olası gecikmeden düzenleme kurulu sorumlu değildir.)

-Ödül, düzenleme kurulu ve seçici kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları dışında tüm katılımcılara açıktır.

-Ödül tek yapıta verilecektir.

-Yapıt daha önce yayımlanmış ise 6 adet gönderilmelidir. Daha önce yayımlanmamış yapıtlar, A4 boyutunda kağıda,12 punto ve 1,5 satır aralığıyla bilgisayarda yazılmış 6 ayrı dosya biçiminde düzenlenmiş olarak posta ile gönderilecektir.

-Katılımcı, kısa özgeçmiş, iletişim bilgileri ve bir adet fotoğrafının bulunduğu ayrı bir zarfı yapıtıyla birlikte ulaştıracaktır.

-Ödül tutarı 2,500 TL olarak belirlenmiştir.

-Ödüle tek yapıtla başvurulmalıdır.

-Ödüle katılmak için gönderilen eserler iade edilmeyecektir

-Ödül töreni Ankara’da ileride duyurulacak bir tarihte gerçekleştirilecektir

SEÇİCİ KURUL;
Adnan Binyazar-Prof.Dr.Selahattin Dilidüzgün-İlhan Gülek- Prof.Dr.Sedat Sever-Metin Turan.

BAŞVURU ADRESİ;
Metin Turan
Oğuz Tansel Çocuk Yazını Ödül Kurulu
Konur Sokak, No.36/13
06650 Kızılay-Ankara

E POSTALAR;
folkloredebiyat@gmail.com
odultansel@gmail.com

WEB SİTESİ.www.oguztansel.org.tr

*******

KIRIKKALE VALİLİĞİ’NİN ”KIRIKKALE KONULU HİKAYE YARIŞMASI” BİRİNCİSİNE 3.000, İKİNCİSİNE 2.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 1.000 TL. ÖDENECEK.(SON KATILIM TARİHİ.02 MART 2020 PAZARTESİ)…

KIRIKKALE İÇİN HİKAYEM VAR;
İlimizin hafızasını, unutulan. Yazıya geçmemiş hikayelerini kayıt altına almak, bunları kitaplaştırmak. Bu alandaki birikimleri, gelecek nesillere aktarmak.

YARIŞMA ŞARTLARI;
-Yanşmaya gönderilecek hikâyeler Kırıkkale temalı (Kırıkkale’de geçmiş. Kırıkkale’de yaşanmış Kırıkkale kültürüyle özdeşleşmiş, herhangi bir unsuruyla Kırıkkale ile ilintili olan) olmalıdır.
-Yarışma, Türkiye’de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
-Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.
-Yarışmacılar, hikaye yarışmasına birden fazla hikayeyle katılabilirler.
-Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır
-Yarışmacı; kimliğini, açık adresini, e-mail adresini ve öz yaşam öyküsüyle birlikte bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikayesinin yer aldığı büyük zarf içine koyacaktır.
-Hikâye Derlemeü, Yazıya Geçirme; Kurgu Hikâyeyi Oluşturma Aşamalarından oluşmaktadır.
-Derlenen hikayede sayfa sınırlaması yoktur ancak kurgulanan hikaye en fazla on sayfa olmalıdır.
-Hikayeler bilgisayarda Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde , bir buçuk satır aralğında, A4 boyutunda olmalıdır.
-Hikâyeler. daha sonra kitap şeklinde basılacağı için, hikâyenin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış iki çıktı ile birlikte CD’ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir.
-Yanşmaya katılacak eserler Ortaöğretim Şubesine elden verilecektir.
-Yarışmaya katılmak üzere Ortaöğretim Şubesine teslim edilen hikâye metinleri eser sahibine geri verilmeyecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
-Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakkı Kırıkkkale Valiliğine ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikayeler, kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

******

Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği (TAŞYAD) Üyeleri;Perşembe günleri, saat.17.00-19.00 saatleri arasında biraraya gelerek şiir okuyorlar. Nikah Salonu altında ki, ”Tarsus Fotoğraf Derneği Salonu”ndaki toplantılara şiir seven herkes katılabiliyor. Başkan Doğan Akpınar, etkinliklerinin sanatsever herkese açık olduğunu belirterek “15 yıldır süren etkinliklerimiz, şiir dostlarına açık. Nikah salonu altında buluşuyor ve bir şairimizi anıyoruz, şairlerimiz de kendilerine ait şiirlerini okuyor.” dedi.(Yakup Boncuk)

******

HER PAZAR GÜNÜ, SAAT.13.30’DA;AŞIKLAR YAZARLAR ŞAİRLER DERNEĞİ-ADLİYE KARŞISI, ULUYOL-ULUHAN ÇARŞISI, KAT.3, NO.302 OSMANGAZİ-BURSA ADRESİNDE, ŞİİR-TÜRKÜ VE ATIŞMALAR YAPILMAKTADIR. İSTEYEN HERKES BU ETKİNLİKLERİ ÜCRETSİZ OLARAK İZLEYEBİLİR, ÖNCEDEN İRTİBAT KURMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ TELEFON NUMARALARINDAN BİRİSİNİ ARAYABİLİRLER.

VAHDETTİN IŞILDAK-TEL.0-543-4907820
İBRAHİM YAZGAN-TEL.0-537-4262582
ŞAZİYE ÇELİKLER-TEL.0-533-4359993
İLGİLENENLERE, ÖNEMLE DUYURULUR.

******

Gazetemize gönderilen bütün yazılar, ilmi bir heyetin kontrolünden geçer. Lüzumu halinde kısaltma, tashih ve değişiklik yapılır.
Türkiye Gazetesi
Yetenekli Kalemler Köşesi (Kültür-Sanat-Tarih-Edebiyat)
E Posta.yeteneklikalemler@tg.com.tr

*******

Yayınevine;Seyahat engeli olmayan bayan, pazarlama değildir. SSK+3.000 TL. Tel.0-533-4166675 (İzmir’de yayınlanan, Yeni Asır Gazetesi’nin Küçük İlanlar Köşesi’nden 1 ilan.)

********

Arslan Bayır
Güncel Sanat Dergisi (80 Sayfa)
Genel Yayın Yönetmeni
PK.66
Alanya-Antalya
Tel.0-532-4094521
E Postalar;
arslanbayir@gmail.com veya alanyaguncel@gmail.com
NOT.Güncel Sanat Dergisi’nde yayınlanması için edebi makale-şiir-hikaye-anı-kitap tanıtımı-gezi-biyoğrafi-röportaj vb.gibi eserlerinizi iletebilirsiniz.

Kerim Özbekler
Kerim Özbekler
1 Kasım 1951 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde dünyaya gelmiştir, 1957 yılında Turan İlkokulu'nda ilkokula başlamış. Cumhuriyet Mahallesi'ne taşındıkları için ilkokulu 3.sınıftan sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 1967 yılında Atatürk Ortaokulu'na kaydolmuştur, ortaokula kaydolduktan sonra İHA-HHA-AA-THA gibi zamanın önemli haber ajanslarında muhabirliğe başlamıştır. Bu nedenle ortaokul'dan ayrılarak çalışma hayatına atılmıştır, 1967 yılında Nazilli'ye bağlı İsabeyli Kasabası'nın lisanslı futbolcusu olmasına rağmen gazetecilik nedeni ile bu işi yürütememiştir. Bu arada ilk şiiri Düzce'de yayınlanan Ferman Gazetesi'nde Halit Çelikoğlu tarafından 14 yaşında iken yayınlanmıştır, 1 Mart 1972 yılında askerlik görevini yapmak için Sivas'a gitmiştir. Sivas'ta Temeltepe'de acemilik eğitimini bitirdikten sonra Bursa'da ki Işıklar Askeri Lisesi'nde 2 ay daktilo kursu görmüş, tekrar Sivas'a dönerek Askerlik Şubesi'nde askerliğini tamamlıyarak terhis olmuştur. Terhis edidikten sonra Nazilli Sümerbank Fabrikası'na yapılan bir imtihanla 1.olarak 15 Nisan 1974 yılında işçi olarak girmiştir, burada 8 ay çalıştıktan sonra çıkmış ve 5 Kasım 1974 yılında Ticaret Ajansı ismi ile bir ticarethane açmıştır. Ticarethane 1 yıl sonra veresiye mal satmaktan batmıştır, 5 Kasım 1974 yılında Yalnızlıklar Benimdir ismini verdiği ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Bu kitabın 100-150 tanesi satılmış, gerisi elinde kalmıştır. 1 Kasım 1975 yılında Anadolu Basın isimli bir dergi yayınlamaya başladıysa da bu dergi de ilgi görmeyerek batmıştır, 1975 yılında Muhabirlik ismini verdiği mesleki bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan sonra zamanın önemli gazetelerinden olan Son Havadis Gazetesi-İstanbul Gazetesi-Milliyet Gazetesi muhabirliklerine başlamıştır. 2 Ekim 1975 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Efe Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 9 Ağustos 1976 yılında merkezi Karabük'te bulunan Anadolu Gazeteciler Derneği Ege Bölgesi Başkanlığı'na getirilmiştir. 1976 yılında Şairler ve Şiirleri Antolojisi-Nazilli-Sanat Albümü-Varan Bir isimli 4 kitap yayınlamıştır. 1977 yılında Muhteşem Bir Eser isimli almanağı yayınlamıştır. 11 Aralık 1977 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu, seçimi kaybetti, 8 Mart 1978 yılında Nazilli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir, 18 Mayıs 1978 yılında Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Fısıltı Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır. 22 Haziran 1978 yılında Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde Hizmet Gazetesi'ni yayınlamaya başlamıştır, 7 Ağustos 1978'de Aydın ve İlçeleri isimli kitabını yayınlamıştır, 24 Aralık 1978'de Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldu, 2.kez bu seçimi de kaybetti, 1998 yılında Aydın Valiliği tarafından Cumhuriyetin 75.yılı münasebeti ile yayınlanan ''Yazarlar ve Şairler Antolojisi''nde hayat hikayesi ile vesikalık bir fotoğrafı yer almıştır. 1980 yılında çıkarmakta olduğu 3 mahalli gazeteyi kapatmıştır. 1981 yılında Ege Bölgesi Turizm Rehberi-İç Anadolu Bölgesi Turizm Rehberi-İzmir ve İlçeleri isimlerini taşıyan 3 kitap yayınladı, 1981 yılında Aydın ve ilçeleri'nde ki ilkokul-ortaokul ve liselerde kitap ve turizm üzerine 69 konferans verdi. 1982 yılında İç Anadolu Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2112 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayınlamış olduğu Aydın ve İlçeleri-İzmir ve İlçeleri-Ege Bölgesi-İç Anadolu Bölgesi isimli kitapları okullara tavsiye edildi. 1983 yılında Her Yönü ile Ege Bölgesi isimli kitabı yayınladı, 11 Mart 1984 yılında Nazilli Ticaret Odası Meclis Üyeliği'ne seçildi. 25 Mart 1984 tarihinde Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı oldu, 253 oy alarak muhtarlık seçimini kaybetti, 1984 yılında Her Yönü ile Aydın ve İlçeleri isimli kitabı yayınladı, 1985 yılında 10.000 okula 10.000 kitap bağışladı. 22 Ekim 1985 yılında Ege Zeybeklerini Anma ve Yaşatma Derneği Nazilli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi, 1986 yılında Nazilli Ticaret Odası'nı temsilen Nazilli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu Üyeliğine seçildi. 1986 yılında Ankara'da bulunan Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi oldu, 1990 yılında Nazilli Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda 12 hafta süren ''Sevgi Yılı Kültür ve Sanat Toplantıları''nı organize etti ve yönetti. Burada yazı ve şiir yazanlara ücretsiz olarak çok sayıda gazete-kitap-dergi dağıttı, 5 Eylül 1991 yılında Nazilli Belediyesi adına Yayın ve Sanat Fuarı açtı. Burada bir çok gazeteci-yazar-şair-ressam-heykeltraş vb.gibi sanatçılar sergi açtı, Kerim Özbekler tarafından burada yüzlerce gazete-kitap-dergi vb.gibi döküman ücretsiz olarak dağıtıldı. 1992 yılında İstanbul'da 75 gazeteci-yazar ve şaire çalışmaları ile ilgili brifing verdi. Bu brifing haberi 50'ye yakın gazete ve dergide haber olarak yayınlandı, 1999 yılında SSK'den emekli oldu, 2005 yılında Aydın Hürsöz Gazetesi Şairler Antolojisi'nde hayat hikayesi ile birlikte şiirleri yayınlandı. 2005 yılında Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi oldu, 2006 yılında yapılan kongrede derneğin Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Aydın'lı yazar ve şair Şükrü Öksüz tarafından hazırlanan ''Hürsöz Gazetesi 2006 Şairler Antolojisi.'' isimli eserin 111-112-113-114.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, Kerim Özbekler'in hayat hikayesi ve fotoğrafı;Ankara'da ikamet eden aslen Diyarbakır'lı olan Elvan Yayınları'nın sahibi İhsan Işık tarafından yayınlanan 13 ciltlik ''Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi''nin 2819.sayfasında da yer almıştır. 4-5-6 Mayıs 2007 tarihinde, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yapılan şiir şölenine, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 2007 yılında Manisa'nın Salihli İlçesi'nde yaşayan E.öğretmen-gazeteci-yazar ve şair Gündüz Aydın'ın hazırladığı ''Sevgi Yolu Şairler Antolojisi-2007.'' isimli eserin 242-243-244-245.sahifelerinde, vesikalık bir fotoğrafı. Hayat hikayesi ile şiirleri yayınlandı, 4-5-6 Temmuz 2008 tarihleri arasında Yozgat'ta yapılan 9.Uluslararası Sürmeli Festivali Şairler Şöleni'ne, Yozgat Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Ahmet Sargın'ın daveti üzerine iştirak ederek sahnede şiir okudu, 16-17-18-19 Ekim 2008 tarihlerinde, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş'ın davetlisi olarak Seyhan Sosyal Kültür Sanat Derneği'nin düzenlediği 3.Çukurova Halk Kültür Festivali'ne iştirak ederek Adana'da Şairler Şöleni'nde sahnede şiir okudu, 7-8-9 Kasım 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan 5.Şairler Buluşması'na Güllük Şiir Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından davet edildi, burada kendisine Türk Şiirine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim edildi, 28-29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde, Çanakkale Yazarlar ve Şairler Derneği Sponsoru Mustafa Berçin'in davetlisi olarak 2.Çanakkale Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde, Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Sabiha Serin'in davetlisi olarak ''Sivas 2.Şairler Şöleni.'' ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 1-2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde, Kapadokya Yazarlar ve Şairler Derneği Bşk.Ayşe Paslanmaz'ın daveti üzerine 5.Kapadokya Şairler Şöleni'ne iştirak etti ve sahnede şiir okudu, 24-25-26 Eylül 2010 tarihlerinde, Mümin Uluç organizesi ile Nevşehir'de yapılan 6.Kapadokya Şairler Şöleni'ne (davet üzerine) iştirak etti ve sahneye çıkarak şiir okudu, 18 Haziran 2011 Cumartesi günü, saat.17.00'de Ankara'da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde, Kültür Çağlayanı Dergisi 4.müzik ve Şiir Dinletisi öncesi E.Kültür Bakanlığı Araştırma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı-Kültür Çağlayanı Dergisi Sahibi Hayrettin İvgin tarafından kendisine Türk Edebiyatına ve Şiirine yaptığı katkılardan dolayı ''Onur Belgesi.'' takdim edildi, 21 Şubat 2014-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan, Nazilli Belediyesi 6.Edebiyat Festivali'ne iştirak ederek okuyuculara ücretsiz gazete-kitap-dergi dağıttı, 2014 yılında Mayıs ayında İstanbul'da Ozan Dergisi'ni çıkaran İsmailoğlu Mustafa Yılmaz'ın yayınladığı ''Ozan Gönül Şairleri.'' isimli eserin 113-114-115.sahifelerinde vesikalık bir fotoğrafı ile hayat hikayesi ve şiirleri yayınlandı, 25 Mart 2016 Cuma günü, saat.15.00'de Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nazilli Belediyesi 7.Kültür Sanat Edebiyat Festivali açılış töreni sonrası kendisine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından 50 yıldır ''Basın Yayın Sanat Dünyası'na Yaptığı katkılar.'' nedeni ile plaket takdim edildi. Plaketi, Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına sahnede Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler'e takdim etti. Plaket takdimi sırasında ilçe yöneticilerinin tamamı sahnede yer aldı, 05 Kasım 2016 Cumartesi günü, Aydın'da yayınlanan 12 sahifelik Güzelhisar Gazetesi'nin 3575 sayılı nüshasının 9.sahifesinde Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz'ün ''Sorular Bizden Cevaplar Kerim Özbekler'den.'' başlığı ile tam sahife röportajı yayınlandı.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.