ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

Destekli Şair / Ahmet Günay Kimdir?

Destekli Şair / Ahmet Günay Kimdir?

1959 Yılında Amasya ili Taşova ilçesi Destek köyünde, bir çiftçi çocuğu olarak doğdu. İlkokulu kendi köyünde, Ortaokulu komşu Baraboy köyünde (bir saatlik mesafeyi, üç yıl boyunca yürüyerek gidip gelerek) okudu.

Askerliğini Ankara Genelkurmay Muhabere Taburunda, telsiz ve güç kaynağı operatörü olarak yaptı. 1982 Yılında TCDD 1. Bölge Baş Müdürlüğünün, İstanbul Haydarpaşa Garda açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak, makasçı unvanı ile iş hayatına başladı.

Sırasıyla Kütahya, Erzincan, Erzurum, Tokat ve son olarak Samsun’da makasçı, manevracı ve *gardıfren olarak görev yaptı.

2008 Yılında manevra esnasında geçirmiş olduğu büyük bir iş kazasında, sol bacağını trene kestirerek, malulen emekli oldu.

Şairimiz çalışırken iş hayatında ilk Açık Öğretim Lisesini dışarıdan okuyup bitirdi. Daha sonra 4 yıllık Açık Öğretim Fakültesini kazanıp iki yıl okudu. Mesleğinin ağır olması, mahrumiyet ve terör bölgelerinde de çalışması nedeniyle, ikinci sınıfta eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

Şair ve Yazarımız emekli olduktan üç yıl sonra, 2012 yılında ilk göz ağrısı ‘Gün Doğdu Sevdama’ adlı şiir kitabını, 2014 Yılında ‘Bitmez Bu Sevdam’ adlı 2. şiir kitabını çıkardı.

Bazı derneklerin ve belediyelerin çıkarmış oldukları, 8 Şiir antolojisinde, sayısız şiirleri yayınlandı. Şiirlerinden 30’dan fazlası türkü olarak bestelendi. Son 7 yıldır farklı mekânlarda, ‘Şiir Programları düzenleyip sundu. Yine bunun yanında 2013 Yılından beri periyodik aralıklarla, farklı mekânlarda ‘Çay Bahane Sohbet Şahane’ etkinliği düzenleyip sundu.

Şair ve Yazarımız evli olup Emrah ve Ebru isminde iki çocuğu vardır.

Samsun’da ikamet etmektedir. Şairimiz ve Yazarımız meslek hayatında

olduğu gibi emeklilik hayatında da farklı çalışmalara devam etmektedir.

Şair ve Yazarımızın şiirlerinin yayınlandığı Şiir Antoloji Listesi :

2011 – Amasya Mihri Hatun 1.Uluslararası Şiir Yarışması.

2012 – Samsun Bafra (Küsader) Kültür ve Sanat der Mavi Yürekler.

2013 Samsun Atakum Belediyesinin Şiir Akşamları Antolojisi.

2014 Samsun Bafra (Küsader) Kültür ve Sanat derneği Maviye Yolculuk.

2015 Samsun Bafra (Küsader) Kültür ve Sanat derneğinin çıkardığı 100. Yılında 100 kalemle Atatürk ve Çanakkale Şiir Antolojisi

2016 – Samsunlu Şair ve Yazar Ali Kayıkçı’nın çıkardığı Samsunlu Şairler ve Yazarlar Şiir Antolojisi.

2016 – Rifat Kaya’nın öncülüğünde Sivas Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarmış olduğu Dikensiz Güller Şiir Antolojisi.

2018– Samsunlu Şair ve Yazar Ali Kayıkçı’nın çıkardığı 9. Baskı Samsunlu Şairler ve Yazarlar Şiir Abtolojisi.

2018- Manisa’lı Eğitimci (Emekli Öğretmen) Gündüz Aydın’ın çıkardığı  “Heceli Şiirler” Şiir Antolojisi.

2020- Manisalı Eğitimci (Emekli Öğretmen) Gündüz Aydın’ın çıkardığı Birinci Cilt “Heceli Şiir Antolojisi”

Ahmet Günay

  1. * trenlerde, katarın el frenlerini kullanan görevli.

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.