ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Edebiyat  Sanat Dünyasından Kısa Duyurular

Kerim Özbekler: Gazeteci-Yazar-Şair

04-12 Ocak 2020 tarihleri arasında; Giresun Gümrük Müdürlüğü Binası (Giresun Limanı Yanı) Giresun adresinde, ”1.Giresun Kitap Fuarı.” açılacaktır. 11 Ocak 2020 Cumartesi günü, saat.14.00’de ise Şair Zehra Kemaloğlu (Tel.0-532-6336089 E Posta.zeiist@hotmail.com) okuyucuları için 4 adet kitabını imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.
*******
11 Ocak 2020 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi-Fevzipaşa Mahallesi, 846 Sokak, Katipzade Vakıf İş Hanı, No.51/313 (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, Prof.Dr.Kenan Erdoğan ”Bayrak Şairi Arif Nihat Asya”yı anlatacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*******

11 Ocak 2020 Cumartesi günü, saat.15.00’de;Salihli Gençlik Merkezi Salihli-Manisa adresinde, eğitimci ve yazar Müfit Sönmez ”Eğitim ve Edebiyat” konusunda bir söyleşide bulunacaktır. Daha sonra, okuyucuları için kitap imzalayacaktır. Aynı tarih’te ve aynı yerde ve saat.16.00’da öğretmen ve yazar Gündüz Aydın, aynı konuda konuşma yapacak ve daha sonra okuyucuları için kitaplarını imzalayacaktır. Bu etkinlik, Artemis Sanat Dergisi Edebiyat Etkinlikleri kapsamında yapılmaktadır. İsteyen herkes proğramı ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*******
15 Ocak 2020 Çarşamba günü, saat.20.00’de;Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Didim-Aydın adresinde, Ali Gençli’nin sunumu ile ”Nazım Hikmet Ran Şiir Şöleni” icra edilecektir. Fevzi Kurtuluş ve Sevinç Türker’in müzikle süsleyeceği gecede sahneye çıkarak şiir okuyacak olan şairlerin isimleri şu şekildedir. Hüseyin Zeybek-Bülent Nizam-Deniz Süheyla Ergüler-Orhan Demir Boğa-Hakan Kartal-Ahmet Ünal-Şükrü Öksüz-Osman Gökçe-Mustafa Eren-Nihat Oktay-Aysel Can Akgün-Zeynep Eman ve Semra Orhan, bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.,

*******

OSMANİYE ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ (OŞYAD) YÖNETİCİLERİNİN DÜZENLEDİĞİ 23.EKMEK KONULU ŞİİR YARIŞMASI BAŞLADI.(SON KATILIM TARİHİ.06 NİSAN 2020 PAZARTESİ)…

YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI;

01.Yarışmamıza katılacağınız Şiir’de anlatacağınız ‘konu’yu serbest bırakıyoruz. Ancak; kendi yazmış olduğunuz şiir olması gerekmektedir. (Kendinize ait olmayan bir şiirle katılmanızın belirlenmesi durumunda) dereceye girseniz bile, olayın anlaşılması durumunda koşullara uyulmaması nedeniyle ödülünüz iptal edilir. Olayın ödülün tesliminden sonra öğrenilmesi durumunda ise; “Basın yolu ile kınama” yapılır.

02-Yarışmamıza; Bir şiir gönderebilirsiniz. Şiirinizin altına gerçek isminizi değil; kullanacağınız Rumuz ile birlikte yaşınızı da belirtmelisiniz.

03-Ayrı bir kağıtta ise; şiirinizin ismi, kullandığınız Rumuzunuz, gerçek adınız ve soyadınız, açık adresiniz, telefon numaranız, varsa elektronik posta adresinizi belirtmeniz gerekmektedir.

04-Yarışmamız; Şiir okuma değil, şiir yazabilme olarak anlaşılmalıdır. Şiirleriniz; A-4 Kağıt üzerine okunaklı olarak; el yazısı veya bilgisayar dizgisi ile en az 12 punto alarak yazılmalı, kağıdın arka yüzü yerine ikinci kağıt olarak kullanılmalıdır. Öğrenci defter kağıtları, üzerine resim ve şekiller verilerek yazılan kağıtlar ile peçetelere yazılı olan şiirler yarışma jürisi önüne konulamayacaktır.

05-Yarışmaya göndereceğiniz şiirlerde herhangi bir siyasi parti lideri veya siyasi içerikli bir düşünceyi destekleyici görüşler olmamalıdır. (Böylesi şiirler ön eleme sonunda yarışma dışı bırakılır. Ancak; yarışmaya katılım gösterdiği için 5 değişik ödülün verilmesinde bir sakınca yoktur.)

06- Şiirleriniz; e-posta yolu ile kabul edilmez ve yarışmaya katılamazsınız. Yarışmaya katılacak olan şiirlerinizi elden getirebileceğiniz gibi, posta veya kargo ulaşımı ile de gönderebilirsiniz. (Posta veya kargo ile göndermelerde gecikmeler veya elimize ulaşmamış olmasından organizasyonumuz sorumlu değildir. Ancak; posta-kargo gönderileri sonunda rumuzunuzu belirterek telefonla arayıp, gönderinizin bize ulaşıp ulaşmadığını sorup öğrenebilirsiniz)

07-Yarışmamıza göndereceğiniz şiirlerin 06 Nisan 2020 Pazartesi günü saat.19.00’a kadar elimize ulaşmış olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra elimize ulaşan şiirler yarışmaya katılamayacaktır.

08-Yarışma sonuçlarımız; 24 Nisan 2020 Cuma günü saat. 17.3o’de Osmaniye İl Merkezindeki; Kıbrıs Şehidi Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı, Şiir Meydanı’nda düzenlenecek törende açıklanacak ve ödüller sahiplerine verilecektir. Ödül Töreni tarihi kesin olup, ertelenme olayı söz konusu değildir.

09-Yarışmamızın ödül törenine katılamayanlar, organizasyonumuzla yapılacak olan görüşme ile, ödülünün kim tarafın alınabileceğini belirtmesi gerekir.

10-Yarışmaya il dışından katılıp ta ödül törenine gelemeyenler, plaketle birlikte diğer ödülleri, istemeleri halinde verdikleri adreslere “karşı ödemeli” olarak gönderilir. Bu konunun ayrıntılı özgeçmiş bilgilerinin altına not düşülmesi gerekmektedir.

11-Yarışmaya katılım koşullarına uymayanlar, eksik veya aksaklık bilgileri bulunanlar sonradan hak sahibi olamayacakları gibi; Osmaniye İl Merkezi ve ilçelerinden katılanlar (30 gün) içinde ödüllerini gelip almadıkları durumunda hak iddia edemeyeceklerdir.

İl dışından katılan yarışmacılar, önemli derece almış/Almamışsa törende alamamış veya gelmemişse, ayrıca istememişse, adresine gönderildiği halde almamışsa, 90 gün sonrasında ödülü için hak iddia edemez.

12-Yarışmamıza katılabilmek için herhangi bir ‘katılım ücreti’ istenmez.

13-Seçici kurul 5 kişiden oluşmakta olup, birbirlerini tanımayan ve bireysel olarak puan cetveli üzerinde değerlendirme puanlarını vermektedir.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ;

Yarışmada ilk üç dereceye girenlere plaketle birlikte çeşitli hediyeler sunulacak.

Ayrıca; Yarışmada ilk üç derecesinden sonra gelen şiirlerin puan durumlarına göre;

1- Yazar Yaşar Kemal, 2- Şair A. Neşet Dinçer, 3- Eğitimci- Şair Salih Sefa Yazar, 4- Gazeteci- Ali Rıza Karadağ, 5-Gazeteci- M. Cemal Şenadam, 6-Gazeteci -Ahmet Birgül, 7-Şair-Yazar -Ahmet Borazan, 8- Şair-Yazar-Eğitimci Süleyman Yurtsever, 9- Şair-Yazar- Yüksel Öktem, 10- Matbaacı-Kültür ve sanat dostu- Remzi Çakmak,11- Ressam-Şair-Müzisyen -Mustafa Dinletir, 12- Gazeteci- Gökhan Erkmen Anılarına, ve bu etkinliği 23 yıldır düzenlemenin onuruna Gazeteci-Şair-Yazar Mustafa Bardak özel ödülü olarak Plaket ve özel hediyeler verilecek.

Ödül töreninde, yarışmaya katılan herkese öncelikle 5 değişik ödül verildikten sonra, derecelerine göre diğer ödülleri takdim edilecek, emeğinin karşılığı almayan hiçbir şiir yazarı katılımlı eli boş dönmeyecektir.

YARIŞMAYA BAŞVURU ADRESİ;

Mustafa Bardak
Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD) Başkanı
“Ekmek Ödüllü 23. Şiir Yarışması”
Alibeyli Mahallesi, Musa Şahin Bulvarı, Şehit Bekir Evirgen Sokak, No.3, K.2.
80010-Osmaniye
Tel.0-545-5013316
E Postalar;
mustafabardak_555@hotmail.com
osyad.org@gmail.com

*******

DOSTLARA DUYURU
www.liderhaber.com internet Gazetesinde, ”ŞİİR DEFTERİ-ŞİİR ŞȖȖRDUR” İsimli bir sahife yapıyoruz. Şiirlerinizi yayınlamak üzere, ilhanyardimci@hotmail.com adresine bekliyoruz.
İLHAN YARDIMCI (KEMÂLİ)
Tel.0-535-4777390 veya 0-224-2502960
E Posta.ilhan-yardimci@hotmail.com

*******

İLK SAYISI YAYINLANAN 1 DERGİ;

Ahmet Hüseyin Gürbüz
Aşıkça (Halk Ozanları) Dergisi
Büyük Sanayi, 1. Cad. Elif Sokak, No.7/193, Sütçü Kemal İşhanı
İskitler-Altındağ-Ankara
Tel.0-312-3840530
Faks.0-312-3840529

Matbaa;
Matbaacılar Sitesi, 560. Sk. No.17
İvedik-OSB-Ankara
Tel.0-312-3957142 Faks.0-312-3956372

*******

https://www.linkedin.com/in/kerim-%C3%B6zbekler-a7448584/detail/recent-activity/

—-

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.