ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

12.10.2018
1.342
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Kerim Özbekler
Gazeteci-Yazar-Şair

 

27 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.12.00-17.00 arasında;Dört Mevsim Tiyatro Salonu-İvedik Caddesi, No.35 (Yenimahalle Belediyesi Yanı) Yenimahalle-Ankara adresinde, Elif Reyya Naz okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

****

Hikmet ELİTAŞ (Şair) Karaman
sair.70@hotmail.com
Her yıl Karaman’da düzenlen, TÜRK DİLİ EBEBİYATÇILAR BULUŞMASI’nın bu yıl üçüncüsü kutlanacak. Etkinlik Karamanlı ve Türkiye genelinden şair yazar ve edebiyatçıların katılımıyla, 12 Ekim 2018 Cuma günü ”Türk Dili Parkı meydanı”nda yaş kütüğüne plaket çakılı ve ikram ile başlayacak.
Aynı gün akşamı, ”Yunus Emre konferans salonu”nda halka ücretsiz olarak Şiir-Müzik ve Söyleşi programı düzenlenecek, etkinliğe 40 civarında edebiyatçının katılması bekleniyor.
Etkinlik kapsamında, şehir gezisi yapılacak ve Şair Bekir Sıtkı Erdoğanın kabri de ziyaret edilecek.


13 Ekim 2018 Cumartesi  günü, saat: 14.00- 15.30 arasında; Dalton Uluslararası Eğitim Kurumları Konferans Salonu-Kıbrıs Şehitleri Caddesi  Alsancak-İzmir adresinde, Kıbatek 23.Genişletilmiş Üyeler Toplantısı yapılacaktır. İsteyen Gazeteci-Yazar ve Şairler de, bu toplantıyı izleyebilirler. Gündem, aşağıdaki şekilde olacaktır.

1) 28 Nisan 2018 – 13 Ekim 2018 çalışma dönemi üzerine üyelerimize bilgi sunumu (Dr.Mevlüt KAPLAN),

2) Yeni üyelerimizin tanıtılması (Zeynel COŞAR,Hasan VARADLI,Havva YILDIRIM),

3) 16 Ekim 2018 tarihinde yapacağımız “I.Ölüm Yıl Dönümünde Kıbrıslı Şair-Yazar-Bilim Adamı Harid Fedai’yi Anma Toplantısı” hakkında bilgi (Leyla IŞIK),

4) 7-10 Aralık 2018 tarihlerinde yapacağımız “45.Uluslararası KIBATEK Edebiyat Şöleni”miz hazırlıkları ile ilgili bilgi (Güzin ORALKAN),

5) Genel değerlendirme ve 2019 taslak projeleri hakkında bilgi (Feyyaz SAĞLAM),

5) Üyelerimizin dilek ve temennileri-Soruların cevaplandırılması.

Feyyaz Sağlam

Kıbatek Onursal Başkanı

E Posta.kibatekfs@gmail.com


·Kıbrıs Türk Edebiyatı’nın büyük alimi şair-yazar-Türkolog Harid Fedai ölümünün 1. yıldönümünde İzmir’de anılacak. 16 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek etkinlik Kıbatek tarafından düzenlenecek.Anma toplantısında Harid Fedai’nin hayatı , edebi kişiliği ve bilimsel çalışmaları akademisyenler ve dostları tarafından ele alınacaktır.Toplantı tüm sanatseverlerin katılımına açıktır.
Toplantı için iletişim telefonu, aşağıdaki şekildedir. 0-542-3217563
Feyyaz Sağlam (Kıbatek Onursal Başkanı) İzmir E Posta.kibatekfs@gmail.com


27 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.12.00-17.00 arasında;Dört Mevsim Tiyatro Salonu-İvedik Caddesi, No.35 (Yenimahalle Belediyesi Yanı) Yenimahalle-Ankara adresinde, Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği (AKSED) üyesi-şair Alp Arslan okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


27 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.12.00-17.00 arasında;Dört Mevsim Tiyatro Salonu-İvedik Caddesi, No.35 (Yenimahalle Belediyesi Yanı) Yenimahalle-Ankara adresinde, Ali Yunus Özerdem okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Sevgili arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde medya aracılığı ile tanık olduğumuz

kurbanlık bir canın ibret verici mücadelesine

atıfta bulunacağımız öykülerimizi bir kitapta toplamaya karar verdik.

Sloganımız;“Yer yüzündeki bütün canlılara özgürlük!”.

5 sayfayı geçmeyecek, 1,5 satır aralığında. 11 punto büyüklüğündeki bir öykünüzü, 30 Kasım 2018 tarihine kadar özgeçmişinizle birlikte

kahramanferdinand@gmail.com adresine göndererek katılırsanız memnun oluruz. Sevgi ve dostlukla özgür bir dünya diliyoruz.

Yazar İnci Gürbüzatık – Yazar Dursaliye Şahan


Her dilden kitap, dergi ve gazete mizanpajı yapıyorum.
İlgilenirseniz, iletişim bilgilerim ve iş örneklerim aşağıdaki linktedir.
Mehdi Yılmaz
instagram.com/mehdiyilmaz27/
mehdiyilmaz27@gmail.com


“Şiirin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ?” konusundaki kısa görüşünüzü bekliyoruz.
Mehmet Büyükçelik (Silgi Şiir Dergisi Yayın Yönetmeni) İzmir E Posta.buyukcelikmehmet@gmail.com


  1. Yüzyılın cahilleri, okuma-yazma bilmeyenler değil. Öğrendikleri yanlış bilgileri, değiştiremeyenler ve yeniden öğrenemeyenler olacaktır.(Alvin Toffler)

Merhaba, sizi görmek ne güzel. Aydın’da Cumhuriyet İlkokulu’nda okurken, sizin Aydın İlini tanıtan kitabınızı okumuştum. Hiç unutmam, sarı kaplı bir kitaptı.(08 Ekim 2018 Pazartesi-21.41)
İlkin Perçinel Gül (Almanca Öğretmeni ve Şair) Salihli-Manisa


Değerli Abim, Büyüğüm Kerim beye…
Merhabalar Hocam.
Yıllar yılı sizin edebiyat ve sanat için yaptıklarınız, kültürel faaliyetlere olan destek ve katkınız ne tartışılabilir, ne inkar edilebilir. Başkalarını bilmem fakat ben sizden gelen duyuru ve tanıtım maillerini takip ederek bir çok faaliyetten haberdar oluyorum.
Burada yazacaklarım da kuru bir teşekkür olacak ama; kelamı kalem olan neylesin.
İyi ki varsınız Hocam.
Mevla’m size sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler versin.
Ankara’ya yolunuz düşerse muhakkak tanışmak isterim sizinle.
Hürmet ve selamlarımla.(10 Ekim 2018 Çarşamba-15.07)
Mustafa Çelebi Çetinkaya
Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği (Aksed Sanat) Yönetim Kurulu Başkanı


13 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.19.00’da; Kentkoop Mahallesi, Başkent Bulvarı, Batıkent Meydanı, AVM Sinan Bengier Salonu Batıkent-Ankara adresinde, Çiğdem Kader organizesi ile ”Şiir Geleneğimiz, Şiir Geleceğimiz.” adı altında bir etkinlik düzenlenmiştir. Bu programda yer alacak olan şairlerin isimleri aşağıdadır.

Hüsnü Özdilek, Bayram Mecit, Ali Altınlı, Ertuğrul Yılmaz, Osman Baş, Bilal Bütün,İnayet Millidere, Alparslan Demirbilek, İzzet Bağcı, Elif Reyya Naz.

Müzisyen olarak; Ertuğrul Doğan’ın yer alacağı programın sunuculuğunu ise Çiğdem Kader ile Alparslan Demirbilek yapacaktır, isteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


14 Ekim 2018 Pazar günü, Adana’da ki Çukurova Oğuz Boyları Derneği yöneticileri tarafından ”Sonbahar Cazibesi” adı altında ”Belemedik Gezisi” düzenlenmiştir. Geziye katılmak isteyenlerin, yönetim kurulu üyesi Kenan Turaccı’ya isim yazdırmaları istenmektedir. Tel.0-507-2735914


14 Ekim 2018 Pazar günü, saat.10.00-12.00 arasında;Hoca Ahmed Yesevi Vakfı, Küçük Ayasofya Mahallesi, Küçük Ayasofya Caddesi, Hüseyin Ağa Medresesi, No.13 Sultanahmet-İstanbul Tel.0-532-2654708 adresinde, 192.kez yapılacak olan ”Kahvaltılı Yesevi Toplantıları” sırasında Kemalettin Karslı ”Sentetik Tehlike” konusunda bir konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur. Erdoğan Aslıyüce (Yesevi Vakfı Başkanı ve Dergisi Sahibi)  E Posta.yesevidergisi@gmail.com


16 Ekim 2018 Salı günü, saat.18.45’de;Kabakçı Konağı Hamamönü-Ankara adresinde, Başkent Edebiyat Yöneticileri tarafından organize edilen “Başkente Dem Vakti Şiirleri” etkinliği yapılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur


17 Ekim 2018 Çarşamba günü, saat.18.30’da;Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi-Konur Sokak, No.1 Kızılay-Ankara adresinde, Gökçer Tahincioğlu ile Gülseren Adaklı ‘’Medya Endüstrisi’’ konusunda birer konuşma yapacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


20 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.19.30’da;Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu-Sümer 1.Sokak, No.15 Kızılay-Ankara adresinde, sezon açılışı ile ”Şiir Dinletisi ve Müzik Şöleni” vardır. Ayrıca ‘’Okullar İçin Kitap Toplanacaktır.’’, İlgilenenlere önemle duyurulur.


24 Ekim 2018 Çarşamba günü, saat.18.30’da; Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi-Konur Sokak, No.1 Kızılay-Ankara adresinde, Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ile Mülkiyeli Gazeteci Ünsal Ünlü ‘’Yeni Medya’’ konusunda birer konuşa yapacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


26-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Adana’da 4. Uluslararası Çukurova Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali yapılacak.
Adana Büyük Sürmeli Oteli’nde konaklayacak olan şairler 2 kişilik odalarda kalırlarsa kişi başı 80.00, tek kişilik odalarda kalmak isterlerse 110 lira ödeyecekler. Konaklama için rezervasyon yaptırmak isteyenler, aşağıdaki bilgileri kullanabilirler.

Gülşah Ağaçyontar, Sefa Özler Caddesi, No.51 Seyhan-Adana Tel.0-322-3523600. Otel’de kalmak istemeyenler, katılım payı olarak 50 lira ödeyeceklerdir. Bu arada, 200’e yaklaşan katılımcı şairler nedeni ile etkinlik 26-29 Ekim 2018 tarihleri arasına uzatılmıştır, iştirak edecek olan şairler 4 gün kalmak isterlerse başka otellerden yer ayırtabileceği de açıklandı. Listede adı yazılı olmayan şairler, Messenger üzerinden Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş’a ulaşabilirler. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


27 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.12.00-17.00 arasında; Dört Mevsim Tiyatro Salonu-İvedik Caddesi, No.35 (Yenimahalle Belediyesi Yanı) Yenimahalle-Ankara adresinde, Şair Alp Arslan-Şair Elif Reyya Naz, Şair Hülya Çelik, Şair Gül Tekçe, Şair İlkin Perçinel Gül, Şair Şevki Özkaya.
Okuyucuları için kitap imzalayacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


28 Ekim 2018 Pazar günü, saat.10.00-14.00 arasında;Şelale Kafe Restoran-Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi, Mehmet Akif Caddesi, İBB Merter Park, No.1 34173 Güngören-İstanbul Tel.0-505-5282427 adresinde Yedi Sanat Derneği (YESA-DER)’rin geleneksel kahvaltılı açılış töreni Mustafa Dilki ile Ali Dilki’nin organizesi ve iştirakı ile yapılacaktır. Kahvaltı ücreti 40.00 liradır, ilgilenenlere, önemle duyurulur.


Şükrü Altınel tarafından hazırlanacak olan ‘’Güzel İnsanlar Şiir Antoloji’’ne son katılım tarihi 30 Ekim 2018’dir, antolojiye katılma koşulları aşağıdaki şekildedir.
01- Bir sayfa resimli öz geçmiş ile 5 (beş) adet şiir.

Şiirler en fazla altı (6) kıta olup, “millî ve manevî ” değerlerimize aykırı olmamak kaydıyla aruz, hece ve serbest şiirler olabilir.
02- Antoloji kitabına yüksek sayıda şairin katılımı sağlanıp 600 sayfa olarak çıkarılması düşünülmektedir, her katılımcı şaire 10 adet kitap gönderilecektir.
03- Antoloji kitabımızda yer alacak şairler kitabın baskı, editörlük ve kitap kapağı gibi çeşitli giderler için, 150 (Yüz elli) lira ödeyeceklerdir, katılım ücreti gönderenler bunu mesaj veya telefonla bildireceklerdir.
04- Antoloji kitabında yer almak isteyen şair dostlarımız, çalışmalarımızın aksamaması için katılım ücreti ile şiirlerini en geç 30 Ekim 2018 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.
05- Katılım ücreti Şükrü Altınel’in 132 662 31 numaralı posta çek hesabına gönderilecektir.
06-”Güzel İnsanlar Şiir Antolojisi’’nde yayınlanacak eserlerin, bütün sorumluluğu eser sahibine ait olacaktır. Antolojide yer almak için başvuru yapan her şair bu antolojiye katılım koşullarını kabul etmiş sayılır, yayınlanan eserleri için ayrıca telif hakkı talep edemezler.
07-Biyografi ve şiirler mutlaka Word dosyası ile altinelsukru@hotmail.com  adresine göndereceklerdir.

Şükrü Altınel;Tel.0-532-6529681


31 Ekim 2018 Çarşamba günü, saat.18.30’da; Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi-Konur Sokak, No.1 Kızılay-Ankara adresinde, Gazeteci Banu Güven ile İnan Özdemir Taştan ‘’Medyanın Cinsiyeti’’ konusunda birer konuşma yapacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


07 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat.18.30’da;Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi-Konur Sokak, No.1 Kızılay-Ankara adresinde, Gazeteci Erdem Gül ile Vahdet Mesut Ayan ‘’Medyanın İdeolojik Kirlenmesi’’ konusunda birer konuşma yapacaklardır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


CEYHUN ATIF KANSU ŞİİR ÖDÜLÜ BİRİNCİSİNE 1.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.01 OCAK 2019 SALI)…
Her yıl düzenlenen Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ne,
2019 YILI KATILMA KOŞULLARI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR;
Ödüle aday olan yapıtlarda Ceyhun Atuf Kansu’nun şiir anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve dil bilinci temel ölçüt olacaktır.
01 Ocak 2018– 01 Ocak 2019 tarihleri arasında yayımlanan bütün şiir kitapları ödüle katılabilir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından, çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da, ödüle aday olarak gösterebilir.
Çeşitli nedenlerle kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan şiirlerle de ödüle aday olunabilir.
SEÇİCİ KURUL;Alper Akçam, Cengiz Bektaş, Adnan Binyazar, Ali Cengizkan, Bahar Gökler (ailesi adına), Ahmet Özer, Ferruh Tunç.
ÖDÜL KAZANANIN AÇIKLANACAĞI TARİH;Ödül kazanan yapıt, Ceyhun Atuf Kansu’nun ölüm yıldönümü olan 17 Mart 2019 tarihinde açıklanacaktır.
ÖDÜLE SON KATILMA TARİHİ;Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi 1 Ocak 2019’dur.
Ödül, tek bir şiir yapıtına (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiirlere) verilecektir.
ÖDÜL TUTARI;2019 yılı için ödülün parasal tutarı 1000 Türk Lirası’dır.
YARIŞMA İÇİN ŞİİR KİTAPLARININ GÖNDERİLECEĞİ ADRES;Ödüle aday olacak yapıtlar, şairin adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte 7 adet kitap ya da 7 kopya dosyayla (Işık Kansu, Güvenevler Mahallesi, Güneş Cad. No:8/1 06690 Çankaya/ANKARA) adresine gönderilecektir.
Ödüle katılan yapıtlar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.


Fatma Özger Bilgiç ile Orhan Oyanık;Tarsus ve İstanbul şiirlerini ‘’İlklerin Şehri Tarsus’tan Kültür Başkenti İstanbul’a Şiir Köprüsü Şiir Güldestesi’’ isimli
bir antolojide toplamak için faaliyete geçti, bu antolojiye iştirak etmek isteyen şairler için son katılım tarihi. 30 Ocak 2019, diğer katılım koşulları ise aşağıdaki şekildedir.
01-Her katılımcıya 6 sayfa ayrılacaktır, katılımcılar biyografi-resim-şiirlerini (5 Şiir) ve katılım payı olarak yatıracakları 150 liranın dekontunu  orhanoyanik@gmail.com e posta adresine ileteceklerdir.
02-Her katılımcıya antoloji basıldıktan sonra 10 kitap verilecektir.
03-Katılım Payı Orhan Oyanık adına 14844830 nolu posta çeki hesabına yatırılacaktır.
04-Eserin ‘’İmza Günü’’ Mart-Nisan 2019 tarihleri arasında Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yapılacaktır.
İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.