ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

31.05.2018
697
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Edebiyatta bu hafta..

Kerim Özbekler
Gazeteci-Yazar-Şair

 

 

 

Mayıs-Haziran 2018 tarihli sayısı yayınlanan (Arslan Bayır;Güncel Sanat Dergisi (80 Sahife) Yazı İşleri Müdürü-PK.66 Alanya-Antalya Tel.0-532-4094521

E Postalar.arslanbayir@gmail.com veya alanyaguncel@gmail.com) adresine yayınlanması için yazı-hikaye-kitap tanıtım yazısı-edebi haberler-kitap-şiir vb. eserlerinizi iletebilirsiniz.


01 Haziran 2018 Cuma günü, saat.20.30’da;Elegant Cafe-Pasaj 2000 Terası, Sakarya adresinde, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği (SAYŞAD) Başkanı Çetin Elveren (Tel.0-530-4997930) ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ”İftar Yemeği ve Sayşad Değerlerini Yaşarken Anıyor.” adı altında şiir ve müzik gecesi organize edilmiştir. Gecede Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ”Kıyıya Vuran Sessiz Dalgalar” isimli şiir kitabının şairi Canan Ereren ”Onur Konuğu” olarak yer alacak ve yaptıklarını anlatacak ve anlatılacaktır, proğramın müzik bölümünde ise Firdevs Altıntaş, şarkıları ile. THM yorumcusu ve bağlama üstadı Akın Altınışık ile Sinan Çağlar ensrüman ve türküleri, Şehit Erol Olçok Lisesi Müzik Grubu enstrümanları ve yorumları ile programa renk katacaklar ve dernek üyesi şairlerin okuyacağı şiirler ile proğram tamamlanacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Şair Ulvi Yürük ”Emirdağ Şiirleri Antolojisi” hazırlamak için faaliyete geçti, Emirdağ üzerine yazılmış şiirleri olan şairler en fazla 3 şiirleri ile kısa hayat hikayesi ve 1 adet vesikalık fotoğraflarını word dosyası şeklinde 01 Temmuz 2018 Pazar günü akşamına kadar devrim_1376@hotmail.com e posta adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Antolojiye katılmak ücrete tabi değildir, daha fazla bilgi almak isteyenler 0-542-5467924 nolu telefonu kullanabilirler, ilgilenenlere önemle duyurulur.


ÜMİD HARUN VE KİLİM DERGİSİ...
Ümid Harun’la şahsi bir tanışıklığımız yok, internetten tanışıyoruz. Bir defasında telefon açıp tanışmak için Nazilli’ye geleceğini açıkladı. Ben de adresini isteyip, kendisine bazı gazete-kitap-dergi-broşür iletebileceğimi izah ettim. Gönderdiklerim eline geçince, kendisi de bana çıkarmış oldukları Kilim Dergisi’nin 2 adetini postalamış. 20×27 ebatlı. Kapakları da 3.hamur gazete kağıdına basılı güzel bir dergi, 20 sahife. İçinde en az kısa kısa da olsa 10-15 kişinin daha yazı ve şiirlerinin yer alabileceği boşluklar var. Sanıyorum, ellerinde o boşlukları dolduracak kadar yazı ve şiir yoktu. Yazı ve şiirler güzel, yine ellerindeki çok kişinin yazı ve şiiri olmadığından olacak bir kişiye ait 2-3 yazı ve şiiri arka arkaya Kilim Dergisi sütunlarında yer vermişler. Oysa, her sayıda bir kişinin 1 yazısı veya şiiri yer alsa daha iyi olur. Daha değişik imzalar, Kilim Dergisi’nin daha iyi tanınmasını sağlar. Bu arada, bu dergi ücretsiz olarak dağıtılıyor. Ocak 2018 tarihli 16.sayısı olan bu dergiyi ben ilk defa görüyorum, bu sayısında aşağıdaki yazar ve şairlerimiz karşılarındaki başlıkları kullanarak bu sayıda yer almışlar.

Enver Öztürk;Yazmak (Makale),
Elif Şeker;Bilemedim (Şiir),
Elif Şeker;Gönüldeki Hazineyi Arayış (Makale),
Gülay Cevizli;Okumanın Kimyası (Makale),
Gülay Cevizli;Fetih ve Fatih (Makale),
Hatice Kübra Savaş;Ey Ömür (Makale),
John Haag-Çeviren.Erol Sağlam;Deniz Şarkısı (Şiir),
Mehmet Boztepe;Göremezsin (Şiir),
Mehmet Boztepe;Süpürmelisin (Şiir),
Mehmet Boztepe;Şiir ve Yaşam (Makale),
Lokman Erdoğan;Bizim Evin Dumanı Taştan (Makale),
Mustafa Ceylan;Ümit Harun ve Şiir Dünyası (Tanıtım),
Mustafa Avcı (Ceyhuni);Sanma Deliyim (Şiir)
Mustafa Avcı (Ceyhuni);Yolun Sonu (Şiir),
Ramazan Balcı;Baba Olmak (Makale),
Ümit Harun;Üç Işıktan Yansımalar (Kitap Tanıtımı),
Ali İhsan Kaya;Öyle Özledim Ki Ey Sıla (Şiir),
Ali İhsan Kaya;Eylülde Grup Vakti (Şiir),
Aşık Bekir Doğan;Şaşkın Aşık (Şiir),
Gül Ulucan Ekmen;Ali Lidar ve Tesirsiz Parçalar (Kitap Tanıtımı),
Behzat Aktitiz;Yılların Üzerine Düşen (Şiir),
Behzat Aktitiz;Bir (Şiir),
Arif Bilgin;Bilgince (Şiir),
Bahattin Paslı;Aşk (Şiir),
Musa Kazım Aktitiz;Çaresizlik (Şiir),
Ümit Harun;Lea (Şiir),
Behzat Aktitiz;Uzun Yolun Kısası (Şiir).
Siz de ”Kilim Dergisi”ni edinmek-okumak veya yazı-şiir ileterek yayınlanmasını istiyorsanız aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.
Mustafa Avcu
Kilim Edebiyat-Sanat-Kültür-Şiir Dergisi
Alaylar 1.Mahallesi, Alümina Sokak, Çiğdem Apt. No.2/2
Seydişehir-Konya
veya
Ümid Harun
Kilim Edebiyat-Sanat-Kültür-Şiir Dergisi
Genel Yayın Yönetmeni
PK.42
Seydişehir-Konya
Tel.0-537-7027342
E Posta. harunugevreki@hotmail.com


31 Mayıs 2018 Perşembe günü, saat.20.30’da;İl Halk Kütüphanesi-Van adresinde, Van Şair ve Yazarlar Derneği Üyesi Yazar-Şair Yaşar Adıyaman-Orhan Demirtaş-Ercan Ulutaş-Mustafa Işık-Ümit Kayaçelebi-Adnan Özkan ve Erdal Şahin okuyucuları ile buluşacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


 

25 MAYIS 2018-03 HAZİRAN 2018 TARİHLERİ ARASINDA;ATATÜRK KENT MEYDANI (İL HALK KÜTÜPHANESİ KARŞISI) -AYDIN ADRESİNDE, 1.AYDIN KİTAP FUARI AÇILACAKTIR. AYDIN VALİLİĞİ’NİN DESTEĞİ İLE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN FUAR 25 MAYIS 2018 CUMA GÜNÜ, SAAT.14.00’DE AÇILACAK. FUAR’DA ŞÜKRÜ ÖKSÜZ’ÜN BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI AYDIN YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ-TÜLAY SARAYKÖYLÜ’NÜN BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI SÖKE ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ İLE EMEKLİ ÖĞRETMEN-GAZETECİ-YAZAR-TV PROĞRAMCISI MUSA İLHAN’IN BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI AYDIN TARİH DERNEĞİ, AYNI STAND İÇİNDE YER ALACAK. HER GÜN 10.00-22.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK OLAN ”1.AYDIN KİTAP FUARI”NIN AYDIN’IN EN MERKEZİ YERİNDE AÇILMASI, EN ÇOK KİTABIN OKUNDUĞU İLLERİN BAŞINDA GELEN AYDIN’DA BÜYÜK BİR SİNERJİ YARATMASI DA BEKLENİYOR. İSTEYEN HERKES BU ETKİNLİĞİ ÜCRETSİZ OLARAK İZLEYEBİLİR, İLGİLENENLERE ÖNEMLE DUYURULUR.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.