ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Gök Gürültülü

EDEBİYAT DÜNYASI’NDAN KISA DUYURULAR

23.04.2018
643
A+
A-
EDEBİYAT DÜNYASI’NDAN KISA DUYURULAR

Edebiyat Dünyası

14-22 Nisan 2018 tarihleri arasında, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak olan 23.İzmir Kitap Fuarı Basmahane-İzmir adresindeki ”Lozan Muadilleri Vakfı-1 Nolu Salon, 108 Nolu Stand”da, Lozan Muadillerinden Drama’lı Yazar Ödemiş’li Rasim Şengün ”Izdırap Günleri-Mubadeleden Günümüze” isimli kitabını okuyucuları için fuar süresince imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


21 Nisan 2018 Cumartesi günü, saat.10.30’da;Aydın Bey Camii Önü-Aydın adresinde, ”Turizm Haftası” nedeni ile bisikletle gezmeyi sevenler için ”Bisikletini Al da Gel Şenliği” düzenlenmiştir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlik için, Aydın Bey Camii önünde (İstasyon Meydanı’nda) toplanılacak ve gezi Çakırbeyli Mahallesi’nde (Adnan Menderes’in doğduğu Kasaba’da) sona erecektir. Aydın-Çakırbeyli Mahallesi (Kasabası) arası 14 km.dir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
NOT.Siz de, bulunduğunuz il-ilçe-kasaba ve köy’de her hafta sonu Cumartesi günleri böyle geziler düzenleyerek çevredeki turistik-tarihi vb. gibi köy-kasaba-ilçe ve illeri ziyaret edebilirsiniz.


21 Nisan 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Konferans Salonu-Fevzipaşa Mahallesi, 846 Sokak, Katipzade Vakıf İş Hanı, No.51/313 (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, Prof.Dr.Kenan Erdoğan ”Mahalli Edebiyat ve Manisa” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


21 Nisan 2018 tarihinde, saat.14.00-17.30 arasında;Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi Sapanca-Sakarya adresinde, ”Şiir Dostları Buluyor” adı altında 3.kez Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği (SAYŞAD) Başkanı ve yöneticileri tarafından ”Şairler Şöleni” düzenlendi. Proğram SAÜ Uygulama Oteli-Sakarya adresinde de gece, 19.00-23.30 arası yapılacak şiir okumaları ile devam edecek. Bu şölene iştirak etmek isteyenler, aşağıdaki bilgileri kullanabilirler. Çetin Elveren (Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı) Tel.0-530-4997930
E.Posta.www.saysad54@hotmail.com, ilgilenenlere önemle duyurulur.


22 Nisan 2018 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Hoca Ahmed Yesevi Vakfı-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul adresinde, 15 günde 1 yapılan ”Kahvaltılı Yesevi Toplantıları”nın 183.yapılacaktır. Bu toplantı sırasında İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Ramazan Kağan Kurtoğlu ”Küresel Para Savaşları” konusunda bir konferans verecektir. Hoca Ahmed Yesevi Vakfı’nın vereceği ”Sabah Kahvaltısı” eşliğinde sürecek olan bu konferansı isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


22 Nisan 2018 Pazar günü, saat.13.00’de;23.İzmir Kitap Fuarı-Aktivist Sanatçılar Derneği Standı Basmane-İzmir adresinde, Mustafa Gökçek okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


22 Nisan 2018 Pazar günü, saat.17.00’de;Adana Büyükşehir Belediyesi 75.Yıl Kültür Sanat Galerisi (Atatürk Parkı İçi) Çukurova-Adana adresinde, Akdeniz Şairler Ozanlar Derneği (AYŞOD) Başkanı Sıddık Aydın ve yöneticileri tarafından ”Karacaoğlan Şiir ve Türkü Etkinliği” tertip edilmiştir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


23-29 Nisan 2018 tarihleri arasında, ”Aksaray Belediyesi-2.Kitap Günleri Fuarı” açılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


27 Nisan 2018 Cuma günü, saat.13.30-17.00 arasında;Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu Alanya-Antalya adresinde, Güncel Sanat Dergisi tarafından düzenlenen ”Kaygusuz Abdal Şiir ve Öykü Yarışması Ödül Töreni” Güncel Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Arslan Bayır’ın iştirakı ile gerçekleştirilecektir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


27 Nisan 2018 Cuma günü, saat.17.30’da;Osmaniye Kent Müzesi Bahçesi-Osmaniye adresinde, Osmaniye Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Başkanı ve Şelale Dergisi Sahibi Mustafa Bardak ve yöneticileri tarafından tertip edilen ”21.Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması Ödül Dağıtım Töreni” yapılacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


28 Nisan 2018-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında;Büyükşehir Belediyesi Yanı Fuar Alanı-Malatya adresinde, ”7.Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı” açık olacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


04-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında, ”Ömer Halis Demir Meydanı-Niğde” adresinde ”Niğde Belediyesi 3.Kitap Fuarı” açılacaktır. Her gün, 10.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecektir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


EDEBİYAT HABER GENÇ ÖYKÜCÜLERE, ÖYKÜLERİNİ YAYIMLATABİLECEKLERİ YENİ 1 KANAL AÇIYOR…
Amacımız;Genç öykü yazarlarının, öyküyle kurdukları ilişkinin dönüşmesine katkıda bulunmak ve seslerinin daha fazla okura erişmesini sağlamak.
Yayımlanacak öyküleri, usta öykücü Aysun Kara seçecek. Gönderilecek öyküler, daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olmalı. Edebiyat Haber’de, sınırlı sayıda öykü yer alacaktır. Her yazar, en çok iki öyküsünü gönderebilir. Yedi gün içinde, gönderilen öykünün yayımlanıp yayımlanmayacağına ilişkin olarak yazara bilgi verilecektir. Öykülerinizi word dosyası olarak, aysunkara@edebiyathaber.net adresine gönderebilirsiniz. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


EVEREST YAYINLARI ”ROMAN YARIŞMASI” DÜZENLEDİ. (SON KATILIM TARİHİ.15 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ)…
Evereset Yayınları ”Roman Yarışması” düzenledi. “İlk Roman Yarışması”na başvurular başladı, son katılım tarihi ise 15 Haziran 2018 Cumartesi.
Yarışmaya katılım koşulları aşağıdaki şekildedir;
–Daha önce hiçbir edebi türde kitabı yayımlanmamış yazarların, ilk romanlarıyla katılabilecekleri yarışmada yaş sınırı yoktur.
–Yarışmaya katılacak kitaplar, daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
–Yarışmaya katılacak romanlarda, herhangi bir tür sınırlaması yoktur.
–Roman dosyaları, ilkroman@everestyayinlari.comadresine e-mail olarak gönderilebilir. Dosyayla birlikte katılımcının özgeçmişinin, posta adresi ve telefon numarasının da eklenmesi gerekmektedir.
–Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.
–Yarışmaya son katılım tarihi, 15 Haziran 2018 Cumartesi günüdür.
–Yarışma sonucu, Eylül 2018’de basın yoluyla açıklanacaktır.
–Ödülü alan roman dosyası, Kasım ayı içinde Everest Yayınları’nca kitaplaştırılacaktır.
–Yarışmayı kazanan yazar, eserin editoryal bir süreç sonunda yayımlanacağını. Bu süreç içinde yapılacak değişiklikler konusunda karşılıklı anlaşma sağlanamaması durumunda, eserin yayımlanmayabileceğini kabul eder.
–Yarışmada 1. olan romanın, 5 yıllık telif hakkı yayınevine ait olacaktır.
–Seçici Kurul;Cemil Kavukçu-Müge İplikçi-Semih Gümüş-Selim İleri-Handan İnci’den oluşmaktadır.
İlgilenenlere, önemle duyurulur.


SYLVESTER STALLONE VE KÖPEĞİ…

Sylvester Stallone dünyaya gelirken yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu ve bu yüzden yamuk ağızlıdır, konuşması da düzgün değildir.
New York’a geldiğinde, kimse ona aktörlükte iş vermedi. O kadar fakirdi ki, köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı. Parası bitip, köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı. Vurduğu en dip, buydu. Bir gün, Muhammed Ali’nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky’nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı.

Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler ama tek bir sorun vardı. Film’de, Rocky’yi başkası oynayacaktı. Kabul etmedi, haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler ama yine kabul etmedi..
En sonunda onun oynamasına izin verdiler ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti, bu 35.000 doların 15.000’ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı ve köpeğini geri aldı. Filmde oynattığı köpek Butkus, kendi köpeğiydi.

Rocky filmi, Sylvester Stallone’ye toplamda 200 milyon dolar kazandırdı.

Sizin olandan, hakkınızdan ve hayallerinizden asla vaçgeçmeyin.


 

KERİM ÖZBEKLER

GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

TEL.0-534-4326054

E POSTA: kerimozbekler34@gmail.com

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.