ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

07.11.2018
626
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Kerim Özbekler / Gazeteci-Yazar-Şair…

 

08 Kasım 2018 Perşembe günü, saat. 20.30-22.00 arasında; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi 09100-Aydın adresinde, ADÜ Fasıl Topluluğu tarafından 18 parçadan müteşekkil ”Atamız ve Fasıl” adı altında 1 konser verilecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında; İbrahim Coşkun Akyüz, Şirin Karakaş Özbilen, Nejla Bilgin ”İstanbul Tüyap Kitap Fuarında. 4.Salon, 4121’nolu standa” okuyucuları için kitap imzalayacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


10 Kasım 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de; Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Salonu, 846 Sokak, Katipzade Vakıf İş Hanı, Kat.3, No.51/313-314 (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, Gazeteci-Yazar Zeki Buzgan ‘’Abdülhamid Siyaseti’’ konusunda 1 konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği, ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


10 Kasım 2018 Cumartesi günü, saat.18.00’de; Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirleri Odası Seminer Salonu, Kumrular Sokak, No.26 Kızılay-Ankara adresinde,
Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Yöneticileri tarafından ”Atatürk’ü Anma Özel Şiir Gecesi” tertip edilmiştir. Birçok şairin iştirak ederek Atatürk Şiirleri okuyacağı ve Atatürk’ün sevdiği Şarkı ile Türkülerin seslendirileceği bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


11 Kasım 2018 Pazar günü, Aydın’a bağlı Sultanhisar İlçesi’nin Atça Kasabası’nda (Denizli-İzmir Karayolu Üzerindedir). Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Atça Belediyesi yöneticilerinin katkısı ile ”Boğa Güreşi” tertip edilmiştir. Sabahtan akşama kadar, Karadeniz ve Ege Bölgesi’nden gelen boğalar ”Atça Arena”da karşı karşıya geleceklerdir. Boğa Güreşi Severlere, önemle duyurulur. Bu boğa güreşi için irtibat kurabileceğiniz kişilerin telefonları, aşağıdaki şekildedir. İzzet Baydar, Tel.0-535-6302824, Turgut Aydın.Tel.0-535-7438167


11-12 Kasım 2018 tarihlerinde, saat.11.00’de; City Center AVM Kitap Fuarı, Zafer Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, No.79/1 (34513) Esenyurt-İstanbul adresinde, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı Osman Baş okuyucuları için kitap imzalayacak ve söyleşide bulunacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


14 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat.15.30-16.30 arasında; Necatibey Ortaokulu-Murat Reis Mahallesi, 230 Sokak, No.3 Konak-İzmir adresinde, Sarı Zeybek Kültür Sanat Derneği Başkanı Ayla Taşdelen ve arkadaşları tarafından ”Orhan Veli’yi Şiirleri ile Anma Etkinliği” düzenlenmiştir. Etkinlik herkese açıktır, ilgilenenlere önemle duyurulur.


YÜREĞE DOKUNAN KADINLAR ADINA ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLENDİ. (SON KATILIM TARİHİ.24 KASIM 2018 CUMARTESİ).

Yarışmanın Amacı;Türk Edebiyatına yeni öyküler kazandırabilmektir.

Konu; Aşk ve Sevgi…

01-Yarışmaya 18 yaşından büyük tüm TC vatandaşları katılabilir.

02-Katılan eserin daha önce basılmamış ve herhangi bir yarışmadan ödül almamış olması gerekmektedir.

03-Her yazar ancak bir (1) eserle yarışmaya katılabilir.

04-Yarışmaya katılan eserler en fazla beş (7) sayfa A4 uzunluğunda (Times New Roman, 12 punto, 1,5 satır aralık) ile yazılacak, paragraf araları 1,5 satır ve herhangi bir kapak yapılmadan yollanacaktır.

05-Yarışmacılar eserlerini 5 kopya halinde A4 boyutundaki zarfa koyacaklar, sıkıca yapıştırıp, zarfın SAĞ ÜST köşesine bir RUMUZ yazacaklardır. Kesinlikle gerçek ad ve soyadı belirtilmeyecektir.

06-Yarışmacılar ayrı bir sayfaya kendi özgeçmişlerini, adres ve iletişim telefonlarını, “Yarışmanın tüm şartlarını kabul ediyorum.” yazarak imzalayacaklardır.

07-Son olarak, yarışmacılar, eserlerini koydukları A4 zarf ile özgeçmişlerinin yer aldığı sayfayı A3 zarfa koyarak aşağıda ki adrese gönderilecek;

08-Gülseren Akdaş;Kültür ve Sanat Eserlerini Destekleme Derneği (KÜSA-DER)-İshaklı Mahallesi, İshaklı Sokak, No.35-E Bafra-Samsun
E Posta. gulseren55.50@hotmail.com

09-Posta ya da kargoda meydana gelen gecikme, hasar ve kayıplardan düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz. Elden yapılan teslimatlar, kabul edilmeyecektir.

11-Yarışmada ödül alan eserler kurum tarafından hazırlanacak broşür, web sayfası, kitap ve dergilerde tanıtım amaçlı olarak kullanılabilir.

12-Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

13-Yarışma sonunda şartnameye uymayan eserin tespiti halinde derecesi ve ödülü geri alınır, yerine başka bir eser konmaz, derece ve ödül boş bırakılır.

14-Kazanamayan eserler iade edilmeyecektir.

15-ÖDÜLLER;
Birincilik, plaket ve katılım belgesi,
İkincilik, plaket ve katılım belgesi,
Üçüncülük, plaket ve katılım belgesi,
Jüri Mansiyon ödülleri olarak belirlenmiştir.

16-YARIŞMA SEÇİCİ KURULU;
Gülseren Akdaş (Hazırlayan-öykü yazarı),
Gönül Çatalçalı (Öykü yazarı),
Emine Azboz (Öykü yazarı),
Emine Emiral (Öykü yazarı),
Arslan Bayır (Öykü yazarı),
Musa Dinç (Öykü yazarı),
İlhan Soytürk (Öykü yazarı).

17-YARIŞMA TAKVİMİ;
Yarışma sonucu 16 Şubat 2019 Dünya Öykü Günü (Haftası’nda) açıklanacaktır ve ödül töreni yapılacaktır. Ödül törenine katılamayanların ödülleri (Plaket+kitap paketleri+katılım belgeleri) adreslerine gönderilecektir.awa


Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.