ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Hatay 23°C
Gök Gürültülü

Altın Ödüllü Şiir Yarışması

Administrator
Editörden Yazı Atölyesi, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı’nı merkezine alan bir websitesidir. Yazı Atölyesi’ni kurarken, okurlarımızı günümüzün nitelikli edebi eserleriyle tanıtmayı ve tanıştırmayı hedefledik. Yazarlarımız, Yazı Atölyesi’nde, edebiyat, sanat, tarih, resim, müzik vb. pek çok farklı alandan bizlere değer katacağını düşünüyoruz. Bu amaçla, sizlerden gelen, öykü, hikaye, şiir, makale, kitap değerlendirmeleri, tanıtımı ve film tanıtım yazıları, anı ve edebiyata ilişkin eleştiri yazılarla, eserlerinize yer veriyoruz. Böylelikle kitaplarınızla eserlerinizin yer aldığı Yazı Atölyesi’nde, dünya çağdaş edebiyatı ile sanatın pek çok farklı alanında değer katacağına inanıyoruz. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.   http://yaziatolyesi.com/    Editör: Hatice Elveren Peköz   Email: yaziatolyesi2016@gmail.com haticepekoz@hotmail.com   GSM: 0535 311 3782  -------*****-------  

Altın ödüllü şiir yarışması21-22-23 Temmuz günleri Hatay Dörtyol İlçesi, Bağrıaçık Yaylasında, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleşecek..

2018-B.BAĞRIAÇIK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
21-22-23 Temmuz günleri Hatay ili, Dörtyol İlçesi Bağrıaçık Yaylasında Kültür ve Sanat Festivali icra edilecektir. Katılımcı kişi, kuruluşlar ve jüri üyeleri 15.Haziran 2018 günü yayımlanan ilan ve afişlerimizle duyuru gerçekleşti. Yarışma organizatörü Koordinatör: Mustafa Söylemez, Sayman yönetici İlyas Çardak Festival komitesi adına yetki ve sorumluk sahibidirler. A- Folklor yarışması:Osmaniye ve Hatay İli okullarından folklor grupları bir gösteri düzenleyeceklerdir. Tespit edilen on kişilik halk jürisi oylama yapacak sonuçta ilk üç gruba ödülleri verilecektir. Ödüller plaket ve kitap seti, Altın ve para olarak belirlenmiştir.
B-ŞİİR YARIŞMASI:
1-Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ve birinci dereceden yakınları katılamazlar.
2-Yarışmanın konusu; Konu sınırlaması yoktur. Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir.
3-Bir şair, yarışmaya en fazla iki şiir ile katılabilir.
4-Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
5-Gönderilen şiirlerin uzunluğu 40 dizeyi aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
6-Başvuru yalnızca internet üzerinden qemerwww@hotmail.com adresinden yapılacaktır.
7-Yarışmada ödül kazanan şiirlerin her türlü yayın hakları B. Bağrıaçık Derneğine aittir.
8-Yarışmaya katılan şiirlerden uygun görülenler, ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, bir kitapta toplanacaktır.
9-Ödüller: 1.Ödül sahibine Tam Altın 2,3, Çeyrek Atatürk altın ödül 4,5,6, kişilere, kişi başı:200 TL. Destek ödülü takdim edilecektir.
10- Hatay-Osmaniye-Adana illeri dışından ödül kazanan yarışmacıların yol ve konaklama masrafları Komitemiz tarafından karşılanacaktır.
Son başvuru tarihi 20 Haziran 2018 Cuma günü mesai bitimine kadardır. Yarışma sonuçları 22.TEMMUZ 2018 tarihinde açıklanacaktır.
C-ÖYKÜ YARIŞMASI: 1-Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri birinci dereceden yakınları katılamazlar.
2-Yarışmanın konusu; Yayla sevgisi, Doğa sevgisi, toprak ve aşk olup; konu sınırlaması yoktur. 3-Yarışmaya katılacak öykülerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir.
4-Bir öykücü, yarışmaya en fazla iki öykü ile katılabilir.
5-Öykülerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.
6-Gönderilen öykülerin uzunluğu 3000 sözcüğü aşmamalıdır. Daha uzun öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
7-Başvuru yalnızca internet üzerinden qemerwww@Hotmail.com veya mustsoylem@gmail.com
Adresinden yapılacaktır.
8-Yarışmada ödül kazanan öykülerin her türlü yayın hakları B. Bağrıaçık Derneğine aittir.
9-Yarışmaya katılan öykülerden uygun görülenler, ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, bir kitapta toplanacaktır.
10-1.Ödül sahibine Tam altın 2,3, Çeyrek Atatürk altın ödül 4.5.6, kişilere, kişi başı:200 TL. Destek ödülü takdim edilecektir.
11-Son başvuru tarihi 20.Haziran 2018 Cuma günü mesai bitimine kadardır. Yarışma sonuçları 22.TEMMUZ 2018 tarihinde açıklanacaktır. Yarışmamızda gerçek isim kullanılacaktır. Ödül kazanan yarışmacılardan bir fotoğraf ve kimlik bilgisi istenecektir. Gerçek adla katılmamış yarışmacıların ödülleri iptal edilecektir.
Festival komitesi Başkanı: Koordinatör Mustafa Söylemez
2- Başkan Organizatör: Ali Tabakoğlu,
3- Başkan yönetici: Taşkın Ateş,
4- Başkan yönetici: İlyas Çardak
5- Başkan: Melek Avcı Coşkun
ŞİİR-Jüri üyeleri: 1-Adnan Özyalçıner, 2-M. Sıddık Aydın,3-İkbal Kaynar,4-Mustafa Doğan, 5-Meral Şimşek ÖYKÜ- jüri üyeleri: 1-Arslan Bayır, 2-Rifat Özkul, 3-Çınar Arıkan, 4-Yaşar Yıltan, 5-Ali Tabakoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.