ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Çeşme’yi Buluşturacak “Humor and Human” Karma Sergi Dizayn Art Gallery’de

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine yer alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde edebiyat, sanat, Kitap, Sinema, resim, müzik, Edebi yazım tarihi vb. pek çok farklı alandan Yazı Atölyesi Edebiyat platformu bünyesinde sizlerin de yer alacağını düşünüyoruz. Bu amaçla sizlerden gelen edebi değeri olan öykü, hikâye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, film tanıtım vb. yazıları, yazar biyografisi, Türkiye ve dünya klasik edebiyatına ilişkin anı, eleştiri yazılarla eserlerinize yer veriyoruz. 2009’dan bu yana yayın hayatını kararlılıkla sürdüren Yazı Atölyesi, bir antoloji niteliği taşımaktadır. Yazı Atölyesi bünyesinde, edebiyat ve sanata gönül vermiş çok değerli yazım emekçilerinin kitap tanıtımları ve eserlerinin yer almaktadır. Kısaca sizlerin katılımıyla dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------

DIZAYN ART GALLERY SERGİ BASIN BULTENI

Dizayn Art Gallery, proje direktörlüğünü ve küratörlüğünü Nagihan Özel’in yaptığı farklı disiplinlerdeki sanatçıların bir araya geldiği “Humor and Human” isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

İzmir’in ünlü gayrimenkul danışmanlığı Dizayn GMD’nin 29 Haziran 2022’de Çeşme’de açılışını yaptığı Dizayn Art Gallery‘de proje direktörlüğünü ve küratörlüğünü Nagihan Özel’in üstlendiği farklı disiplinlerdeki sanatçıların bir araya geldiği “Humor and Human” isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, 5-22 Ağustos tarihleri arasında Çeşme Dizayn Art Gallery’de sanatseverlerle buluşacak.

Karma sergide Türkiye’nin önemli çağdaş sanatçılarıyla beraber genç kuşağın yükselen isimleri de yer alacak. Ergin İnan, Bubi, Yiğit Yazıcı, Ekrem Yalçındağ, Alea Pınar Du Pre, Fatih Yalın, Ayça Öksüm, Ali Emre Doğramacı, Rüya İdil Sincer ve Ege Ertükel’in farklı disiplinlerdeki çalışmalarını sanat severlerle buluşturacakları sergi 05- 22 Ağustos 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Konuyla ilgili basın bülteni ekte, yüksek çözünürlüklü görseller linktedir.

Değerlendirmeleriniz arasına almanızı rica ederiz.


“Humor and Human”

Ergin inan, Bubi, Yiğit Yazıcı, Ekrem Yalçındağ, Alea Pınar Dupre, Fatih Yalın, Ayça Öksüm, Ali Emre Doğramacı, Rüya İdil Sincer, Ege Ertükel

05.08.2022- 22.08.2022

Dizayn Art Gallery

ILICA MAH. 5066 SOKAK NO:5 RASİM PALAS ÇEŞME İZMİR

Hafta içi ve hafta sonu 11:00–19:00saatleri arasında ziyarete açık.

Proje Direktörü ve Küratör: Nagihan Özel

HUMORAND HUMAN” Sadece düşünme yetisine sahip olan türe içkin olan yargı ve humor, var oluştan beri hiçbir pratik amaç gütmeksizin yalnızca hayranlık duygusu ile doğayı seyreden insanın, kör belirlenmişliklerin geniş kitlelere ulaşarak ele alma çabasına en estetik ve ussal manifestosudur.

Yaşamda söylemesi güç, güzel olarak ifadesi olanaksız olan fenomenler yaşamın tümlüğüne dahildirler, bu fenomenlerin eksikliği yaşamın doğruluktan yoksunluğunu gösterir.

Humor’un en olgunlaşmış biçimi ile dile gelen bu sergi, yaşamın içinden doğan mizahın, insanlıkla yaşıt olduğuna işaret ederken aynı zamanda yaratanın ve kavrayanın ortak çıktısı olduğuna da dikkat çekiyor.

Sanatla uyanılan en derin dogmatik uykularının kesiştiği noktada yani sonsuzlukta birleşmenin ve sizlerle buluşmanın verdiği hazla izleyicileriyle buluşuyor.

 

İndirme bağlantısıhttps://we.tl/t-G13drkb4ke

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.