ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay °C

1. Antakya Okur -Yazar Buluşmaları | Ferhat İşlek

28.03.2022
410
A+
A-
1. Antakya Okur -Yazar Buluşmaları | Ferhat İşlek

Gönderİ: Fevzi Yavuz

HAZIRLAYAN FERHAT İŞLEK

Proje Adı:

  1. ANTAKYA OKUR – YAZAR BULUŞMLARI

Proje Konusu:

Okurlarla yazarları buluşturmak

Projenin Amacı

1- Okurlarla yazarları buluşturmak, onlara aynı havayı soluyacakları bir ortam oluşturmak

2- Kentimizdeki okurlarla kitap etkileşimini sağlamak.

3- Kitabın ve okuma alışkanlığının önemine dikkat çekmek

4- Okuma alışkanlığı ve okuma bilincini geliştirmek.

5- Yazarların sunum, imza, söyleşi yapmalarını sağlamak.

  Projeyi Düzenleyen Kurum

Antakya Büyükşehir Belediyesi – AALEN Kültür Derneği TYS – AKDENİZ SANAT OLUŞUMU

Proje Destek Birimi

Antakya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

Proje Uygulama Birimi

AALEN Kültür Derneği

Kapsam

İlimizdeki tüm yazarlar, okurlar, okur grupları

Proje Koordinasyon ve İletişim

Mehmet Karasu / 0532 589 0739 – Ferhat İşlek / 0553 747 0678

Proje Yürütme Kurulu

Düzenleyici kurum temsilcileri

Proje Uygulama Tarihi

ve Uygulama Alanı

23 -24 Nisan 2022 / Kentimizde uygun olan herhangi bir açık alan.

AÇIKLAMALAR

1- UNESCO tarafından alınan karar gereğince, 1995 yılından bu yana her yıl 23 Nisan günü, “Dünya Kitap Günü” olarak çeşitli etkinliklerle kutlanır. Ülkemizde ise “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”na denk düşer. Bu proje, kentimizde 23 Nisan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle oluşacak şenlik ortamına katkı yapacaktır.

2- Bu proje, kentimiz insanında okuma alışkanlığının ve zevkinin oluşmasında olumlu yaklaşımlar sağlarken onlarda KENT – KÜLTÜR bilincinin gelişmesine katkıda bulunur.

3- Projeye gençlerin katılımı için ayrı bir çalışma yapılır. Okuryazar kuşaklar yetiştirmek için böyle bir çalışma zorunludur. Yazar ile yüz yüze söyleşen okurun güveni artar, yazma eyleminde istekli olur.

4- Proje Yürütme Kurulu, tanıtım toplantıları planlar. Getirilen önerileri inceler ve uygulama kararları alır. Projenin gelişimini, sonuçlarını izleyerek değerlendirir ve rapor hazırlar.

5- Etkinlerde müzik, sergi ve çeşitli sanatsal gösterilere yer verilir. Bunların kentimizdeki sanat gruplarından olmasına özen gösterilir.

6- Antakya Okur-Yazar Buluşmaları etkinlikleri açık alanda planlanır. Kötü hava koşulları oluşursa bir hafta sonraya ertelenir.

MALİYET

Proje için maliyet çıkarılmamıştır. İl dışından özel olarak yazar çağrılmayacak, gelmek isteyenler kendi olanaklarıyla gelecekler ve konaklayacaklardır. Yayınevlerine ise izin verilmeyecektir. Bu projede amaç kitap satışı değildir.

Etkinlikler için öngörülen ihtiyaç malzemeleri ise şöyledir:

10 plastik masa ( örtüleriyle birlikte), 20 plastik sandalye, etkinlik alanına asılmak üzere iki adet afiş, bir konuşma kürsüsü, basit düzenekte ses cihazı, su ve çay tezgâhı.

 

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir Websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Yazı Atölyesi kültür sanatın, hayatın pek çok alanını kapsayan nitelikli edebiyat içerikli haber sunar. Bu nedenle başka kaynaklardan alınan, toplanan, bir araya getirilen bilgileri ve içerikleri kaynak belirtilmeksizin yayına sunmaz. Türkçenin saygınlığını korumak amacıyla ayrıca Türk Dil Kurumu Sözlüğünde önerilen yazım kuralları doğrultusunda, yayınladığı yazılarda özellikle yazım ve imla kurallarına önem verilmektedir. Yazı Atölyesi, üyeleri ve kullanıcılarıyla birlikte interaktif bir ortamda haticepekoz@hotmail.com + yaziatolyesi2015@gmail.com mail üzerinden iletişim içinde olan, bu amaç doğrultusunda belirli yayın ilkesini benimsemiş, sosyal, bağımsız, edebiyat ağırlıklı bir dijital içerik platformudur. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. http://yaziatolyesi.com/ Editör: Hatice Elveren Peköz Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/   Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782 -------*****-------
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.