ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Az Bulutlu

Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

20.10.2018
710
A+
A-
Edebiyat Dünyasından Kısa Duyurular / Kerim Özbekler – Gazeteci Yazar Şair

Kerim Özbekler/Gazeteci-Yazar-Şair20 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Ekin Sanat Dergisi-Karanfil Sokak, No.24/16 Kızılay-Ankara adresinde, Aydın Şimşek’le yeni çıkan kitabı “Yazma Yaratma ve Okuma Cesareti” ile geçen dönemden ertelenen “Kopuk ve Hiç” konuşulacaktır. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.

Ayşe Kaygusuz
Ekin Sanat Dergisi
Karanfil Sokak, No.24/16
Kızılay-Ankara
Tel. 0-536-2862665
E Posta.ayseesimsek@hotmail.com

*****

Aydın Şimşek; Deliler Teknesi Edebiyat Sanat Şiir Dergisi-Konur Sokak, No.19/1 Kızılay-Ankara Tel.0-554-2822861 E Posta. asimsek70@hotmail.com


20 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat.14.00’de;Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi -846 Sokak, Katipzade Vakıf İş Hanı, Kat.3, No.51/313-314 (Milli Kütüphane Arkası) Konak-İzmir adresinde, Prof. Dr. Bünyamin Duran ‘’Kapitalizmin Kıskacındaki Aile’’ konusunda 1 konferans verecektir. İsteyen herkes bu etkinliği ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.


https://www.adadergi.com/

Hayatta başarılı olmak ve çok para kazanmak istiyorsanız, sevdiğiniz işi yapın. Sevdiği işi yapanlar, daha çok çalışır, daha çok para kazanırlar; para kazanmak insanın çalışma zevkini artırır.

İngilizler, diplomaside (ve Ticarette) neden başarılıdırlar?

19.Yüzyılda, Lord Palmerston bunu şu şekilde açıklamıştır.
”We have no eternal allies and we have no perpetual enemies. our interests are eternal and perpetual and those interests it is our duty to follow”
Türkçesi ”Bizim ebedi dostlarımız ve daimi düşmanlarımız yoktur, edebi ve daimi olan bizim (Ülke olarak) çıkarlarımızdır ve bu çıkarlarımızı takip etmek bizim görevimizdir.”
Siz de bu politikayı kendinize rehber edinin, çıkarlarınızı takip edin. Çoğaltın ve koruyun. Çocuklarınıza da bu kuralı öğretin.(16 Ekim 2018 Salı-21.58)


Zeki Demir; Alanya Televizyon’unda (ATV’de), her Pazar akşamı saat.20.00’de ”Yol Boyunca Proğramı”nı yapıyor. Programında zaman zaman yazar ve şairlere de yer veriyor, ”Ben, ATV’ye çıkmak ve yaptıklarımı vatandaşlara anlatmak istiyorum.” diyen yazar ve şairler aşağıdaki bilgileri kullanarak program yapımcısı ile bağlantı kurabilirler.

Zeki Demir-Hidayet Demir Muhasebe Bürosu-Şekerhane Mahallesi, Yayla Yolu Caddesi, Kat.3, No.11 Alanya-Antalya Tel.0-537-2921933 E Posta.alaiye07@hotmail.com, ilgilenenlere önemle duyurulur. NOT. Zeki Demir’e, facebook üzerinden de ulaşabilirsiniz.


Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar (Biyoğrafi İnceleme Kitabı-176 Sayfa-2018 Baskısı)
Abdullah Satoğlu;Atatürk Bulvarı, No.105/407 Kızılay-Ankara Tel.0-537-3723838 E Posta. abdullahsatoglu@mynet.com


Gülşen Ersan; Nif Sanat Dergisi’nde, ”Kitap Tanıtım Yazıları” yazmaya başladı. Kitaplarının tanıtılmasını isteyen yazar ve şairler, kitaplarından birer tanesini ”Gülşen Ersan-Nif Sanat Dergisi-PK.31 Kemalpaşa-İzmir” adresine ulaştırabilirler.


Şahin Efe Yılmaz’ın yazdığı 232 sayfalık ”Cumhuriyet Efeliği” isimli kitap Temmuz 2018 baskısı ile piyasaya çıktı, kitabı Nazilli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nden isteyen herkes ücretsiz olarak temin edebilir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.


Kadınlarla ilgili ve bayanların iştirak edebileceği , “Bizim Kuşak Sanat Bülteni” 1 şiir yarışması düzenlendi.

Yakup Sağlam ve benim de yönetiminde olduğum, “Bizim Kuşak Sanat Bülteni” olarak yeniliklere bir ilke imza atmak istiyoruz.

Mart 2019 sonucunu açıklayacağımız “kadınlarımız” konulu şiir yarışmamızın startını veriyoruz.

“Kadınlar anamızı bacımız, halamız, teyzemiz, ebemiz, ninemiz, hayat arkadaşımız… Savaşta mermi taşıyanımız, yuva kuranımız ve dahası her şeyimiz”.

Serbest, hece fark etmez. (siyasi ve uygun olmayan şiirler, yarışma dışıdır). Sadece bayan şairlerin şiirlerinin değerlendireceği yarışmamıza bayan şairlerimizi davet ediyoruz. Rumuz istemiyoruz; herkes şiirinin altına ismini yazabilir.

Tek yapmanız “bizim kuşak sanat bülteni” grup sayfamızda 2 şiirinizi paylaşmanız ve gruba üye olmanız. Paylaşılan şiirlerinizin biz çıktısını alıp 5 kişilik jürimize arz edip sonuçları şubat 2019 açıklayacağız.

“Mart 2019 dünya kadınlar gününde “Ankara’da törenle ilk 3′ e girene çeşitli ödüller ve 5 kişiye de mansiyon ödülü takdim edeceğiz. Çok katılan olursa düşünüp kadın şairler antolojisi de hazırlayabiliriz.

Kimseden ücret resim istemiyoruz.
Tek yapmanız, sayfamıza üye olup şiirlerinizi paylaşmanız. (şiirleriniz mümkünse fazla uzun olmasın) sadece şiirin başına (yarışma için) parantez içinde yazmanızı rica ederiz.
Birde taahhüt şiirin altına “şiirler bana ait olup maddi hak talep etmiyorum” diye kısa bir not ve mümkünse arzu ederseniz kısa biyografinizi de ekleyebilirsiniz.

Hadi şimdiden grubumuzu takip edin, şiirleriniz paylaşın.

Yarışmaya başlayış tarihi. 08 Ekim 2018

Yarışmanın bitiş tarihi. 01 Şubat 2019

Jüri üyelerini daha sonra açıklayacağız.

Yakup Sağlam, Ertuğrul Akbal (Ankara)


Kitaplarının Denizli’de ki Horoz Gazetesi’nde tanıtılmasını isteyen yazar ve şairler, kitaplarından bir tanesini aşağıdaki adrese gönderebilirler. Hüsamettin Tat; Horoz Gazetesi Köşe Yazarı-PK.45 Denizli Tel.0-505-6234134


ÖYKÜ SEÇKİSİ

Öykü Seçkisi  28 Ocak 2019 Tarihli Yazı-Yorum özel sayısı kapsamında yayımlanacak olan, ”50 Öykü- 1 Kitap” projesi kapsamında Türk Edebiyatının seçkin öykücüleri ile sizleri aynı kitapta buluşturmayı hedefliyor.

Yarışma, öykü yazmaya ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm Edebiyatseverlerin katılımına açıktır.

Katılımcılar yarışmaya en fazla iki öykü ile katılabilirler.

Yarışmaya katılan eserlerin daha önce internet ortamında ve/veya basılı olarak (dergi, kitap vb) yayımlanmamış olması gerekmektedir.

Değerlendirmeye katılacak kurmaca metin en az 2.000, en fazla 5.000 kelime ile sınırlı olmalıdır.

Gönderilecek öykülerin Times New Roman yazı stiliyle, 12 punto olarak iletilmesi gerekmektedir.

Değerlendirmeye konu öykülerin, yazarın kısa özgeçmişiyle birlikte editor@yazi-yorum.net adresine iletilmesi gerekmektedir.

Eserlerin değerlendirmeye alınabilmesi için son katılım tarihi 10 Kasım 2018’ tir

İletilen öyküler dergi editörü tarafından değerlendirilecektir. Yapılan ön değerlendirme sonucunda yayın kurulunca yarışma koşullarına uymayan öyküler elenecektir.

Seçkiye giremeyen öyküler ikinci bir değerlendirmeye tabi tutularak Yazi-Yorum Dergisi’nde yayınlanabilecektir.

Ön değerlendirme sonuçları en geç 20 Kasım 2018 tarihine kadar katılımcılara mail yoluyla iletilecektir.

HAKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

Yazarlar değerlendirmeye gönderdikleri öykülerin telif haklarının ve/veya kullanım haklarının Yazı-Yorum Dergisine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler.

Yarışmaya öykü gönderenler bu şartnameyi kabul etmiş sayılırlar. Gönderilen eserler, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde seçki dışında bırakılır.

*******
Kerim Bey merhaba, adres defterine beni de kaydeder misiniz lütfen. Göndermiş olduğunuz dergi ve kitaplara, ben de talibim.(08 Ekim 2018 Pazartesi-18.11)
İbrahim Şaşma (Şair)
Karaman Devlet Hastanesi İdari Yazışmalar Birimi
70100 Karaman
Tel.0-541-4772060


Sevgili Kerim bey, hayırlı Cumalar diliyorum güzel kardeşim. Gönderdiğin kitaplar geldi aldım, çok ama çok teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum. İnşallah bir gün de şahsen tanışırız, çok memnun olurum. Allaha, emanet ol (19 Ekim 2018 Cuma)
Yakup Temeli (Dünya Aşıklar ve Şairler Derneği Başkanı) Öveçler-Çankaya-Ankara

*******

Administrator
Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.