ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Edebiyat Dünyasından | Kısa Duyurular

Edebiyat Dünyasından | Kısa Duyurular

Kerim Özbekler / Gazeteci- Yazar- Şair

11 Mart 2020 Çarşamba günü, saat.16.00’da;Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Efe Kitapları Yazarı Şahin Efe Yılmaz ”Kuvayı Milliye Efeleri” isimli bir söyleşi de bulunacak ve konferans verecektir. İsteyen herkes bu konferansı 300 kişilik modern bir salonda ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

****

12 Mart 2020 Perşembe günü, saat.18.00’de;Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Metin Hara ”Başka Bir Dünya Mümkün.” adı altında bir söyleşide bulunacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

****

12 Mart 2020 Perşembe günü, saat.20.00’de;Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Nasuh Mahruki ”Kendi Everest’inize Tırmanın” konulu bir söyleşide bulunacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

****

13 Mart 2020 Cuma günü, saat.13.30’da;Yaşar Kemal Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy Kongre Salonu (Seyhan Belediyesi Yanı) Seyhan-Adana adresinde, 1.Aşıklar ve Yazarlar Buluşması adı altında bir etkinlik yapılacaktır. Aşık Hakkı Tanrıkulu-Aşık Süphandereli (Yunus Tömen)-Aşık Medeni Karataş (Mahmut Akdak)-Aşık Mustafa Demir ile Yazar Müştebey Çelik-Yazar Münevver Düver-Yazar Mehmet Tezcan-Yazar Ahmet Kaytancı’nın iştirak edeceği proğramı isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

****

13 Mart 2020 Cuma günü, saat.16.00’da;Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu Nazilli-Aydın adresinde, Gazeteci-Yazar-Şair Kerim Özbekler ve Şair Şerife Tekin ”Şiir ve Edebiyat Söyleşileri” adı altında bir proğram gerçekleştireceklerdir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

*****

15 Mart 2020 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Hoca Ahmet Yesevi Vakfı-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul adresinde, İlsam’ın vereceği ”Sabah Kahvaltısı” eşliğinde Akın Karadeniz ”İmam Maturidi ve Selefilik” üzerine bir söyleşide bulunacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur. Erdoğan Aslıyüce (Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı ve Yesevi Dergisi Sahibi) Tel.0-532-2654708

*****

15 Mart 2020 Pazar günü, saat.14.00-17.30 arasında;Hoca Ahmet Yesevi Vakfı-Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Küçük Ayasofya Cami Yanı, Hüseyin Ağa Medresesi Sultanahmet-İstanbul adresinde, aşağıdaki proğram gereğince ”Nevruz Kutlaması” gerçekleştirilecektir.
-Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı,
-Yazar Erdoğan Aslıyüce’den Açılış Konuşması,
-Atilla Yayım’dan Nevruz Duası,
-Nevruz Ateşinden Atlama,
-Örs Üzerinde Temsili Demir Dövme,
-Geleneksel Yumurta Tokuşturma,
-Ergün Siller’in Geleneksel Nevruz Pilavı ve Ayran İkramı.
İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
Erdoğan Aslıyüce
Hoca Ahmed Yesevi Vakfı Başkanı ve Yesevi Dergisi Sahibi
Tel.0-212-6385012 veya 0-532-2654708 Fax.0-212-6383547
E Postalar;
e_asliyuce@yahoo.com
hayesevivakfi@gmail.com
yesevidergisi@gmail.com

*****

Deliler Teknesi Edebiyat Sanat Dergisi’nin;Mayıs-Haziran (2020) sayısının dosya konusu, “Edebiyat ve Masal” olacaktir. Dosyada yer almak isteyen yazarlara, önemle duyurulur.
Not.Dergiye yazı göndermek için, son tarih 15 Nisan 2020’dir.
Aydın Şimşek
Kanguru Yayınları Genel Yayın Yönetmeni
ve
Deliler Teknesi Edebiyat Dergisi Sahibi-Yazı İşleri Müdürü
Konur Sokak, No.15/3 Kızılay-Ankara
Tel.0-312-4197742
E Postalar;
asimsek70@hotmail.com
deliler.teknesi@hotmail.com

*****

UNESKO 2020 FARABİ YILI MÜNASEBETİ İLE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİNİN AÇTIĞI FARABİ MAKALE YARIŞMASI’NI KAZANANLARA TOPLAM 13.000 LİRA DAĞITILACAK.(SON KATILIM TARİHİ.30 HAZİRAN 2020 SALI)…

MAKALE YARIŞMASINA KATILMA ŞARTLARI;
-Gönderilen makaleler konu itibariyle “Farabi’nin bilim dünyasına katkısını ve tesirini” özgün bir şekilde ele almalıdır.
-Her katılımcı bir (1) makale ile yarışmaya katılabilir.
-Makalelerde sayfa sınırlaması yoktur.
-Gönderilen makaleler daha önceden herhangi bir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.
-Yarışmaya gönderilen makalelerden uygun görülenler kitap olarak yayınlanacaktır.
-Kitaba girecek makaleler için ayrıca telif ödenmeyecektir, kitabın sonraki baskıları için de bu kural geçerlidir.
-Makalelerin bütün kullanım hakları Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.
-Makalelerde isim ve soy isim yerine, müstear isim yer alması gerekmektedir.
-Gönderilen makalelerle birlikte, makale sahibinin özgeçmişinin ve irtibat bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
-Makaleler; ya farabi@bursa.bel.tr e-posta adresine iletilmeli ya belirtilen adrese posta/kargo yoluyla gönderilmeli ya da şahsen teslim edilmelidir.
-Makalelerde dipnot ve kaynakça kullanımı için bilim dünyasındaki genel kurallar geçerlidir.
-Makalelerde konunun özgünlüğü, konuya hâkimiyet, bilimsel ifade yeteneği, imlâ ve noktalamanın doğru kullanımı dikkate alınacaktır.
-Son başvuru tarihinden sonra gönderilen makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır.
-Dereceye giren makaleler ve ödül töreni ile ilgili daha sonra açıklama yapılacaktır.
-Yarışmaya katılan adaylar bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır, sonradan bir hak iddia edemez.
-Yarışmaya Bursa Büyükşehir Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları hariç yurt içinden ve dışından herkes katılabilir.
-Yarışmanın dili Türkçedir.

SEÇİCİ KURUL;
Prof.Dr.Yaşar Aydınlı,
Prof.Dr.Mehmet Cüneyt Kaya,
Doç.Dr.Ferruh Özpilavcı,
Doç.Dr.Mehmet Fatih Birgül,
Dr.Öğr.Üyesi Ayşe Taşkent.

İLETİŞİM ADRESİ;
Semih Kum
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü
Tayyare Kültür Merkezi, Atatürk Caddesi, Uçak Sokak, No.1 Osmangazi-Bursa
Tel.0-224-7163776
E Posta.farabi@bursa.bel.tr

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.